Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos!? Te mennyiből élsz...

Fontos!? Te mennyiből élsz meg? Mi megélnénk ennyiből szerinted? Írj!

Figyelt kérdés

Nem a legjobb kategória, de ne rakassatok át kérlek, mert itt normális emberek írnak.


Szóval: nagy lépésre szántuk magunkat (hogy miért, az nem lényeges).


4-en vagyunk. A férjem, a gyerekek (12 évesek) és én.


Szeretnénk egy nagyon szép/nagy/jó helyen lévő albérletbe költözni, de akkor a élelmiszerpénz négyőnkre egy hónapban: 63.000 ft lenne.


Ez csak az élelmiszer, ill. az "iskolába vinni valók"-ra lenne.


Ennyiből meg lehet élni? Szerintetek ez már kényelmetlen lenne?


Ezen felül kifizetnénk: a lakbért, telefont, netet, hitel törlesztőt, bérletet a gyerekeknek, közös költséget, ebédet a gyerekeknek, diákhitel törlesztőt.


Bocsi, hogy hosszú. Írnátok?? Nektek ez hogy alalkul?


Ez fontos most nekünk. Jól kell kalkulálnunk.


Előre is köszönöm nektek!


2011. aug. 3. 21:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szorosan, de ki lehet jönni, viszont akkor naponta számolnod kell, hogy túl ne lépd a keretet és maradjon hó végére is. Mi lesz, ha beüt valami váratlan? Meg tudjátok majd oldani? Ha igen, akkor hajrá.
2011. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha csak élelmiszerpénz, akkor röhögve. Rezsivel necces, de még úgy is.

Ez ha elosztod, heti 15 000 Ft. Ennek elégnek kell lennie, ha tényleg csak kaja.

2011. aug. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
72%
ennyiből lehetetlenség megélni, és amúgy is gondolni kell nem várt pluszkiadásokra is.... főleg ha gyerekek vannak
2011. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%
Csak élelmiszerre 63.000.- ft még sok is. Nekünk havi 30.000.- nál több nem jut rá. Nem éhezünk,de nem is veszünk extra dolgokat. Főzök,és nem használok bolti fűszerkeverékeket,szószokat,ízesítőket,leveseket.
2011. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Ti nagyon jól csináljátok akkor, nekünk 50.000 sem elég kajára havonta, pedig ketten vagyunk és én sem venném észre, hogy luxusdolgokat fogyasztunk.
2011. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekeknek meg kulon lenne az ebed? Ne viccelj, ennyibol siman ki lehet jonni. Mi 82 ezerbol elunk, ketten, mindennel egyutt.
2011. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

Első nekifutásból én még a jelenlegi lakhelyen próbálnék megélni ennyiből, akkor 2-3 hónap alatt kiderül, hogy az új helyen is sikerül-e.


Másrészt az sem mindegy, hogy az új helyen a lakásrezsi, és a FŰTÉS-számla hogyan alakul majd a mostanihoz képest. Jön a tél, és ez jelentős összeg szokott lenni.

2011. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Rezsi benne van a lakbérben!! (Átalány, de igyekeznénk nem túllépni.)
2011. aug. 3. 21:31
 9/43 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem simán meg lehet havi 63 ezerből kajálni.

Én egyetemre járok, nap mint nap veszem a kaját-kávét-teát-néha ebéd stb, és havi 12 ezerből kijövök! Itthon csak vacsorázom.

Egyébként úgy tudom hogy anyáék kb 45 ezret költenek kajára, és hétvégén mindig sokat főz, változatos kaják vannak, igaz extrák nincsenek. Tehát pl nem iszunk naponta 100%os gyümölcsleveket, nincs itthon mindennap magnum jégkrém, és a drágább alapanyagokból csak ritkábban csinálunk kaját. (Pl: nem készítünk el olyan sütit csak úgy itthonra, amihez 2000 ft-os alapanyaköltség kell)

2011. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%
Tudsz főzni? Akkor elég a pénz!
2011. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!