Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartanátok a szüleiteket?

Eltartanátok a szüleiteket?

Figyelt kérdés
Ha később úgy állnátok anyagilag támogatnátok őket, mert sokszor olvasom, hogy a fiatalok elzárkóznak ettől. Pedig szerintem, ha valakit szépen felneveltek ez egyértelmű kéne, hogy legyen.
2011. júl. 24. 17:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem is eltartottak több, mint 20 éven keresztül, akkor az a minimum, hogy amennyire tudom, segítem őket.
2011. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

ha lehetőségem lesz rá támogatom őket.

most is, amikor és amiben tudm segíteni őket, azt megteszem.

2011. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és meg is tettem!

Nagyon sokszor olvastam már ezen az oldalon, hogy a szülőnek kötelessége a gyermekét felnevelni, nálam természetes, hogy a segítés visszafelé is igaz!

2011. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféleképpen segíteném anyukámat, ha úgy állnék anyagilag, hiszen én is mindent meg kapok tőle. Viszont párom anyukája pl. semmit nem képes tenni, párom a középsulit hagyta ott és ment el dolgozni, hogy el tudja őket tartani, mert egyik szülő sem volt képes dolgozni. Nekik pedig ez tök természetes volt hogy a 23 éves fiúk minden pénzét haza adja és mikor moziba akartunk menni még tőlük kellett kérni pénzt, és fel voltak háborodva. Puszta lustaságból nem dolgozik már 8 éve a mama, nem jön ki a nyugdíjból mert hitelt hitelre halmoz, el úszott a háza, és a mai napig kér pénzt a páromtól. Na? És ez természetes?
2011. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
a nem azt jelenti az eltartás hogy elvárják a szüleim hogy fizessek mindent míg ők nem csinálnak semmit - de még nem nyugdíjasok - akkor egyértelműen eltartanám őket. Ez a legkevesebb amit megtehetek értük. Viszont ha visszaélnének ezzel az "eddig mi tartottunk el most neked kell" dologgal, akkor nem. Elvégre nem én kértem hogy szülessek meg és tartsanak el, neveljenek fel.
2011. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

IGEN, eltartanám, mert ők megérdemlik.

De hidd el van olyan eset, hogy a szülö nemhogy 20 évig nem neveli, de még 2 percig sem. És utána még nekik áll fennebb, ha a gyerek nem segít.

2011. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:15


párod ne adjon nekik többet semmit se

2011. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőség szerint ott támogatom/támogatnám a szüleimet, ahol és amennyire tudom. Ahogy írod is, már csak azért is, mert én is megkaptam minden tőlük telhetőt gyerekként, no meg meg szeretem őket. :)
2011. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
És ápolnátok is őket? Mert egy másik kérdésben, annyi negatív válasz érkezett. De most megnyugodtam.
2011. júl. 24. 17:27
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De egyrészt, nagyon jó anyagi helyzetben van, másrészt, nem azért érdemelné meg, mert felnevelt, hisz ez az ő választása volt. Hanem azért, mert a legjobb anya és szeretem. A szeretet a kulcs, nem a "számla-kiegyenlítés".
2011. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!