Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám kidobott itthonról. Mit...

Anyám kidobott itthonról. Mit tehetek, ha már elmúltam 18?

Figyelt kérdés
Hogy érthetőbb legyen leírom nagyjából a történetet.8éves voltam amikor elváltak a szüleim.Anyám nem engedte, hogy tartsam a kapcsolatot apámmal, mert féltékeny volt, hogy őt jobban szeretem.Eléggé megromlott a kapcsolatunk, hogy nem láthattuk egymást.Ráadásul, szó szerint egyik napról a másikra másik "apám" lett, akit tiszta szívből gyűlölök, viszont anyám imádja és mindig én vagyok a rossz.Így vele is a kapcsolatom lassan 10 éve megromlott és teljes utálattá alakult mára.Most, hogy betöltöttem a 18-at elzavart.Budapestre kéne jutnom, hogy tudjak hol lakni, de elvette az összes pénzem.Ilyenkor mi a teendő?Előre is nagyon köszönöm. 18/L
2011. júl. 13. 15:53
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
32%
Ember, ha ilyen balf*sz vagy, hogy hagyod anyádnak, hogy terrorizáljon és ellopja a pénzed, és azt hiszed, hogy elindulsz a nagyvilágba 5000 forinttal és akkor megoldódik majd az életed, hát sajnállak... Ha anyukád régen féltékeny volt, és attól félt, hogy őt kevésbé szereted, akkor valószínűleg szeret... gondolom nagyon kedvesen viselkedtél vele meg a nevelőapáddal is... Ilyenkor nem a neten kell hisztizni, meg sajnáltatni magad, hanem felnőtt ember módjára elintézni a dolgokat... neked is vannak jogaid, anyukád is ember, fogadjunk, hogy ha akarnál, le tudnál vele ülni, és megbeszélni.
2011. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

egy barátnőmet kitette az anyja 18 évesen, 0 ft-tal.

fogta a csaj a sátrát, pár cuccát, stoppolt.

1 dinnyeszállító elvitte majdnem balatonig, ott összetarhált némi pénzt, aztán kapott egy panziónál takarítói melót fillérekért, de cserébe ott alhatott( mellette a sátorban, bent meg fürödhetett).

a mákja, h tudott németül, és az egyik német család beintézte egy halboltba halat pucolni.

azóta németben van, néha szoktunk beszélni.

nem biztos, h minden rosszul sül el, fel a fejjel! máshogy nem, próbálj meg stoppolni, a fiúknak azért talán mégse olyan veszélyes, mint a lányoknak.

20/L

2011. júl. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

Ha Apád nevét beírod egy keresőbe, biztos megtalálod a címét, telefonszámát. Lehet, hogy e telefonkönyvben is benne van. Nem hiszem, hogy ma olyan nehéz valakit megtalálni, valószínűleg nem titkosította az adatait. Szerintem ez a legjobb megoldás.

Bármit elemelni Anyádtól, ez rossz ötlet szerintem, nem szabad mindent felégetni magad mögött, nem szabad elmérgesíteni még jobban a helyzetet, nem tudhatod, nem kényszerülsz-e arra, hogy megint anyádékhoz költözz.

Pesten a barátodnál sem lakhatsz ingyen a végtelenségig, a Gyámügy felkeresése talán a legjobb megoldás, de az első az lenne, hogy Apádat megkeresed.

2011. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:
Hát lehet megpróbálom ezt a bliccelős dolgot. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.Ha valakit érdekel, megírom, hogy mi lett a vége.
2011. júl. 13. 17:08
 45/61 anonim ***** válasza:

Engem érdekel, privátban is írhatsz.


F/18

2011. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
78%

17:01 - azt látod amúgy, hogy egy lányról van szó? :)

"fiúknak talán mégsem olyan vészes"

2011. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs a számládon semmi pénz? Már 18 vagy nem vehet ki róla pénzt!
2011. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
78%
Engem is érdekelne. Írj nyugodtan!
2011. júl. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

17:01-esnek.én is lány vagyokxDD

a 18/F neked akkor írni fogok;D

2011. júl. 13. 17:14
 50/61 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apád a te nevedre tette be a pénzt, anyád nem vehette ki, ha mégis valahogy sikerült menj a gyámügybe, mert nem teheti. Ha neki küldte gyerektartásra, neked ahhoz semmi közöd.
2011. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!