Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányunk.Én 23 éves vagyok, apuka 35.

Probléma:A pénz..

Egyszerűen iszonyatosan gázul jövünk ki a pénzünkből.Párom 140-150et keres,én kapok mindennel együtt olyan 50et.Albérletben élünk, ami olyan 100 havonta+tv, internet,telefon..stb.

Egyre nehezebben bírom, ez még nem is lenne baj, de párom teljesen igazságtalan.Veszi a cigit, sört, tankol és akkor ma teljesen felháborodott, hogy nem eheti meg a banánt a hűtőben, mert mondtam, hogy az a gyereké.Még hó végéig van 1500ft-unk, csak említeném mellékesen.Szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem eszem meg a gyerek kajáját, ha van nekünk, mert azt kell enni ami van.Nem?Azzal jön, hogy ő keresi a pénzt.Ez eddig oké is, de nem a gyerek az első???

Apámék is albérletben vannak, nővéremhez tudnék menni, de az is elég húzós, mert ők sincsenek valami fényesen.

Még van sok baj a párommal.Pl. közölte, hogy gyereket nem vihetem sehová..

Valami tipp?Én már teljesen el vagyok keseredve.. :(


2011. júl. 19. 18:08
1 2 3 4
 31/34 ava87 ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de amikor ennyire nincs pénz, akkor nem százezres albérletben kellene élni. Amikor egyedül voltam a gyerekkel, és tényleg nagyon csóró voltam, kiköltöztem a város szélére, nem volt egy putri éppen, csak nagyon kint volt, meg nem is volt valami szép lakás. De úgy voltam vele, hogy inkább buszozom egy nyamvadt vásárlás miatt is, de legalább nem megy el a pénzem feleslegesen.

Oké, gondolom kéthavi kaució van bent (nem kauKció, hanem kaució), akkor az havi ötven lehet, nem? Keressetek olcsóbbat, beszéljetek a mostani tulajjal, hogy nem bírjátok már anyagilag ezt fizetni, és ha hoztok magatok helyett új bérlőt, ti akkor költöztök, így nem marad üresen a lakása, nem lesz neki sem jövedelemkiesés. És akkor vissza tudja adni a pénzeteket.

Hidd el, voltam én is sz*r helyzetben, tudom, milyen az, amikor alig van miből megélni, én is feszült voltam, de inkább lejjebb adtam az igényekből (pl. mint említettem, olcsóbb, városszéli lakás). Kaptam én is olyan tanácsot, amit nem állt módomban megfogadni, de igyekeztem nem lecseszni a segítő szándékú embereket. Viszont sajnos nekem úgy tűnik, hogy számodra egyik tanács sem megfelelő, és csak a kifogásokat keresed, hogy mi miért nem kivitelezhető. Megtapasztaltam már, hogy milyen az, amikor csak háborgok, hogy valami nincs, vagy nem lehet, aztán csak kérdezni kellett (ami ugye ingyen van), és kiderült, hogy van megoldás a problémámra. Azt ti is megtehetnétek, hogy a jelenlegi főbérlővel beszéltek arról, hogy mi lenne, ha hamarabb kiköltöznétek, de csak akkor, ha van új bérlő, és akkor vissza tudja adni a pénzt nektek is.

2011. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

ha 50 az albi, akkor a rezsi sok. A fentio módon meg kell szabadulni innen, és olyan helyre menni, ahol mérik agázt, vagy palackos, és nincs internet, vagy olcsóbb. Tv nem kell azt megnézed neten. Van mobilinternet 1350-ért vodafon. Telefon nem kell, csak a férjednek, te a neten elintézed, ő meg minimumcsomagot vegyen. Lakás telefon nem kell. Ez így lemondásnak tűni, de ha arra gondolsz, hogy 25 ezerrel több marad a konyhán?? Napi ezres!! Az már milyen jó lenne.

Én felruházkodtam most nyárra 3800 ft-ból, még a lánynak is vettem, volt vagy 8 tétel, szebbnél szebb márkás - használt - ruhák. Végig remekül érzem magam, ahnyszor felveszem, nem érzem magam szegénynek.Te is vehetnél, ha tudnátok a lakáson spórolni. Csak ami mérőórás olyanba menj.

2011. júl. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Ezt az albérletes dolgot beadom a páromnak.Jó ötlet, hogy mi hozunk ide embert, ha bele mennek a főbérlők.Nekik is pici gyerekük van, csak megértik..

Kicsit félek, mert páromnak úgy tetszik itt, de hát ez van.Tényleg köszönöm, mert ez nem tűnik rossz megoldásnak, én akkor még Pest közelbe is el mennék, hogy ha olcsóbb..

Ma mondtam páromnak, hogy havonta csinálhatnánk egy fagyis-sörös sétát, csak kikapcsolódásnak, és örült. :)

Meg mondtam, hogy mostantól vehetnénk dohányt és hüvelyt, ha már úgy is veszi a cigit, erre azt mondta, hogy holnaptól nem gyújt rá!!Na én csak legyintettem és mentem tovább, mert ezt már 1000szer hallottam! :)

ÉS láss csodát, van olyan válasz ami nekem is tetszik!! :) hihi

Köszi mindenki tényleg, néha engem is helyre kell pofozni!!!

2011. júl. 20. 22:04
 34/34 ava87 ***** válasza:
100%
Na, örülök, hogy jobb a kedved már :)
2011. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!