Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nagyon elegem van a nyári...

Már nagyon elegem van a nyári melóból, és vajon mi lesz szeptembertől? Miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

Nem vesznek meg nekem semmit, mert "nincs rá pénz". Bezzeg félévente új franciaágyra van pénz, meg kb 4 havonta megveszik maguknak a legújabb okostelefont...

Erre kitalálták már májusban, hogy már kezdjek el melót keresni a nyárra, mert hogy ők nem fognak venni nekem semmit. Suli végétől dolgozok, 500 ft-os órabérért, amiből még a fogkrémet is magamnak kell venni...


Ráadásul ez a "nincs pénz" dolog abból jött, hogy anya elvesztette a munkahelyét, és most 900.000 ft helyett csak 750.000 ft a bevétel apa által...


Na de mi lesz velem szeptembertől, mert hát akkor nem tudok melózni.. :S Valami tanácsot tudnátok adni?


2011. aug. 3. 18:23
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez elég durva, és nyugodtan mond meg nekik, hogy ameddig 18 éves nem leszel KÖTELESEK eltartani, tehát enni adni megfelelően, fogkrémet venni stb. Az nem gond, ha valaki dolgozik ilyen idősen, hogy megtanulja értékelni a pénzt, de ez már túlzás. Főleg, hogy a jegyeid fogják megsínyleni, ha nem tanulsz, mert dolgozol, hogy az alap dolgokat meg tudd magadnak venni.
2011. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:

A telefonom egy kb 3 éve, manapság kb 2000 ft-ot érhet.

Ruhákat kb évente kellett venni, akkor is csak azért, mert kilyukadtak, kinőttem, stb.

Sose kértem drága cuccokat, 5000 ft-nál drágább holmim nincs.

2011. aug. 3. 18:45
 23/52 A kérdező kommentje:
Ezt már mondtam nekik, mert ilyen helyzetekben azért tudok lázadó lenni, de azt mondták, hogy akkor főzzek is magamra.. Na az meg már tényleg nem menne, így is miből fogom kifizetni a könyveimet? Ráadásul új táskát is kéne vennem, mert a tavalyi elszakadt
2011. aug. 3. 18:46
 24/52 anonim ***** válasza:
24%

én is dolgoztam 16 éves koromtól minden nyáron, egy hét szünet nélkül, mert kellett a pénz és kész. nem szeretem, amikor a diákok a pihenésüket féltik, szerintem az iskola sem különösebben megerőltető...

én meg ne haragudj, de nem hiszem el, hogy pl elzárják a fogkrémet előled, vagy nem nyúlhatsz be a hűtőbe margarinért....életszerűtlen az egész... szerintem a szüleidnek is van oka, nem lehet, hogy kicsit elszaladt veled a ló a pénzköltést vagy a tiszteletlenséget illetően?

2011. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
9%

Én már 12 éves korom óta dolgoztam minden nyáriszünetben! Szeptembertől meg az lesz, ami eddig is volt, mikor suliba jártál. Ha ezen parázol, mi lesz veled a nagybetűs életben???

20/L

2011. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Bezárják a fürdőszobaajtót. Külön fürdőszobám van, szóval nem nehéz megvalósítani...


Anya nem dolgozik, egész nap itthon van, és nem engedi, hogy egyek bármiből is. Kb egész nap a konyhában ül.. Vagy a nappaliban, onnan rálát a konyhára

2011. aug. 3. 18:48
 27/52 A kérdező kommentje:

Nekem elég kiborító a suli is, mivel vashiányos vagyok, szóval kb folyamatosan fáradt vagyok, és hiába alszok 10 órát, ébredés után 2-3 órával megint hulla vagyok..


De mivel nincs pénzem a gyógyszerre... És május előtt sem vették meg nekem

2011. aug. 3. 18:49
 28/52 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem te néhol erősen csúsztatsz.

És akkor még nagyon finoman fogalmaztam...

2011. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Akkor gyere el nézd meg mi megy itt...
2011. aug. 3. 18:50
 30/52 anonim ***** válasza:
100%
És megindokolták valamivel? Mert, hogy enni sem adnak, az nem normális. Ne érdekeljen, ha kiabálnak veled, menj a hűtőhöz, és egyél, mert ehhez JOGOD VAN. Milyen elmebeteg szülő az ilyen?!
2011. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!