Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen padlón vagyok, nem...

Teljesen padlón vagyok, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon valószínű,hogy jövőre csak kölstégk, jogi szakra vesznek fel,minden vágyam hogy jogot tanuljak,más nem is érdekel igazán,más szakmában nem tudom elképzelni magam.

a családom leszar,nem támogat anyámat nem érdekli hogy egyetemre akarok menni,és a sok pénz!Mindig azt sorolják hogy mi lesz,ha nem vesznek fel????hogy a mennyire sok pénz,hogy fogják gyözni!!!


2011. jún. 21. 12:43
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
akkor te most költségt. fogsz menni?
2011. jún. 21. 18:28
 22/26 anonim ***** válasza:

Nem, én nem is készültem jogra sem csak kicsit félreérthetően írtam. Az érettségivel és pontokkal kapcsolatban akartam egy-két tanácsot írni. :)

Sok sikert

21N

2011. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni de akkor jársz a legjobban ha nem vesznek fel. Már így is rengeteg jogász van munka nélkül, mivel pár évig divatszakma volt és oda ment boldog-boldogtalan. Protekció nélkül gyakorlatilag 0% esély van rá, hogy te ezzel állást kapsz. A öreg rókák se nagyon dúskálnak manapság a melóban.
2011. jún. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
*divatszak
2011. jún. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megkérdezhetem, hogy melyik vidéki egyetemre szeretnél járni? Én a Debreceni Egyetem Jogi karára járok, és ha ide szeretnél jönni, el kell, hogy keserítselek: jövőre egyetlen államilag finanszírozott hely sem lesz jogon :( Nagyon vigyázni kell ezzel a kijelentéssel, hogy sokszor olcsóbb vidéken, ugyanis általában egy intervallumot adnak meg pl: 150.000-200.000 Ft-ig, igy lehet, hogy egyik félévben csak 160 EFt fizetsz a következőben meg 200 EFt-ot. Jogon elég sok a csúszós tárgy, tehát számolni kell azzal is, hogy többet kell fizetned.

A másik, hogy 2 emelt szint nélkül vagy/és nyelvvizsga nélkül, nincs esélyed bekerülni. Amikor én elsőnek felvételiztem, nem vettek fel mert a törim csak 4 lett emelten.

2012. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Én az Eltén végeztem el a jogot, de rengeteg ismerősöm van, aki vidéken, úgyhogy van rálátásom a témára. A leírtak alapján, azért te nem vagy "éltanuló" (nem akarlak megbántani), namármost a jogi egyetem százszor rosszabb és nehezebb, mint a középiskola, ha nincsenek meg a megfelelő képességeid, akkor szerintem a mostani rendszerben kétszer is gondold meg, hogy hol szeretnél továbbtanulni. Még 5 év alatt is nagyon nehéz elvégezni ezt a szakot, mert sok a csúszós tárgy és sokszor nem elég ha tudsz, még szerencse is kell sajnos hozzá. Vidéken szeptembertől jogon egyáltalán nem lesz teljes ösztöndíjas képzés, ami azt jelenti, hogy neked minimum 400ezer forint körüli éves tandíjat kell majd fizetned, ami öt évre 2millió minimum és ebbe nem számítottam még bele a csúszós éveket, mert sajnos arra is számítani kell, hogy nagy eséllyel csúszol (mert a legtöbb ember csúszik, legalábbis az eltén). A tandíjon kívül még élned kell valamiből, fizetni kell a szállást, kaját, könyveket stb, és ez sem kis összeg. Amit tehetnél, hogy az Eltére vagy Pázmányra jelentkezel, ami mostmár nagyon nehéz lesz, mertoda rengetegen fogják beadni épp amiatt, mert nekik van 50-50 ingyenes helyük. Ezek alapján én azt tanácsolom, hogy mivel még van épp elég időd, találj ki valami mást, amit esetleg csinálni szeretnél, lehet hogy most ez a nagy álmod, de közel se olyan nagy móka, mint sokan gondolják, nagyon nehéz elvégezni, elhelyezkedni pedig még nehezebb, persze közigazgatásban még csak-csak lehetséges, de azért valljuk be egy jogi diplomával senki sem szeretne havi 100 ezer forintért dolgozni. Ha meg mindenképp jogot szeretnél tanulni, akkor a következő másfél év alatt a tanulást mellett próbálj meg pénzt félretenni, az egyetem alatt pedig vállalj munkát.
2012. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!