Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos!? Te mennyiből élsz...

Fontos!? Te mennyiből élsz meg? Mi megélnénk ennyiből szerinted? Írj!

Figyelt kérdés

Nem a legjobb kategória, de ne rakassatok át kérlek, mert itt normális emberek írnak.


Szóval: nagy lépésre szántuk magunkat (hogy miért, az nem lényeges).


4-en vagyunk. A férjem, a gyerekek (12 évesek) és én.


Szeretnénk egy nagyon szép/nagy/jó helyen lévő albérletbe költözni, de akkor a élelmiszerpénz négyőnkre egy hónapban: 63.000 ft lenne.


Ez csak az élelmiszer, ill. az "iskolába vinni valók"-ra lenne.


Ennyiből meg lehet élni? Szerintetek ez már kényelmetlen lenne?


Ezen felül kifizetnénk: a lakbért, telefont, netet, hitel törlesztőt, bérletet a gyerekeknek, közös költséget, ebédet a gyerekeknek, diákhitel törlesztőt.


Bocsi, hogy hosszú. Írnátok?? Nektek ez hogy alalkul?


Ez fontos most nekünk. Jól kell kalkulálnunk.


Előre is köszönöm nektek!


2011. aug. 3. 21:22
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Az talán még hasznos lehet, h amikor otthon éltünk 5-en, akkor kb 80-90 ment el kajára, bár anya sem a leggagyibb kajákat veszi, pl gyümölcscukor, meg hasonlók befigyelnek.
2011. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
89%

21,31 vagyok!

Akkor most itt az aug-szeptember hó. Légyszi "gyakorolni" a kapott ötleteket (maradéknap nagyon jó) úgy, hogy csak a 63 ezer Ft-ot osztod be! Ha a két hónap alatt sikerül, és a nagyobb lakás rezsiköltsége is megmaradt, akkor már biztonsággal költözhettek. Ha akár egyik hónap is "necces", akkor meggoldolandó, vagy utána kell nézni, hol csúsztatok el.


Szerintem kivételesen vezess egy füzetet, hogy melyik nap mire mennyit költesz. Én évekig csináltam (vállalkozóként)

Bejött pénz, Kiadás kajára, rezsire, tisztítószerre, ruhanemű, egyéb váratlan, kiadás összesen, napi záró.

Ez volt a fejrészben, függőlegesben pedig az adott napi dátum. Hó végén láttam, mire mennyi ment el.

2011. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Én naponta kb 5000 ezret hagyok a boltban 2-en vagyunk.
2011. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Bevétel-kiadás "lapokat" most is készítünk (nagyon régóta).


Ezért is írtam ki a kérdést, mert megírtuk a bevétel-kiadás listát, és erősen elgondolkodtunk, hogy ez a 63.000 mire lenne elég. Csak úgy találomra sose "ugrálnánk" az ikrekkel.

2011. aug. 3. 22:10
 35/43 anonim ***** válasza:
52%
Mi öten vagyunk és a szüleim kb.150000-t költenek havonta kajára. Mondjuk hozzátartozik, hogy van egy csomó allergiám(pl. liszt, mogyoró, paradicsom stb.) ezért majdnem mindenből drágábbat kell venni.
2011. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte próbáld ki, hogy hetenként 12000 Ft-ot teszel külön boritékokba, és csak azt költöd. Ami megmarad (meg a 63000-böl ezen felül), azt berakod valamibe (persely, pénzkazetta, stb), és azt "elfelejted", mintha nem is létezne. Ez jó lesz, ha valami halaszthatatlan, fontos váratlan kiadás szükséges (pl. elromlott mosógép, iskolai kirándulás, seb). De ez CSAK akkor müködik, ha a felesleget mindig odarakjátok, és nem csaltok, hogy "kikölcsönzök valamennyit, majd visszateszem", mert igy garantáltan nem müködik, viszont ha betartjátok, akkor rövid idön belül lesz valamennyi vésztartalékotok.
2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha visszamenőleg megpróbálnál számolgatni, hogy ide oda amoda ment a pénz, na és mennyi jutott kajára. Talán kiderül hogy idáig is nagyjából ennyi ment. Ha több, akkor el kell dönteni hogy mit választasz, egy szép nagy lakást, de összehúzzátok a nadrágszíjat, vagy fordítva. Én azt mondom ha nagyon vágytok oda, menjetek!:)


Amúgy tényleg nagyon érdekes, hogy mennyire eltérőek a válaszok!!

2011. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy tényleg nagyon érdekes, hogy mennyire eltérőek a válaszok!!"


Igen, mert sok embernek rengeteg a pénze és azt hiszi, hogy másoknak is jut ennyi. Akik meg keveset keresnek, azok ki tudnak jönni sokkal kevesebböl is, mert egyszerüen annyi van.


A kérdéshez: sokat segit, ha tervszerüen gazdálkodsz. Egyrészt elöre tervezed a heti étlapot. A családot is vond be, mert olyat fözni,ami olcsó, de nem szereti senki, tiszta ráfizetés, mert a végén kidobod az egészet és még elégedetlenek is lesznek a többiek.

Nálunk úgy néz ki a heti étrend összeállitása, hogy elöször megnézem, hogy mi lesz akciós, ezeket mint alapanyagokat kiirom. A család tagjai választhatnak egy-egy ételt, ami ezekböl készül, ezt valamelyik napra beirjuk. A maradék napokra megpróbálok változatosságot bevinni. Sosem eszünk két napo ugyanazt, ha van maradék, akkor vagy átalakitom - és akkor észre sem veszik, hogy ez a tegnapi kaja, vagy elteszem és két nappal késöbb kerül újra asztalra. (Az itt olvasott lefagyasztás adagonkét és maradéknap is jó ötlet).

Ha heti kajapénzt elosztom 8-cal - azért ennyivel, mert vasárnapra dupla pénzt tervezek, akor kicsit bövebben tudok fözni.

Nálunk hétközben nincs minden nap hús, csak kétszer meg vasárnap. Egyszer hetente van leves, ami egytálként elég, egyszer olyan saláta, ami föétel (kitünö kis maradékok eltüntetésére), egyszer valami fözelék feltéttel (lehet pár falatnyi hús, tojás, esetleg zöldségfasirt, stb - de nem kell belöle sok), egyszer fött tészta (vagy rakott - szintén lehet maradékokat beletenni), egyszer valami krumplis étel. Vasárnap leves, húsétel köritéssel meg (sok!) salátával, egyszerü desszert.

A gyerekeknek, ha szeretik a csipszeket, egész vékonyra szelt krumplit süss ki ropogósra, frissen sokkal izesebb, mint a boltiak és nem nagy munka. (Lehet más zödségfélékböl is, pl. sárgarépa, zellergumó, karalábé, meg vékonyra nyújtott sütöporos tésztából is).


Ha bevásárolsz, a blokkot mindig kérd el, és otthon ird fel, hogy miket vettél és mennyiért. Igy idövel kialakul, hogy miböl mennyi az, ami feltétlen szükséges.


Lehetöleg tarts otthon mindig száraztésztát, krumplit, rizst - ezekböl könnyen tudsz utáann variálni.

2011. aug. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a minőségi táplálkozáshoz kell min. napi 1000 ft/ fő. Természetesen lehet jóval kevesebből is meglenni, de kérdés megéri-e?
2011. aug. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az utolsónak adok igazat, nem is az a kérdés, h megoldható-e mert igen, hanem az h jó-e? Válasz: nem. V nem feltétlen. És annak is igaza van, aki azt írta h a gyerekek most lépnek a zabálós korszakba. Én 2x is meggondolnám a helyedben!

Egészséges ételeket ennél drágább megfőzni, egészségtelenebbeket meg ki tudja, megér-e?

2011. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!