Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kidobott itthonról. Mit...

Anyám kidobott itthonról. Mit tehetek, ha már elmúltam 18?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen leírom nagyjából a történetet.8éves voltam amikor elváltak a szüleim.Anyám nem engedte, hogy tartsam a kapcsolatot apámmal, mert féltékeny volt, hogy őt jobban szeretem.Eléggé megromlott a kapcsolatunk, hogy nem láthattuk egymást.Ráadásul, szó szerint egyik napról a másikra másik "apám" lett, akit tiszta szívből gyűlölök, viszont anyám imádja és mindig én vagyok a rossz.Így vele is a kapcsolatom lassan 10 éve megromlott és teljes utálattá alakult mára.Most, hogy betöltöttem a 18-at elzavart.Budapestre kéne jutnom, hogy tudjak hol lakni, de elvette az összes pénzem.Ilyenkor mi a teendő?Előre is nagyon köszönöm. 18/L
2011. júl. 13. 15:53
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hogy szerzel pénzt és felmégy Pestre, még nincs megoldva semmi!

Sem munkahelyed, sem lakásod, sem kajád, sem este egy fürdés, semmi nem lesz. Leszállsz a vonatról, és hogyan tovább??

Inkább menj be holnap a gyámügyre, mondd el mi a helyzet, találjanak neked valami megfelelő elhelyezést, akár ideiglenest is, ahol megszállhatsz, esetleg intéznek neked napi betevő kaját. Onnét lehet majd intézni, hogy merre akarod vinni tovább az életedet.


Azért felutazni Pestre, hogy ott a váróban éjszaka a padon, vagy a kövön aludj, a cuccaidat amit összepakolsz, ellopják a fejed alul. Nincs semmi értelme! Nem jó döntés!

2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
94%
az igen..:S =( uristen, nagyon sajnálom..:( szörnyü hogy csak igy kidobott... de a banknál meglehet kérdzeni, hogy honnan utalják a pénzt nem? és akkor megtalálnád apudat :)
2011. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon sajnállak hogy ilyen helyzetbe kerültél,de bizalmatlan ember létemre mindig azt mondom,hogy "meg kell hallgatni a másik felet is" hiszen az éremnek is két oldala van.

Tudod a te történeted erősen hasonlít a szomszédom történetéhez.Ott is a szomszédom a lányát 19 évese "kidobta" hogy éljen ahol tud..De ott én is többször a tanúja voltam,hogy végül is mi vezetett el idáig.

Nem tudom,és nem gondolom,hogy nálatok is ez volt,de a szomszédomnál éveken át talán amikor a lánya 10.14 éves lett folyamatos viták,hisztik sorozata jött.. A leányzónak semmi sem volt jó.Gyűlölte az anyját,gyűlölte a mostohaapját,és amikor 16 éves lett gyűlölte a kistestvérét.Pedig a szülők tényleg igyekeztek,de hát ahogy mondani szokták két dudás nem fér meg egy csárdában.Idővel az anyja sem maradt csendben,és bizony voltak kiabálások,hogy miért csavarog,miért nem fogad szót,és miért kell gyűlölködni.Enni kapott rendesen.Mindene megvolt a lányának,nyaralni is mentek minden évben külföldre..de semmi sem volt jó neki..

Amikor 16 lett akkor meg az volt a baj,hogy nem fiúzhat.

Nem védem a szomszédomat,mert néha mi csak pislogtunk,hogy miket kiabálnak egymással,de volt egy olyan eset amikor igenis megsajnáltam szegényt. Egy este kint ültünk a teraszon,és csendben ittuk az üdítőt,és élveztük a jó időt.Majd szóba került a fiam(a lányával egyidős),és én boldogan mutattam hogy mit kaptam tőle.Erre a szomszédom elsírta magát,és azt mondta,hogy nem tudja miért jutottak el odáig a lányával,hogy a saját lánya gyűlöli és ő már annak örülne,ha elmenne lánya és máshol élne.Elismerte hogy mindketten hibáztak,és kész arra,hogy változzon,kész újra szeretni és olyan boldog lenne ha újra tiszta lappal indulhatnának.Mi mondtuk nekik,hogy csak ketten menjenek el nyaralni valahová,s beszéljenek egymással egész nap,ha kell egész éjszaka.Sírják ki magukat,mondják el ki miért dühös,és zárják le a múltat.

Megfogadta a tanácsunkat,és beszéltünk a lányával is,hogy menjen el,és mindent mondjon el ami bántja.Beszéljék ki magukból a fájdalmat.Elmentem külföldre 1 hétre.Tengerpart,csodás szálloda.

Amikor hazajöttek kiderült,hogy semmi nem változott.A lánya fogta magát és lelépett,ott hagyta az anyját.Amíg ő bulizott,fiúzott,szórakozott,az anyja várta hogy a lánya vele legyen és beszélgessenek.

Így az állandó viták megmaradtak,és végül is elzavarta a lányát.HA nem képes ő is változni akkor nincs miért tovább ölni egymást..

Mint írtam sokszor voltunk tanúi a veszekedéseinek,és sokszor észre vettük,hogy a lánya szándékosan provokálta ki a vitát..Az anyja belefáradt..ennyi.De nem rossz anya,csak elege lett.

Kedves kérdező..Nem tudom nálatok mi volt az ok,hogy anyud kidobott(mert oknak kellett lennie,csak úgy ilyet nem csinálunk) de neked is csak azt tudom tanácsolni,hogy beszélgessetek.Üljetek le egymással,és mondjátok el,hogy mi fáj,mi az ami nem jó,miért van harag köztetek.

2011. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim válasza:
100%
Így van. Apud biztos szeret, ha állandóan küldözgette a pénzt a számládra, szerintem simán be is fogadna, csak meg kell találjad őt. Bankba szerintem is segítenének, simán megtudhatnád, hol lakik.
2011. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 A kérdező kommentje:

Bács-Kiskun megye.Kiskunfélegyháza mellett lakom.

Hidd el, hogy nem lehet ezt vele megcsinálni.Rengeteget takarítottam, főztem mostam és mindig a lecseszést kaptam, mert nem olyan lett ahogy ő szokta.Szóval én nem szeretném vele rendbe hozni a kapcsolatot.

Nálunk soha nem volt közvetlen viszony egy tanárral sem.Barátoktól meg nem tudok kérni.Próbáltam, de ők sem kapnak.

2011. júl. 13. 16:42
 36/61 anonim ***** válasza:
szeéény.:( mindenképpen keresd meg valahogy apudat, ő biztos el tudna szállásolni
2011. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 A kérdező kommentje:

Pesten egy nagyon jó barátnál tudnék lakni, azért szeretnék oda eljutni.Legalább átmenetileg.

Nálunk ez nem így volt.Én bármit csináltam soha nem volt jó.Amit a mostohaapám csinált rosszul, azért is én kaptam.Soha nem foglalkozott velem.A bíróság azért ítélt anyámhoz, mert apám megütötte, hogy 8évesen amikor másnap iskola elvitt magával a szeretőjéhez és hajnalban értünk haza.Tehát én ezzel a nővel nem szeretnék semmiféle kapcsolatot fent tartani.Most megtaláltam a régi Samsung monitorom beadom a zaciba hátha abból felbírok menni pestre:D

2011. júl. 13. 16:52
 38/61 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben bliccelnék (nem ülsz le, hanem a megállóknál mindnig le és felszállsz, ha a kaller elér, akkor pont kikerülöd, stb), és ha elkap a kalauz, akkor megmondod, hogy elloptad mindenedet, és megadod anyád adatait... a monitorodból bejött pénzt tartalékold kajára.

Ha nem adja vissza a pénzed többszöri kérés ellenére sem, akkor éjszaka pakolj össze, szedj össze minden pénzt és értéket a lakásból. Mi alapján jelenthet fel anyád? A lakcímkártyádon ugyan az a cím.. ami ott van, az elvileg a Tiéd is, ha nincs külön ráíratva a nevére, ami azért nem sűrű ingóságok esetében..


Remélem jól alakul a sorsod..

2011. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
Apudat nem akarod megtalálni???
2011. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
* - tehát elloptak mindenedet, se személyi, se semmi.. (javítva.. elírtam, bocsi)
2011. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!