Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak vele? Nagyon...

Mit csináljak vele? Nagyon bunkó lennék?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, tavaly ballagási pénzemből vettem egy 100 000 Ft-os laptopot, ami ugye csak az enyém. Ez az egy gép van a háztartásban ezért mindenki használja. A problémám a következő:

Van egy 13 éves öcsém, aki úgy bánik a laptopommal, hogy biztos pár év alatt tönkremenjen. Ha valami nem tetszik neki, csapkodja, ütögeti, dobálja (az ágyon). Ez azért gond ugye, mert van beépített kamera amit a csapkodással nem kéne tönkre tenni. Direkt csináltam egy külön fiókot számára, hogy ne legyen az én rendszergazdai fiókomban, hogy ne tölthessen le játékokat, mert nem akarom ezzel tönkre b*szni a gépemet. Erre föl kikönyörögte anyámnál, hogy tölthessen rá játékokat így le kellett vennem a jelszót. Megígérte hogy egyet se fog letölteni, ennek ellenére már 5 idióta játéka fent van!

Belemorzsál folyton, koszos kézzel fogdossa, ami engem nagyon idegesít! Gyűlölöm neki odaadni a gépemet, van mikor egész éjszaka meg hajnalban nem alszik, hogy gépezhessen, de ez sem tesz jót a laptopomnak.

Most is hallgattam egy zenét a saját laptopomon, a saját szobámban ami neki nem tetszett ezért mondta hogy kapcsoljam ki, nem tettem így beleütött és lecsapta teljes erővel a gépemet!

NEM akarom neki odaadni soha többé, mert ilyet nem csinálhat főleg más gépével. Csak az a baj, hogy mindig kikönyörgi anyámnál így nekem mindig oda kell adnom, mert azzal jön hogy neki nincs gépe és hogy milyen rossz neki!

Mit tegyek, hogy ne kelljen odaadnom? Mit csináljak vele?

Elegem van az öcsémből, nem ba*zhat tönkre 100 000 Ft-ot!!!!!!!!!


2011. júl. 29. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Anyukáddal kéne megbeszélned a problémádat.Az öcsédnek különben is13évesen nem kell folyton a gép előtt ülnie és elkockulni!!!!Menjen el a korabeliekkel biciklizni,meg játszani,neki még az a dolga.Vagy vegyetek neki használt számítógépet,vagy valami tv-s játékot,nem tudom most mi a neve bocsi,de régen sokat lehetett vele játszani,azt hiszem videojáték : ) Az öcséd meg 13évesen ne üljön ott,főleg éjjel is...Mond meg édesanyádnak amiket itt leírtál,és figyeld meg,hogy ő is tiltani fogja hogy ennyi idősen a gép az élete!
2011. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Én egyszer az önkormányzattól kaptam számítógépet a tanulmányi eredményeimért, hát azt sem becsülték. Nem tudok mit mondani, tudom milyen, ha nem lehet hatni se testvérre, se szülőre. :(
2011. júl. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
zárd az ajtódat.
2011. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát igazából ha megoldható akkor vegyetek neki külön egy számítógépet vagy laptopot, használtam már elég olcsón kapható. Ha meg nem akkor a szüleid dolga lenne, hogy megneveljék ezt a gyereket és ez akkor is érvényes ha kap egy másik gépet.
2011. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben anyukád elé azzal állnék oda, hogy nem megfelelően bánik a géppel, és így hamarosan tönkre fog menni. Próbáld nyugodtan előadni, hidd el, az sokat doba hatásosságán. Azt is magyarázd el neki, hogy (bár ez nem jó érv, de erről nem kell tudnia...) az öcséd terheli a számítógép memóriáját a játékaival és leszedhet olyan vírusokat, amik örökre tönkrevághatják a gépet, akár olyan részét is, ami javíthatatlan. Egyezzetek meg, hogy mivel még fiatal, és a gép elsősorban a tiéd, csak a te engedélyeddel használhassa, nappal, még pedig megadott időben, megadott ideig. Anyukádat kell megnyerned. Gondolom neki könnyebb engedni, minthogy az öcséd nyafogását hallgassa.
2011. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg anyádnak, hogy vegyen gépet az öcsédnek!
2011. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vigyázz vele, hogy mit csapkod, ugyanis nem csak a kamera mehet benne tönkre, hanem a beépített merevlemez is (azon van az összes adat), amiben ugye egy forgó "tányér" van, egy pásztázófejjel. Ha a fej belekarcol a "tányérba" az ütődés hatására, dobhatod is ki a merevlemezt, és nem kis pénz egy új sem (10000 Ft felett).


De hogy a kérdésedre válaszoljak: Öcséd az a tipikus kisgyerekes, "amit nem tudok megoldani egyedül, megoldom a protekcióval" típus. Anyuddal sürgősen beszélj, de ha használ, az öcséddel is, mert akkor is te nagy a nagyobb, és neked kell a kisebb felett állnod. Hidd el, tapasztalatból mondom, a 13 éves húgom mellett...


Nyilván öcsédnek is használnia kell a gépet, ha nincs más. De anyuddal mindenképp egyezz meg, hogy mit csinálhat rajta, és hogy azt is csak a Te engedélyeddel. Egyébként az egyik előttem szólónak igaza van, ennyi idősen nem (de idősebb korában se) éjszakába nyúlóan a gép előtt kell ülnie. Azt pedig anyudnak is, és neki is meg kell értenie, hogy végülis az a Te tulajdonod, te vetted, és mindezek felett neked a a jogod eldönteni, hogy ki használja, és mennyit.


Remélem, segítettem :) 17/F

2011. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy bunko egyaltalan teljesen meg tudom erteni amit irsz anyukadat pedig igazsagtalannak tartom.

Vedd ki az aksit huzd ki a kabelt es mond meg anyudnak h tonkrement(vidd el egy haverodhoz)aztan ha nem vesznek a tesodnak 1 gepet par heten belul akkor nyugodtan ulj le anyuddal es apuddal! es mond el nekik a serelmeidet meg azt is hogy azt a penzt rad szantak es nem az ocsedre mi lesz ha o ballag te is megkapod a reszed majd az ovebol hisz mondjuk neked nem lesz edzocipod, telefonod vagy amit vesz belole. Itt nem az a gond h irigy lennel hanem az h nem hasznalja rendesen h az idegei miatt nem is fogja. Gondolom anyud sem orulne ha az o testvere kolcsonkerne a kocsijat aztan meghuzna a festest eltorne a viszapillantot meg ilyenek.

2011. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Anyámmal próbálok beszélni, de ő mindig csak arra hagyatkozik, hogy de szegénynek nincs gépe. -.-"

Hát ha így bánik a gépekkel akkor ne is legyen! Hozzátenném egész nap a haverjánál van, ahol szintén gépeznek és ha hazajön, akkor éjszaka meg hajnalban gépezik és kb 5-kor elalszik (reggel) és délig szunyál, aztán délután ismét haver...és ez így megy folyamatosan.

Az a baj, hogy anyám túl kedves vele, nem olyan karakán hogy megnevelje kicsit céltudatosabban.

2011. júl. 29. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a probléma, de itt megoldotta apum a gép lekódolásával, így húgom akkor gépezik, amikor a szüleim bekapcsolják neki. Szerinted tedd azt, amit az előző egyik válaszban leírtak. A gépet elviszed egy barátodhoz, otthon meg azt mondod, hogy elromlott. Szerintem öcsédnek úgyis vesznek valami gépet a szüleid. Ha ez megtörténik, te is nyugodt lehetnél.
2011. júl. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!