Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányunk.Én 23 éves vagyok, apuka 35.

Probléma:A pénz..

Egyszerűen iszonyatosan gázul jövünk ki a pénzünkből.Párom 140-150et keres,én kapok mindennel együtt olyan 50et.Albérletben élünk, ami olyan 100 havonta+tv, internet,telefon..stb.

Egyre nehezebben bírom, ez még nem is lenne baj, de párom teljesen igazságtalan.Veszi a cigit, sört, tankol és akkor ma teljesen felháborodott, hogy nem eheti meg a banánt a hűtőben, mert mondtam, hogy az a gyereké.Még hó végéig van 1500ft-unk, csak említeném mellékesen.Szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem eszem meg a gyerek kajáját, ha van nekünk, mert azt kell enni ami van.Nem?Azzal jön, hogy ő keresi a pénzt.Ez eddig oké is, de nem a gyerek az első???

Apámék is albérletben vannak, nővéremhez tudnék menni, de az is elég húzós, mert ők sincsenek valami fényesen.

Még van sok baj a párommal.Pl. közölte, hogy gyereket nem vihetem sehová..

Valami tipp?Én már teljesen el vagyok keseredve.. :(


2011. júl. 19. 18:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt is, hátha hasznos:

főleg a hozzááállása, nem is az ötletek.

[link]

2011. júl. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

mennnyi az a kaució? És mennyit fizettek ki két év alatt albérletre s netre s telefonra? Mennyit tudnátok megspórolni? Mert ha többet mint a kaució, akkor érdemes veszni hagyni, s az új helyre csak netetet kérni, azt i s2900-ért, s azon tv-zni telefonálni. Ha120 a kaució, de hat hónap alatt visszajön ezekből, akkor menni kell, holnap nem a főbérlő zsebét hízlalni. A gyerekkel is elmentél volna akkor a férjeddel is el tudsz.ha hozol magad helyett valakit,akkor el szokták engedni a kauciót.

Látod, hogy ennyi pénzből nem jössz ki. Gondolom nem akarod a házasságod feláldozni. akkor valamit lépni kell. KÖltséget csökkenteni, vagy bevételt növelni. Egyezzetek meg egy ésszerűbb benzinköltségben is. Mire használjátok az autót? Nekme luxusnak tűnik ilyne kevés pénz mellett.

H

2011. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

néha venni kell apának is egy ts túró rudit, vagy egy banánt(195 ft egy kiló)Ö hogy ne érezze magát csak igavonó baromnak. Néha be kell neki hűteni a sört, és dísztálalásba tenni a vacsit.

Egy kis extra a szexszben a legtöbb férfit eltölti a luxus kellemes érzésével. A legjobb dolgok ingyenesek az életben.


Szóval a hűséget és a kauciót jó esetben átvállalja az utánatok jövő, keress valakit! Inkább, mint félárvává tenni a gyereket pár hetesen.


Kényelmesebbnek tűnik nem változtatni, d emuszáj.Nme lehet örökké leértékelt salátán élni.

2011. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Hagyjuk.Rájöttem, hogy hülye vagyok.Tényleg sok ember van aki csak írogat, de fingja nincs, hogy mit beszél..Azért köszönöm (nem fejtem ki mert túl hosszú lenne...)
2011. júl. 20. 12:04
 25/34 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki segítő szándékkal írt.....kedves kérdező
2011. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Tudom, és tisztában vagyok vele.De olyat írni, hogy menjünk olcsóbb albiba, meg, hogy egy kis luxus..miből?Ha elmegyek és itt hagyom a kaukciót, az már -100ezer, meg arról nem is beszélve, hogy a másik albérletbe is kéne kaukció, ami megint 100 fölött lenne..de miből??

Na mindegy, nem idegesítem tovább magam.Maradok egy idióta alkoholista és önző ember mellett mert az a legjobb...ja.tényleg most, hogy bele gondolok...

2011. júl. 20. 12:42
 27/34 anonim ***** válasza:

Én tökéletesen megértelek Téged.

Csak egy dolgot nem értek?! Ha eddig se volt meg a biztos anyagi háttér akkor miért vállaltátok a gyereket??

Az egészben a legrosszabb, hogy a felelötlenségeteknek az a szegény gyerek issza meg a "levét" mert felnő és folyamatosan csak a nélkülözést kell tapasztalnia.

Ezzel a pár sorral nem bántani szeretnélek ha mégis megtettem elnézést kérek, hogy így ismeretlenűl becsmérelek.

2011. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

Mikor még megfogant nem volt baj.Párom a terhességemet végig itta, ez tök váratlan volt nekem hidd el, mert nem ilyen volt előtte.(az élettől is el vette a kedvem)Jó mióta megszületett a picur leállt.De azóta van kocsi, nagyobb albérlet, ami egyébként olcsóbb, mint ez előtt az 1 szobás, mert ott volt, hogy 120at fizettünk egy hónapban..

Úgy, gondolom, hogy be megyek az önkormányzatba és adok be lakásigénylést, nincs más esély.

A gyerek nem nélkülözik semmiben, és nem is fog hidd el!!Nem lesz luxus körülmények között soha, ez tény...

De köszönöm, igazad van..De ha arra várok, hogy sok pénzem legyen, soha nem élem meg ezt a csodát, amit nekem adott az ég!!!Mert gyönyörű gyerekem van, és ezen kívül semmi sem érdekel, az a lényeg, hogy neki jó legyen!!!

2011. júl. 20. 14:21
 29/34 anonim ***** válasza:

A gyereknek akkor jó ha van apja is meg anyja is. Pár sörtől még nem alkoholista. Nagy rajta is a nyomás.

A 100 kauciót nem kell otthagyni, ha szerzel bérlőt, az neked odaadja, s ő majd a tieteket visszakapja a főbérlőtől. Így szokták.

Meg kell a férjedet érteni, meg kell vele beszélni mindent, nem őt utálni. Már házasok vagytok, gyereketek van, elfutkosni nem ér! Meg kell mindent beszélni, lassan egyezségre kell jutni. Meg kell a gondokat oldani közösen. Nem úgy hogy te veszényelsz, hanem úgy, hoyg neki is neked is jó legyen.

Egy banán 30 ft, most vettem a tescoban.

Nehogymár 150-et keres , és ne egyen egy 30 ft-os kaját! Még a paprikás krumpli is drágább ennél, voltaképpen akkor spórolnátok legjobban, ha CSAK banánt ennétek.

Vagyis nem az ára miatt akadtál ki igazából.

hanem

a) vagy bemártírodtál. és elvárnád, hoyg a férjed együtt szenvedjen veled -elárulom, ez hüleség, és felesleges.

b)kényelmetlenséget okozott, mert más uzsonna után kellett nézned - de könyörgöm! Gondolom NEM VOLT RÁÍRVA a banánra, hoyg mi a terved vele. Nem gondolatolvasó a férjed.Máskor szólj neki, vagy tegyél neki is el egyet! Annyi mindig lesz.


Ha a gyereked a legfontosabb, akkor ne azon agyalj, hogy elveszed tőle máris a legfontosabbat: a szerető családot.Mellesleg az egész gyerekkori szegénységgel is járna.

De bármelyik gyerek odaadná az uzsonnáját, és lemondana a kisautóról, ha szerető családban nőhet.


Nem kell undoknak lenni, tessék a férjedet szeretni! Jólétben, és GONDBAN ahogy ígértétek., Vannak nehezebb idők, de ez csak megerősít.


Szerintem aki 150 ezret keres és 10 órát dolgozik, az megihat nyáron egy sört. Szerintem ki tudtok ennyit gazdálkodni. Üljetek le, jóllakottan, nyugodtan, és ne meccs előtt 10 perccel! Írjatok le minden kiadást egy füzetbe. Hó végén együtt!! nézzétek át!

Valahol biztos lehet spórolni. És nem kell mindig a 12%-os tejföl, néha tejszínt is kell venni, és inkább másnap tejföl nélkül eszünk. Érted? Nem lehet mindennap mindenből a legsilányabb. Ne napra osszd el a pénzt, hanem egy hétre. És a férfinak időnként hús kell. Vegyél 499-ért csirkecombot, vegyél csak egyet 165-ért, de süss neki néha húst!

Ha nem találod hol kell spórolni, inkább írj nekem, d eilyen hüleségen nehogy már összevessz a gyereked apjával. Ezt neg lehet oldani. Azon kívül, ha 150-nel kevesebbed lenne, abból hogy jönnél ki?

Kérj az önkormányzattól támogatást, és vállalj valami kis munkát, akár amit éjjel megcsinálsz, vagy anyád vigyáz a kicsire addig. Vagy vállalj gyerekfelügyeletet a lakásodon!

2011. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Neki is elege van ebből a helyzetből, tudom jól, és tényleg nem zaklatom mert fizikai munkát végez és van, hogy híradóra sem ér haza.De nehezen bírom már."

mindaketten jót akartok, mindaketten kivagytok, mindaketten imádjátok a gyereket


Meg lehet ezt oldani. Nem a gyerek drága, hanem az albi, és a gyes meg kevés. De ha szereznétek még 30 ezret, vagy megspórolnátok akár csk 20-at már éreznétek. Le kell ülni, át kell nézni.A legolcsóbbat veszed, de lehet van valami rejtett tartalék. Mindig van. Én írtam a mézeskalácsos barátnőmről, ő is baba mellett sütögette, és mára többszázezres megrendelései vannak, s még mindig csak otthon csinálja a gyerekek mellett.de 600 ft-okkal kezdte.

én küldögettem a tanulmányokat, nem ismerem a nőt, én is úgy kaptam, de belinkelem a facebookját, hátha ők adnak jótanácsot!

[link]

2011. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!