Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos!? Te mennyiből élsz...

Fontos!? Te mennyiből élsz meg? Mi megélnénk ennyiből szerinted? Írj!

Figyelt kérdés

Nem a legjobb kategória, de ne rakassatok át kérlek, mert itt normális emberek írnak.


Szóval: nagy lépésre szántuk magunkat (hogy miért, az nem lényeges).


4-en vagyunk. A férjem, a gyerekek (12 évesek) és én.


Szeretnénk egy nagyon szép/nagy/jó helyen lévő albérletbe költözni, de akkor a élelmiszerpénz négyőnkre egy hónapban: 63.000 ft lenne.


Ez csak az élelmiszer, ill. az "iskolába vinni valók"-ra lenne.


Ennyiből meg lehet élni? Szerintetek ez már kényelmetlen lenne?


Ezen felül kifizetnénk: a lakbért, telefont, netet, hitel törlesztőt, bérletet a gyerekeknek, közös költséget, ebédet a gyerekeknek, diákhitel törlesztőt.


Bocsi, hogy hosszú. Írnátok?? Nektek ez hogy alalkul?


Ez fontos most nekünk. Jól kell kalkulálnunk.


Előre is köszönöm nektek!


2011. aug. 3. 21:22
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%
De örülnék, ha nekünk ennyi jutna ötünkre egy hónapban, csak az élelmiszerre :(
2011. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Négy emberre nem tudom, mi ketten vagyunk (egy felnőtt, egy gyerek), így biztosan. De szerintem ha nem luxuskajákról meg igényekről van szó, akkor ki lehet belőle jönni.
2011. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen, zöldség-gyümölcs piacról, a többi a boltból.

Sok főzelék, leves, tészta, hétvégén sült husi. No chips, cukros lötty, rágcsika, Mc-i. Szerintem megoldható. Ha marad, félreteszed, ha lenne máskor más kiadás.

2011. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
94%
Mi ketten vagyunk, több, mint 50 megy el kajára.. Igaz van gyümölcs és vitaminok, és kakaó, és nutella, és kávé, szóval olyan dolgok,a mik valakinek extrák, de én ez alá nem adnám, a friss húsról, zöldségekről nem is beszélve. Nézd éhezni nem fogtok, ha ügyesen csinálod, de a minőségi éhezés már más tészta. Arról ne is beszéljünk: mi van ha elromlik a mosógép? Szóval nem lehetetlen, de én átgondolnám, h megéri-e a számolgatást, h nagyobb helyen lakjatok. Én inkább kisebb helyen lakom, de jókat eszem (nekünk is ez volt a dilemmánk!)
2011. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek zöld kéz! Elég ellentmondásos érvek vannak.
2011. aug. 3. 21:35
 16/43 anonim ***** válasza:
81%

Mi 160-ből élünk négyen, nem éhezünk és eszünk finomakat is.

Ebből kocsi, biztosítás, számálk, ruhák, iskola, kaja szóval minden. Nem kell márkás ételeket venni és felesleges, drága extrákat sem.

2011. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a gyerekek bent kajálnak? Az lemaradt nekem.. akkor igen, úgy már nem olyan necces :)
2011. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon okosan, keresve mindig az akciós termékeket a boltban, az édességet otthon elkészítve (nem veszel krémtúrút meg túró rudit pl., hanem otthon sütsz vmi olcsóbb sütit), kevés gyümölccsel és nem a legfinomabb felvágottal, talán igen.

Mi hárman vagyunk, de ebből nem jövünk ki. Pedig az akciókat megnézem, DE mindig beugrik vmi a kosárba, amit megkívánunk (vmi finom, különleges sajt, bor, rengeteg gyümölcs, tanyasi csirke, ez-az), és nem a legolcsóbb. Mondjuk hál istennek van miből, és most nem dicsekedni akarok.

Anyukám egyedül él, ő kijön olyan havi 20 ezerből kajailag, de ő rengeteg "igénytelen" dolgot eszik (pl. alacsony gyümölcstartalmú dzsemet, nem rendes lekvárt, konzerv olcsó gombát a friss helyett, frissfölt a tejföl helyett, stb.), nagyjából tejre és kenyérre költ, keveset húsra. Napokig képes enni a csirkepörköltet, amit egyszer megfőzött.

Én drukkolok, de tartalék nélkül nem vágnék bele, pláne 2 gyerekkel. Főleg, hogy lassan jön a tinédzser kori nagy evészet náluk.

2011. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%

3an vagyunk a családban

és havi 70.000ből éldegélünk

(ugyanúgy albérlet, közös költség, rezsi..)

és meg tudunk élni. igaz nagyon szűkösen, de meg tudunk élni

és az a 63.000 ne haragudj.. de rengeteg!

2011. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
91%
Én örülnék, ha ennyiből kellene megoldani csak az evést. De sajnos nem csak azt kell ennyiből megoldani.
2011. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!