Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartanátok a szüleiteket?

Eltartanátok a szüleiteket?

Figyelt kérdés
Ha később úgy állnátok anyagilag támogatnátok őket, mert sokszor olvasom, hogy a fiatalok elzárkóznak ettől. Pedig szerintem, ha valakit szépen felneveltek ez egyértelmű kéne, hogy legyen.
2011. júl. 24. 17:05
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha szükségük lenne rá, akkor mindenképpen. De valószínűleg nem lesz erre szükség, előrelátó szüleim vannak, és van is miből félretenni. Ugyanígy próbáljuk mi a nagyszüleinket segíteni, de ők meg nem igazán fogadják el.
2011. júl. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen igen. Mind az eltartás, mind az ápolás.
2011. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Nem tartanám el és nem is ápolnám anyámat (egyedülálló szülőként nevelt), mert olyan borzalmas, megalázó és rettegéssel teli gyermek- és ifjúkort tudhatok a magaménak neki köszönhetően, hogy egyáltalán nem érzek felé hálát.

Amikor szeretni akartam őt, elutasított, amikor vigaszra volt szükségem, csak ordított, ha segítséget kértem, lenézett. Úgy érzem, ezek után semmi alapja annak, hogy én eltartsam őt.


Persze, ahol a szülők szeretetben nevelik fel a gyermekeiket, ott én is természetesnek látom, hogy utóbb a gyerekek alapvető dolognak veszik, hogy segítsék őket. Mert erről szól a szeretet - csak hát, nekem ezt nem sikerült anyám által megtapasztalni.

2011. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Amikor anyu nagyon beteg volt, és apu csak 1 hónapban 1 hétre jön haza, akkor például kis időre anyu hozzánk költözött, én ápoltam, vittem orvoshoz, fizettem a gyógyszerét. Úgy gondolom én is hogy ez minimum, akik annyit szenvedtek miattunk.
2011. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Apukája már nem él. Így párom még elfogultabb és érzékenyebb erre a témára. Mindig ez megy: "de akkor is az anyám" stb... Ez már nem fog változni, csak néha én érzem magam rosszul, hogy így látom ez nem normális. Külön költözni is alig tudtunk, mert őt egyedül megölik meg hasonló borzalmakkal ment a leli terror, mert erre már mást nem tudok mondani!
2011. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Apámat nem, anyámat igen.
2011. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
Ha ez azt jeleni, hogy anyagilag támogatom, akkor igen. De ha külön élnék, biztos nem költöznék vissza.
2011. júl. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen :)
2011. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
85%

Bárcsak megtehetném.De sajnos már egyik sem él.


34/N

2011. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nyugdíjas az édesapám.(anyámat nem ismerem)

Mivel én megtehetem így örömmel támogatom apukámat,és figyelek arra,hogy a nyugdíjas évei békések,nyugodalmasak legyenek.Fizetem az összes számláját,és hetente rendszeresen bevásárolok neki..

Hála az égnek nagyon jó egészségnek örvend,és 71 évesen még mindig aktív,élénk ember,így ápolásra nem szorul.

Viszont ha 24 órás ápolásra szorulna,akkor nagy bajban lennék..Nem azért mert önző vagyok vagy valami hasonló,hanem mert én alkalmatlan vagyok mások ápolására.Mindent megtennék,hogy ebben az esetben se szenvedjen semmiben sem hiányt.HA kell külön orvost fogadnék neki,és állandó ápolói segítséget..De tudom,hogyha én ápolnám akkor sokkal rosszabb állapotba kerülne.

2011. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!