Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kidobott itthonról. Mit...

Anyám kidobott itthonról. Mit tehetek, ha már elmúltam 18?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen leírom nagyjából a történetet.8éves voltam amikor elváltak a szüleim.Anyám nem engedte, hogy tartsam a kapcsolatot apámmal, mert féltékeny volt, hogy őt jobban szeretem.Eléggé megromlott a kapcsolatunk, hogy nem láthattuk egymást.Ráadásul, szó szerint egyik napról a másikra másik "apám" lett, akit tiszta szívből gyűlölök, viszont anyám imádja és mindig én vagyok a rossz.Így vele is a kapcsolatom lassan 10 éve megromlott és teljes utálattá alakult mára.Most, hogy betöltöttem a 18-at elzavart.Budapestre kéne jutnom, hogy tudjak hol lakni, de elvette az összes pénzem.Ilyenkor mi a teendő?Előre is nagyon köszönöm. 18/L
2011. júl. 13. 15:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
ma vagy a napokban lettél 18 vagy, volt valami balhé és azért akarnak kidobni?
2011. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
17:21: viszont az apának szólni kéne, hogy a gyerektartás helyett inkább a gyereknek küldjön, ha már nem is lakik ott.
2011. júl. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
A bliccelés a legjobb ötlet, a kalauznak meg majd kimagyarázod. Írhatsz nekem is a fejleményekről. Talán egy keveset tudok segíteni is, ha már Pesten leszel.
2011. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy keresd fel apukádat facebook-on, iwiwen, írj neki üzenetet (ha tudsz, és magyarázd el a dolgokat). Anyukádat meg vond kérdőre a pénz miatt... simán megmondhatod neki, hogy elmész. ha odaadja, ami a tiéd... ha meg nem, akkor apukádnak elmondod, és közösen feljelentitek... az ilyen patkányok mindig menekülnek, ha süllyed a hajó, szval oda fogja adni a pénzt, főleg ha egy ő szemében felnőtt ember is fenyegeti.

(utazással kapcs meg én is a bliccelést ajánlom... azt később úgyis vissza lehet fizetni, még ha le is buksz... a stoppolást azért nem ajánlom, mert ki tudja, milyen alak vesz fel...)

2011. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
érdekes..
2011. júl. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
Azért nézd meg a számlád szerintem, de a biztonság kedvéért tiltasd le ha letudod hogy legalább a következő havi pénzt ne ő kapja. am. kártyával simán levehette a pénzt is. Én a gyámügyre mennék, ott ők ki tudják sztem deríteni apukád adatait és onnantól csak biztosabb a helyzeted. Egyik rokonom is így járt de ő a nagyszüleihez ment aztán fel albérletben amint lett munkája. Amúgy engem is érdekelne hogy mi lett a dologból. esély sincs hogy anyukád holnapra kialussza a dolgot? SOK SIKERT!!!
2011. júl. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
100%

Ha még olvasod: 2012-ben fogsz érettségizni, azt írod. Nem szabad feladni az iskoládat, mindenképpen el kell jutni az érettségiig, ha lehet, abban az iskolában, ahol eddig is tanultál.

Ha megtaláltad Apádat, írjál. Ő egész biztos segíteni fog neked, NE ADD FEL AZ ISKOLÁT! FEJEZD BE, AMIT ELKEZDTÉL!

Végső esetben fordulj az osztályfőnöködhöz, ő talán Apádat is segít megtalálni. Mivel csak jövő évben érettségizel, nem jó ötlet feljönni Budapestre, itt csak tengődni fogsz, még azoknak sincs munkájuk, akik leérettségiztek.

Remélem, a körülményekhez képest a lehető legjobb döntést fogod hozni, de ehhez azok segítségét kell kérned, akik ismernek!

2011. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Nagyszüleid nincsenek? Ha az én unokám hasonló problémával fordulna hozzám, egész biztos segítenék neki!
2011. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
100%
Írd le mi történt veled. Sikerült-e Pestre elmenned?
2011. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült Pestre elmenned?
2011. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!