Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Elmenjek a gyerekkel vagy ne?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányunk.Én 23 éves vagyok, apuka 35.

Probléma:A pénz..

Egyszerűen iszonyatosan gázul jövünk ki a pénzünkből.Párom 140-150et keres,én kapok mindennel együtt olyan 50et.Albérletben élünk, ami olyan 100 havonta+tv, internet,telefon..stb.

Egyre nehezebben bírom, ez még nem is lenne baj, de párom teljesen igazságtalan.Veszi a cigit, sört, tankol és akkor ma teljesen felháborodott, hogy nem eheti meg a banánt a hűtőben, mert mondtam, hogy az a gyereké.Még hó végéig van 1500ft-unk, csak említeném mellékesen.Szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem eszem meg a gyerek kajáját, ha van nekünk, mert azt kell enni ami van.Nem?Azzal jön, hogy ő keresi a pénzt.Ez eddig oké is, de nem a gyerek az első???

Apámék is albérletben vannak, nővéremhez tudnék menni, de az is elég húzós, mert ők sincsenek valami fényesen.

Még van sok baj a párommal.Pl. közölte, hogy gyereket nem vihetem sehová..

Valami tipp?Én már teljesen el vagyok keseredve.. :(


2011. júl. 19. 18:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
sőt a telefonon is lehet spórolni
2011. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
65%

megevett egy banánt hát istenem. Nem fog az a gyerek éhen halni, most az egyszer.

Nem kell túlreagálni egy banánt. A pénzügyeket meg szépen, komolyan, nyugodtan át kell beszélni, annyiszor, amennyiszer szükséges. Nem egy gonosztevő ő sem, hanem a szerelmed.


És mondanék valamit. Nő vagyok, 3 gyerekem van. De!

NEM a gyerek az első! Az az első, aki a pénzt keresi. Mert a többiek jóléte is tőle függ. Az más kérdés, hogy ő háttérbe vonul, ha szükséges.De mindig a férjed legyne az első. Ez nem jelenti azt, hogy a gyermektől meg kellene bármit vonni. A gyermeknek mindent meg kell adni, amire szüksége van. De nem szabad a sorrendet felborítani. Mert azzal végül a gyerekkel tolsz ki éppen. A gyerek legyen a gyerek helyén, akár milyen pinduri. Persze még most természetes, hogy előre vettétek, de gondolkodni majd így kell később. A családfenntartó az első, mert ez mindannyiunk érdeke, és a tekintély az első - hogy meg is maradjon az a tekintély. Nehogy majd később a farok csóválja a kutyát! A farok érdeke is . Persze most természetes, h a baba elől van, de nem végleges.

2011. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:00


Teljesen igazad van.Én mondtam is, hogy akkor egye meg, nem érdekel majd megoldom, de akkor már behisztizett.Neki is elege van ebből a helyzetből, tudom jól, és tényleg nem zaklatom mert fizikai munkát végez és van, hogy híradóra sem ér haza.De nehezen bírom már.Ha elmegyek boltba csak számolok, papír toll számológép a kezemben, mindenből a legolcsóbb van véve, húst alig eszünk..na mindegy.

Rezsiről csak annyit, hogy a gáz általányos, a víz benne van a közös költségben, a villannyal meg óvatos vagyok, de amennyi kell annyi kell, mert mosni kell, de pl a villany nem ég orrba szájba ha nem muszáj!

Én úgy érzem mindent megteszek...

Mindenkinek zöld kacsó ment, mert hasznos, és igaz dolgokat írtok!

Köszönöm

2011. júl. 19. 19:42
 14/34 ava87 ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy a problémákat mindig meg kell beszélni. De nem dühből, hanem a megfelelő időpontban, amikor nem zavar senki, amikor mindenki nyugodt. Várd meg, amíg te is lehiggadsz, meg ő is, várj ki egy olyan időpontot, amikor egyikőtök sem nyűgös, hisztis, fáradt, és akkor beszéljétek meg. Mondd el neki, hogy te megérted, hogy sokszor feszült, mert sokat dolgozik, mégis nehezen éltek, de vannak dolgok, amiken változtatni kell. Együtt nézzétek át, hogy min lehetne spórolni. Pl. hogy cigizzen kevesebbet, a kocsit ne használjátok, amikor nem muszáj, stb., de te is ajánlj fel valamit, amiről lemondasz, ne érezze azt, hogy csak neki kell áldozatokat hoznia.
2011. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

az átalányt átkérhetitek tényleges fogyasztásra

mellékmérőt is lehet felszereltetni a vízhez

keress itt az oldalon, már annyiszor leírtam, hogy hogyan lehet olcsón, tartalmasat és nem egészségtelent enni


otthon vagy a gyerekkel, el tudsz járni bevásárolni vele, akár inden nap,ahol akciós valami oda elsétálni...az egészségednek is jó, ha sétáltok

2011. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Amúgy a cigiről annyit, nem tudom mennyire erős dohányos a párod, de szerintem ne azon spóroljatok. Mi édesapámmal milliószor megjártuk ezt a dolgot, és szerintem, ha nem tud annyit szívni amennyit szokott, hát csak idegbeteg lesz. Szóval feszültség meg most gondolom van elég anélkül is.
2011. júl. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Hát sajnos én már nem tudok miről le mondani.Baba szappannal fürdök, nem járok fodrászhoz, nincs semmi extra.Néha eszek egy fagyit, ez kb havi 1-2..3-4 éves ruháim vannak, még terhesen is csak 1 db terhes pulcsit vettem.

Már annyiszor megbeszéltük ezt, akkor minden oké, de aztán eldurran az agya, hogy neki semmit nem lehet, pedig én sem csinálok semmit.

Mond valamit hétfőn, amit felhozok szerdán és erre már egy csomószor mondta azt, hogy miért hiszek el neki mindent..hát köszi

2011. júl. 19. 21:05
 18/34 A kérdező kommentje:

Panelba is lehet egyéni fogyasztást kérni?Ebből megy most egy csomó balhé a tv-ben mert egész tömbökben kötik ki a gázt, csak azért mer pár ember nem fizeti.Szerintem nem lehet külön venni.De ha igen, akkor lennél kedves leírni, hogy hogyan?

Köszönöm

2011. júl. 19. 21:08
 19/34 anonim ***** válasza:

Nem lehet mindenről lemondani, és csak dolgozni, mert idegesek lesztek, s akkor mi értelme? Ha kevés is a pénz, be kell iktatni örömforrásokat a heti programba, mindhármótoknak együtt és külön. És egy csipetnyi luxust.

Nem lehet mindig a legolcsóbbat venni.

Le kell faragni amit lehet, de néha be kell ülni sörözni. Örömet ingyen is lehet szerezni, csak fontos hogy gyakran legyen. pl. minden kedd este masszázs, szombaton fiúórák(barátokkal) vasárnap kirándulás(lehet ingyen) de lehet pl. tölteni a cigit, sokan csinálják, olcsóbb.Le lehet tenni a kocsit le is lehet mondani róla, a neten ilyesmin spórolni kell. Van jobb csomag. Elköltözhettek olcsóbb albérletbe - kisebbe, vagy rosszabb helyre, de megmarad 15 e. ft, abból jut egy kis luxus, és nem lesz minden nap feszültség.

A család az örömről is kell szóljon, nem csak a lemondásról.

A 100 havonta nagyon sok!!!Abból le kell faragni valamit! Inkább ne legyen net, vagy telefon!

Mi az a 100??

Nincs fűtésmérő?

2011. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

akkor nem otthagyni kell őt, amikor ő is kivan, és dolgozik értetek, hanem támogatni, megérteni. Valamit még spórolnotok kell, de nem "mindenen" mert attól csak kipurcantok. És valahogy bevételt növelni. Nme tudnátok gondnoki lakást szerezni? Vagy valamit készíteni s eladni? A barátnőm gyes mellett éjjel kendőket festett meg mézeskalácsokat. Vag yvan valamitek amit eladhattok? A barátom minden héten 5 e. ft-ot kiárul az otthon lévő limlomból.

Nyári ruhát turiból már 100 ft-ért vehetsz, érdemes 4-5-öt, s mindjárt jobban érzed magad! A párodnál legyen pénz, csak úyg érzi magát férfinak.Ezt ki kell szorítani, vagy meg kell teremteni.

Itt nálunk a gondnok csaj pl. (kisgyerekkel van otthon) kiírta hogy ruhajavítást, vasalást olcsón gyorsan vállal. Csak egy órát dolgozhatnál egy nap, ha csak 500 ft-ot keresnél, már megvan egy vacsora.

2011. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!