Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele? Nagyon...

Mit csináljak vele? Nagyon bunkó lennék?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, tavaly ballagási pénzemből vettem egy 100 000 Ft-os laptopot, ami ugye csak az enyém. Ez az egy gép van a háztartásban ezért mindenki használja. A problémám a következő:

Van egy 13 éves öcsém, aki úgy bánik a laptopommal, hogy biztos pár év alatt tönkremenjen. Ha valami nem tetszik neki, csapkodja, ütögeti, dobálja (az ágyon). Ez azért gond ugye, mert van beépített kamera amit a csapkodással nem kéne tönkre tenni. Direkt csináltam egy külön fiókot számára, hogy ne legyen az én rendszergazdai fiókomban, hogy ne tölthessen le játékokat, mert nem akarom ezzel tönkre b*szni a gépemet. Erre föl kikönyörögte anyámnál, hogy tölthessen rá játékokat így le kellett vennem a jelszót. Megígérte hogy egyet se fog letölteni, ennek ellenére már 5 idióta játéka fent van!

Belemorzsál folyton, koszos kézzel fogdossa, ami engem nagyon idegesít! Gyűlölöm neki odaadni a gépemet, van mikor egész éjszaka meg hajnalban nem alszik, hogy gépezhessen, de ez sem tesz jót a laptopomnak.

Most is hallgattam egy zenét a saját laptopomon, a saját szobámban ami neki nem tetszett ezért mondta hogy kapcsoljam ki, nem tettem így beleütött és lecsapta teljes erővel a gépemet!

NEM akarom neki odaadni soha többé, mert ilyet nem csinálhat főleg más gépével. Csak az a baj, hogy mindig kikönyörgi anyámnál így nekem mindig oda kell adnom, mert azzal jön hogy neki nincs gépe és hogy milyen rossz neki!

Mit tegyek, hogy ne kelljen odaadnom? Mit csináljak vele?

Elegem van az öcsémből, nem ba*zhat tönkre 100 000 Ft-ot!!!!!!!!!


2011. júl. 29. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez azért komolyabb gondnak tűnik az udvariatlanságnál.
2011. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

Pár lehetőség:

-HA anyud nem érti meg azt amit te akarsz mondani, akkor tényleg "tedd tönkre a gépet", és mond hogy a játék letöltéssel vírusos lett a gép, és az egyik haverod próbálja neked megcsinálni, és innentől kezdve te nem fogod odaadni az öcsédnek. Védd le teljesen jelszóval, és tedd bele egy zárható fiókba.


-Bocsi, de anyudat nem értem, miért nem lehet a problémádat mnegérteni, és akkor miért nem vesznek tesódnak egy gépet, sima asztali gépet használtan pléne párezerért lehet venni.(én a vaterán vettem 7000 monitorral-tesómnak-) ami neki elég.

Vagy ha már ezt enm megoldható,


- akkor add oda napi 1 órát a gépet tesónak, úgy, hogy szüleid is jelen vannak, takarítsd meg a kezét,. és ennyi. Akkor anyud sem kényszeríthet, mert odaadtad, viszont felügyelet alatt. Ha bármikor csapkodja, vagy nem megfelelően kezeli, akkor meg mond meg anyudnak hogy ő vegye el öcsédtől


- vagy mutasd meg neki ezt a kérdést!!!!!!

2011. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

kb nekem is ilyen anya :/ a testvérem is hasonló pazarló, nem tudom mi lesz belőle :/

nem szólnak soha ellent neki, ha mondok valamit, pl hogy nem kellene hagyni neki h egész nap gépezzen, akkor én vagyok a gonosz, aki rosszat akar a testvérének :(

Sajnos ha anyukád mellette áll nem tudsz mit csinálni, én is ilyen helyzetbe vagyok, már inkább nem is szólok semmit

2011. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!