Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Hogyan "tartjátok...

Feleségek! Hogyan "tartjátok karban" magatokat?

Figyelt kérdés
A házasság után gyakori tünet, hogy a felek elhanyagolják magukat a biztonságos kapcsolatban, ahol nem kell mindennap hódítani. Ez nem egészséges egyik félnél sem. A kérdésem arra vonatkozik, hogy ti hogyan "tartjátok karban" magatokat nap mint nap? (persze ezt nem a csak a férjekért tesszük, hanem azért, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. És a férjek véleménye is érdekel, hogy ők mit tesznek a punnyadás ellen, de elsősorban nők válaszát várom- nőként)
2011. júl. 25. 11:47
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
65%

A szépségápolás nem bűn! Én ugyanúgy odafigyelek magamra, mint a házasságom előtt. Nem értem, ezzel mi a baj?

Az előttem szóló eléggé a ló túloldalára esett és hozott példát. Ellenpélda: rengeteg olyan nő él, akik elhanyagolják magukat, és pont ezért csalja meg őket a páruk! Csak ebből több van. Ennyi.

2011. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
78%

Ha az én férjem félre menne, az igazi csoda lenne.Ugyanis a szex nálunk mindennapos, energiáját rám pazarolja, mert bennem látja azt, akire vágyik.

Megfordulna a fejemben, hogy megcsal, ha kövér lennék, ápolatlan, és nem kívánna.És ugyan miért baj az, ha tudom, hogy a férjem a vékony, sportos, szolizott, ápolt nőkre bukik, és én olyan vagyok, ezért meg is teszek mindent.

Én is szeretem a barna bőrt, kisportolt testet, Ő meg az én kedvemben jár ezzel, mi itt a gond?

Ha valaki ad magára, és a férj is, az nem egyenesen arányos azzal, hogy félrekufircol valamelyik is.

Vagy Ti tapasztalatból beszéltek?

2011. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
83%

ma 14:47

Igazad van! Odafigyelsz magadra, és meg is van az ereménye! Ez a helyes példa!

2011. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
27%
14:37 ott a pont...
2011. júl. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
50%
nincs azzal az ég világon semmi baj, ha valaki kozmetikushoz és fodrászhoz és edzeni jár és stbstb. csak a külsöségek mögött, legyen lelki tartalom és mélység is az emberben és magában a párkapcsolatában is. illetve az, hogy tipp-topp folyton az asszonyka vagy a férfi, még mindig nem garancia semmire...ugyanúgy megunja, ugyanúgy megcsalhatja őt a párja, mintha nem lenne folyton maga a "tökély"...
2011. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 napietus ***** válasza:
73%
én furcsállom, ha valaki attól, hogy férjhez ment, elhagyja magát. nekem a nagymamám azt mondta, a kislánynak bájosnak kell lenni, a lánynak szépnek, az asszonynak meg gyönyörűnek. anyukám is azt mondta, hogy miután férjhez mentem, még annyi lazaságot se engedjek meg magamnak, mint addig sem külső, sem igényesség terén. szóval szerintem ez logikusabb gondolkodás, mint aki úgy van vele, hogy "elvett, mostmár lesz*rom, hogy nézek ki" az vezet a sok váláshoz.
2011. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Kb. ugyanolyan maradtam. De nekem előtte sem volt időm állandóan csak magammal foglalkozni, meg mindehova eljárkálni.

Saját cégem van, nem ülök otthon, nem tart el senki, tehát dolgozom. Van,hogy napi 10 órákat is. Ez mellett nem tudok elmenni minden héten fodrászhoz, kozmetikushoz, masszőrhöz, edzőterembe stb. Otthon van egy-két gépem, azokon edzem hajnalban.

Szóval odafigyelek továbbra is magamra, de nem áll az egész életem a szépségből, meg a shoppingból!

2011. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Dorian Grey válasza:
9%
A szomszéd karban tartja őket...
2011. júl. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
52%

ma 15:24

Igen, én is erre céloztam 14:37-kor, ezért hoztam fel a példát, hogy nem feltétlenül marad meg valaki mellett a férje azért, mert minden idejét azzal tölti, hogy szép legyen.

Erre természetesen jönnek azok akik rettegnek attól, hogy egyszer megöregszenek és elhagyják őket (persze ezt nem vallanák be) és kiforgatják a szavaimat, meg lepontoznak, mondjuk ez legyen a legnagyobb örömük.


Jó, ha az ember ad magára, a legtöbb nő szeret szép lenni. Aztán mindenki maga dönti el, hogy mennyire fontos ez neki és mennyi időt szán rá.


De tény és való, hogy a legtöbben azok közül kerülnek ki az idősebb korukban fiatalabbra lecserélt nők, vagy akiknek a férjük fiatalabb barátnőt tart, akiket a férjük leginkább a külsejük miatt szeret, akik életében ez a legfontosabb és ez a kapcsolatuk alapja. Ezzel lehet vitatkozni persze, de a tényen nem változtat, hogy ez így van.


Előbb utóbb jön ugyanis az első ránc, a második, a sokadik és egy idő után a legjobb tornák és kozmetikumos sem tudják elfedni a kort. Ilyenkor már hiába sírnak a férjek, hogy ők azt a nőt szeretnék visszakapni külsőleg, akibe beleszerettek.


Én szeretek szép és nőies lenni és figyelek is magamra, de eszembe nem jutna, hogy a külsőm legyen a legfontosabb egy kapcsolatban. Voltam vastagabb is, vékonyabb is. Ha felszedek pár kilót, az inkább engem zavar, a férjemnek még tetszik is. Mikor fogyózni kezdek, mindig közelharcot kell vele vívnom, mert mindent megtesz, hogy elcsábítson valami hizlaló kajára.

Ráadásul akkor is kíván és szeret, ha otthoni, kopott melegítőben, vagy az ő kinyúlt pólójában vagyok. Ezzel nem vigasztalom magam, hanem félreérthetetlen jelei vannak. :)


Sokszor, mikor olvasom ezen az oldalon, hogy hogy élnek az emberek, milyen kapcsolatban, milyen kényszerekkel és félelmekkel, mit kell görcsöljenek, hogy megtartsák a másikat, hálát adok a férjemét. Persze amúgy is hálát adok, de ilyenkor külön ráébredek, hogy milyen szerencsém van vele. :)

32/N

2011. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Én most újulok meg éppen. 4 éves kapcsolatom van. Eleinte csakúgy voltam, mivel szép az alakom, és még fiatal vagyok, semmi extrát nem csináltam magammal, csakúgy voltam. Nemrég félreléptem (utána bevallottam a páromnak is) és az a férfi (akivel hűtlenkedtem), meg maga a félrelépés is teljesen arra inspirált, hogy megújuljak és még többet adjak magamra, mostmár elég sok mindenre odafigyelek, főként a táplálkozásra, na nem azért mert kövér vagyok, hanem mert az értékes tápanyagok, vitaminok, gyümölcsök, zöldségek szépitő erejében hiszek. A párom most a legszerelmesebb belém, én meg magamba vagyok egyre szerelmesebb, értsd elégedettebb.
2011. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!