Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs itthon normális kaja...

Nincs itthon normális kaja napok óta ez normális?

Figyelt kérdés

Kicsit katasztrofális a helyzet, hogy semmi kaja sincs ebédre..Hűtő üres, vaj meg néha szalámivan.. Nem vagyunk annyira szegények h ne lehetne mindennap ebédre valamit csinálni.. és mégsincs semmi, vajas kenyér szalámival kb a kaja mindennap.. ebéd este vacsora.. Vagy tejfölös kenyér.

Keresetem nincs, én nem tudok bevásárolni, itthon nem tudom azt mondani h vegyél már valami kaját... eleget mondom h ma sincs semmi kaja.. Valami tipp ?


2011. júl. 5. 16:41
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Szerintem a házias fiúk nagyon vonzóak:) Ha van kedved, magadhoz ragadhatnád a kezdeményezést, és megpróbálhatnál te főzni. Édesanyád lehet tényleg depressziós, vagy csak egyszerűen utál főzni.. megváltoztatni nem tudod, csak ha magától akar változni. Ha te elkezdesz valami rendszert bevezetni, nagyobb eséllyel fog ő is tenni az ügy érdekében. Hiszen ha pénz lenne a dologra, akkor nincs akadály..
2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
olcsó receptek.hu
2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk, de már körülbelül 1 éve, de itt leginkább a szegénység miatt. Ismét csak lenne pénz (4 emberre egy nyugdíj, és két munkanélküli, bár a bátyám inkább elissza), de a szüleim szívesebben költik cigire. Mindig magamnak veszek kaját az ösztöndíjamból, de 1 évig szüneteltetem a sulit ha sikerül munkát találnom, egyébként diákhitelt fogok felvenni.
2011. júl. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

17:07-es vagyok. Elhiszem, hogy nem vagy könnyű helyzetben, ráadásul egy 19 éves fiúnak nehéz háziasszony fejjel gondolkodnia, főleg ha soha nem próbálta.

Ha adhatok néhány praktikus tanácsot, én a következőt tenném. Beszélj anyukáddal, mondd meg neki, hogy segíteni szeretnél neki, mert az nem tartható állapot, ha a kevés pénzből keveset esztek, drágán.

1., Mindenek előtt tudnod kellene, hogy naponta mennyi pénzetek van élelmiszerre?

2., Utána rá kellene szánnod egy fél napot, hogy körüljárd a környező üzleteket, és megnézd, összeírd hol, mi a legolcsóbb az alapvető élelmiszerekből, zöldségekből. Van-e olyan napszak, amikor leárazzák a reggel kirakott pékárut, vagy előre csomagolt húsokat. (Igen, a csúf, és gonosz multikat is nézd meg, ahol bizony, néha nagyságrendekkel olcsóbban lehet vásárolni a családias és hazai sarki kisboltnál. Nektek ugyanis, most ez az elsődleges cél.) Ebből látni fogod, hogy a rendelkezésetekre álló összegből, kb. mire futja. Ez után érdemes elkezdeni olcsó recepteket nézegetni, és egy kicsit megtanulni, hogy mi, mivel helyettesíthető? És persze rendszeresen részt venni a bevásárlásban, hogy ne anyukádnak kelljen cipekednie.

2011. júl. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Ne már, gyerekek! Kedves kérdező, Te hol éltél eddig?!

Én férfi létemre 9 éves koromtól azt tanultam, hogy hogyan kell főzni és sütni! 13 évesen komplett (leves+második+süti) készítettem a családnak ( 6 főre! ).

Most kezdesz parázni? Ha felnőtt ember vagy, LEGYEN valami munkád, hogy legyen kajád!


Bocs, de ezen csak sírni tudnék. Gáz lehet! Jól el lettél kényeztetve, hallod-e! ... Tudom, ezt nem tanították az iskolában. Pedig simán bevenném a tantervbe! A mi időnkben is csak a lányoknak volt ilyesmi.


Túrós tészta, tejbegríz, palacsinta ... mind olcsó, de gondolom nincs aki megcsinálja ...

2011. júl. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

6 embere 1 fizuból nem is lehet fözzni esetleg valami nagyon egyszerüt amit a többség nem enne meg úgy meg felesleges.

Ha gondolod kérdező keres elő 200 300 ft vegyél 0,5 kiló lencsét csinálj fözeléket vagy csak sós vízben fözd meg ha ezt szivesebben eszed hajrá de 6 embert így nem tudsz jól lakatni.

2011. júl. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Egyem azt a kis éhező pocid, de komolyan:)

Kenyérre tegyél szalámit (+sajtot ha van)tedd be pár percre sütöbe, vagy mikróba..és kész a melegszendvics:):)

Én most örülnék a kenyérnek meg a szaláminak is, mivel semmi kajám nincs és fizut is csak 11én kapok, tehát mégcsak vonatjegyre sics pénzem, hogy hazamenjek a szüleimhez..

Amúgy annyi mindent lehet kotyvasztani szinte a semmiből, fő a leleményesség..

Megértem anyukádat is, biztos ezeréve mindennap ő készíti a kaját nektek, lehet tényleg beleunt..szerezz neki egy kis örömet, csinálj vmi kaját te, biztos jol esne neki..

és itt most nem 3 fogásos ebédre gondolok.

Sok sikert:)És nehogy éhenhalj itt nekünk:)

20L

2011. júl. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

/előző vok/

Írd le, mik vannak még otthon, segítek kitalálni, mit készítsd belőle:)

2011. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

07-06 00:31-esnek (is)


Nem mondtam, hogy 1 fizetésből főztem a 6 emberre. Anyám és apám is dolgoztak, meg volt otthon háztáji (akkor még).

Tény, hogy ha így lett volna, akkor is elfogyott volna, mert nem vagyunk válogatósok. Kevés olyan kaja van, amit nem vagyok hajlandó megenni. De jócskán ismerek olyat, aki állandóan válogat és igényeket támaszt a kajával szemben. Na ez az, amit nem kéne! Meg kell enni mindent és akkor nem éhes az ember!

2011. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!