Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapintatlan, érzéketlen, vagy...

Tapintatlan, érzéketlen, vagy bunkó? /anyós téma/

Figyelt kérdés

drága anyósom felhív a minap. kérdi mi újság.


1:mondom h eléggé kivagyunk mert a chf az egekben,kb nullán állunk mire levonják,nem tudjuk mi lesz.

válasz:

hát igen,ez nagyon rossz,nekünk nagy szerencsénk van h az autohitelünk már lejárt!


2: mentek nyaralni? -épp most mondtam h kajára se marad-2 pici gyerekünk van én gyesen.- válasz: mi is csak csopakra 1 hétre,de azt muszáj annyira kivagyunk-nyugdíjasok-


3: rituka-a lányunk- szülinapjára nem nagyon tudok most szánni,tudod milyen nehéz nekünk is, a lakásfelújítás!!! meg a nyaralás most elvisz 150e-t,de 3000.-t tudunk adni


most megfojtsam??? félre ne értsetek,nem várom el h pénzeljenek,de h lehetnek ilyenek???


ja a legjobb így a végére: tudod kislányom,ha kell a pénz el kell ám menni dolgozni! mégis hogyan? ritát hová teszem? 2 éves- bölcsőde? tele vannak,tudod jó. akkor majd én nevelem!!!! te meg menj dolgozni!


eszem megáll!!! és mégis hová? és ha a nagy aki most kezdi az ovit beteg lesz? h lesz el egész nap 2 gyerekkel amikor a játszótérre is csak úgy viszi őket ha van még ott valaki??


sírni tudnék,de főleg a férjem miatt,mert neki nagyon szarul esik,h mindenhol azt látja,h a család segít ahol tud ha kell,csak az ő szülei ilyenek. oké h engem nem szeretnek,de a fiuk? az unokáik?? :..((


bocs hosszú lett


2011. aug. 11. 16:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

nem sírok,ő kérdezte és mivel most kivagyunk,elmondtam. nem vártam semmit tőle,de ez most betett. mi is nulláról kezdtük,anyukám nem tudott segíteni,ők meg már az elején kijelentették h ne is számítsunk semmire tőlük.


szóval a lényeg: ezután is megoldjuk nélkülük,csak fájt h még most is csak magával volt elfoglalva,pedig a férjem az egyszem gyereke

2011. aug. 11. 16:45
 12/24 anonim ***** válasza:
17%

Azon amin nem tudunk változtatni ne keseregjünk!!

És ezen sajnos sose fogsz tudni az anyós az mindig anyós marad!!Marad az elfojtás!!!

2011. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

néha azt érzem h ezt azért csinálják,h hátha a fia rájön h rosszul választott,és elhagy.. másra már nem tudok gondolni. ez olyan: edd meg amit főztél fiam- dolog.


pedig sose bántottam őket,mindig csak nyelek,mert tisztelem őket a férjem miatt,meg a gyerekek szeretik őket,most ellenségeskedjek? bár már néha úgy érzem nem tudom tovább visszafogni magam. csak aza a baj h ha odamondogatok nekik,akkor annak a férjem issza meg a levét,mert anyósom tuti napi 10x zokogna a telefonban h őt eldobta a fia,meg h megöli magát-ezt eljátszotta akkor amikor összeházasodtunk,mert ő ezt nem bírta elviselni,h az ő egyszem gyereke elhagyta őt!!! :(

2011. aug. 11. 16:53
 14/24 anonim ***** válasza:
21%

itt a titok nyitja: azért ge.ciskedik anyóspajtás, mert nem neked szánta icipici édes kisfiát.


az én anyum arcáról előbb sülne le a bőr, mintsem ilyet mondjon, h nem segít. najó, engem sem bír az anyósjelölt, de legalább nem rúg belém, ahol tud.


el kell fogadnod a helyzetet. a férjednek sokkal rosszabb, hiszen ő folyton 2 tűz között van, nem adhat igazat semelyikőtöknek sem, mert akkor pláne állna a bál.

2011. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem dicsekedett csak, csak beszélgetés közben elmondta, hogy Ők hova mennek.

Mért ne mehetnének? Azért, mert nektek hiteletek van?

Nem Ők vették fel a kölcsönt!


Bár ugy látom, igazán az fáj, hogy nem fizettek be titeket is Csopakra.

Mért kellett volna, még hány bőrt kell lehúzni a szülőkről?

2011. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 tetro ***** válasza:
37%
én egy éves sem voltam, mikor anyám visszament dolgozni, és engem bölcsödébe adott. lassan elmehetnél tényleg dolgozni.
2011. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
27%

Mért kellene az anyósodéknak fizetni a ti kölcsönötöket, vagy a nyaralásotokat?

Mi a nászutunk után 25 évig nem voltunk nyaralni, te sem halsz bele, ha otthon maradsz, majd ha megdolgozol érte, mehetsz nyaralni!

2011. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem miért úgy állítjátok be a dolgokat, hogy az ember nem várhat semmit a családjától! Igen is azért lennének család, hogy a bajban támogassák egymást, és én sem tudnám elnézni, hogy a testvérem vagy valakim éhezik én meg nyaralgatni megyek! Kire számítson az ember, ha már a családjára se tud?! Miért ez lenne a normális?! Szerintem alap dolog lenne, hogy egymást segítsük! Ja, hogy ők nem szorulnak rá??!(anyósék) Aha, értem!
2011. aug. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

miért vagyitok ilyen szemetek?? jézusom.. kimondta h ők fizessnek bármit is? ki mondta h irigylem tőlük a nyaralást? és milyen bőrt is húznék le? a férjem 16 éves kora óta dolgozik, és még abból is elvettek,még annyiban se segítették,h mondjuk félretegyen. mindent ketten értünk el. és büszkék vagyunk rá. tojok én a pénzükre,és nem csak az ilyen segítségről van szó. csak 1 példa: kislányom,vigyázok én a gyerekre,men csak nyugodtan vásárolni. elkészülök,jön a telefon: jaj,mégse tudok menni,vár a fodrász.



a bölcsiről meg annyit: én akarom nevelni a ygerekm,nem a bölcsi. annyira nem szar a helyzet. szerencsére. minden megoldunk,ahogy eddig is. sose vártam el h bárki más oldjon meg helyettem dolgokat. én is dolgozom 16 éves korom óta,anyukám egyedül nevelt,alap volt h nem akaszkodom rá. de pl ő még így se engedte h adjak haza,azt mondta h a magamét ha megkeresm az már segítség. így vásárolgattam otthonra mert akartam segíteni. nem kérünk,soha,senkitől

2011. aug. 11. 17:25
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a saját szüleim ilyenek, és nagyon rosszul esik.

Amikor Gyedre kerültem 30e Ft-al lett kevesebb a fizetésem, apámnak akkor emelték meg a nyugdíját ugyanennyivel. Állandóan azzal jönnek, hogy mit vásároltak, mindennap húst esznek, kartonszám veszik az Orsi libamájkrémet és hasonló dolgokat, de egyet nem küldenének az unokájuknak. Ha elrontja az ebédet pl. elsózza, akkor azt átküldi mondván, hogy ne kelljen főznöm és ezzel is hozzájárul a nehéz helyzetünkhöz, de az esetek 99%-ban ezek ehetetlen kaják. Azért nem vesz az unokáinak semmit, mert ha az egyiknek vesz, akkor a másik kettőnek is kell valami, és hogy annyi pénze nincs. Tavaly előtt karácsonykor kérdezte hogy mit vegyen. Mondtam neki, hogy játszószőnyeget, és hogy 6000ért láttam akciósan, erre húzta a száját, hogy milyen drága, és hogy akkor a másik két unokájának is kell még valamit vennie, mert az ő ajándékuk olcsóbb.Végül felét én fizettem. És ez csak egy példa a sok közül. Felajánlotta jó múltkor, hogy fizeti a telefonszámlámat. Sosem haladta meg az alapdíjat ami 1800 ft, de egyszer 2500 lett, és közölte velem, hogy figyeljek oda, mert ha még egyszer előfordul, akkor nem fizeti tovább. Mintha ezzel kint lennénk a bajból, de ugye ki a kicsit nem becsüli...

Valamelyik nap kitalálta, hogy menjünk el fürödni valamelyik élményfürdőbe, mondtam nincs pénzünk ilyesmire, úgyhogy nem tudjuk őket elvinni (nincs kocsijuk, sem jogsijuk, mi vagyunk nekik a taxi) de ahelyett hogy azt mondta volna,hogy esetleg kifizeti a belépőnket nagy duzzogva közölte, hogy pedig fel akarta avatni az új fürdőruháját. Meg olyanokon sír nekem, fizu előtt egy héttel, hogy már "csak" 20e ft-ja van, és hogy nem tudja hogy fogja beosztani.Nekem 35-öt kell egy hónapban beosztanom. Hamarosan ennyi sem lesz.

Nem irigylem tőle, megdolgozik a pénzéért, csak ne dörgölje már pont az én orrom alá, hogy neki milyen rossz.

Meg állandóan azt figyelik apámmal együtt, hogy ki mit vesz a boltban, ki mekkora szatyorral megy haza. Meg az éppen akciós újságokat mutogatják, hogy most milyen olcsó ez vagy az, ami nekem úgy is luxus megvenni, de szerintük kihagyhatatlan mert most olcsó, az nem baj, ha utána ott rohad meg a szekrényben, ha időben eszükbe jut és szerencsém van lejárat előtt pár nappal megkapom, vagy akkor sem, mert majd jó lesz még valamire, egyébként kuka.

Iszonyatosan sokat pazarolnak így.

Ezzel ellentétben szerencsénk van anyósommal, pedig kevésbé kedvező körülmények között élnek, mint az én szüleim.

Most azt tervezzük a férjemmel, hogy jövőre kimegyünk külföldre dolgozni. Már mondtam anyunak, hogy szeretnék beiratkozni nyelvtanfolyamra, csak nincs rá pénzünk, de majd megpróbálok vele beszélni, hogy a többszörösét kapja vissza ha összejön minden, márpedig miért ne jönne, viszont ha nem segít akkor én is így fogok hozzá állni, ha bajban lesz. Jó hosszú lettem, de jó volt egy kicsit kipanaszkodni magam, bár még tudnék írni.

2011. aug. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!