Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen padlón vagyok, nem...

Teljesen padlón vagyok, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon valószínű,hogy jövőre csak kölstégk, jogi szakra vesznek fel,minden vágyam hogy jogot tanuljak,más nem is érdekel igazán,más szakmában nem tudom elképzelni magam.

a családom leszar,nem támogat anyámat nem érdekli hogy egyetemre akarok menni,és a sok pénz!Mindig azt sorolják hogy mi lesz,ha nem vesznek fel????hogy a mennyire sok pénz,hogy fogják gyözni!!!


2011. jún. 21. 12:43
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
mivel töri magyar a két felvételi tárgy
2011. jún. 21. 13:20
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

A "korrekt" az inkább a 3-as, 4-es. Vagy amit nem szégyellsz majd megmutatni az unokáidnak.:-))))

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de borzasztó nagy csacsiság olyasmi miatt "padlón lenni", és már most parázni, és a családot stresszelni, amire még egy egész éved van.

A jogi karokra magyar és töri a felvételi tárgy. Ha jól gondolom, a +40 pontod, nyelvvizsgából van meg. Kizárt dolognak tartom, hogy aki idegen nyelvből képes vizsgázni, az a saját anyanyelvének a szabályait ne tudná megtanulni egy év alatt. Főleg úgy, hogy a netről egy óra alatt letöltheted, és kinyomtathatod az összes létező feladatsort, és meg tudod szerezni a szóbeli tételeket is. Ha tudod, hogy a nyelvtan a "gyengéd", akkor azt kell gyötörni, akár már az idei nyári szünetben elkezdve... De ha ennyire biztos vagy abban, hogy az gyenge lesz, akkor készülj eleve emelt szintűre töriből. A nyelvtanon "elveszíthető" pontszámokat, azon vissza lehet szerezni.

A lényeg: magyarból és töriből kell a legtöbbet kihozni. Tudod, hogy mit szeretnél, tudod, hogy ehhez mit kell tenned, és tudod, hogy erre mennyi időd van. Fel kell kászálódni a "padlóról", és neki kell állni, hogy mire tétje lesz a dolognak, a maximumot hozd ki magadból.

2011. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
nincsen nyelvvizsgám,nem vagyok jó idegen nyelvből.
2011. jún. 21. 13:52
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Akkor miből lesz a plusz 40 pontod? Emelt szintűzöl? Akármennyire nem megy a nyelv, és a nyelvtan, az érettségi követelményt egy év alatt bemagolni szerintem nem egy teljesíthetetlen "mutatvány". Főleg akkor, ha valóban csak jogászként tudod elképzelni magadat, és tudod, hogy ez a feltétele az álmod elérésének.

Az írásbelin ráadásul "csak" a helyesírással veszíthetsz pontot. Az pedig egy leendő diplomásnak, a saját anyanyelvén, szerintem alap 18 éves korban. És megtanulható, gyakorolható is.

2011. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Te magad sem tudod,hogy mit is akarsz!Akik komolyan gondolják az egyetemet,nem így írnak,ahogy Te!Pl.:a korrekt az 2-es?!SZERINTED?!Mint írtad,a nyelvek se mennek!Akkor miből gondolsz plusz pontot?Talán mindenből emelt érettségit teszel?Ja,az se fog menni,mert azt írod a nyelvtan se megy...és tökéletesen igaza van a szüleidnek,a költségtérítéses nagyon sokba kerül.Talán össze kellene kapnod magad,és 1. tanulj,2. na nem vagy rá alkalmas menj el dolgozni,és végezz el egy OKJ-s sulit,ami ad egy jó szakmát.
2011. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és még valami:a diplomát csak akkor kapod meg,ha valamilyen nyelvből van egy KÖZÉPFOKÚ nyelvvizsgád.
2011. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
na látod,ezért írtam,hogy csak költségt. mehetek mert államihoz nem lesz annyi pontom!
2011. jún. 21. 14:17
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú nyelvvizsga nem csak az állami finanszírozású oktatásban feltétele a diplomának. Ha költségtérítésesre mész, akkor sem kaphatsz diplomát nyelvvizsga nélkül. De én változatlanul úgy gondolom, hogy ha komolyan gondolod a dolgot, egy év alatt nagyon sokat tehetsz még a pontszámaid "felturbózásáért". Azon nem csodálkozom, ha a szüleid félnek attól, hogy nem fogják bírni a taníttatásod költségeit, bár nem tudom milyen az anyagi helyzetetek. A tandíj, tankönyvek, albérlet, megélhetésed, utazási költségeid, a legóvatosabb számítások mellett is kitesznek majd havi 140-160 ezer Ft-t. Ez tényleg nagyon sok pénz. Ebből legalább a tandíjköltségedet próbáld meg "lefaragni", lehet, hogy akkor ők is szívesebben támogatnának.
2011. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

én azt is hallottam hogy ha olyan az átlagom az első év után átvesznek államira.


meg olyat is mondtak hogy lehet kérni ilyen költst. csökkentést, csak ezt nem mindenkinek itélik meg!


én is azon vagyok,hogy jó érettségim legyen legalább a 2 felvételi tárgyból.

2011. jún. 21. 15:55
 20/26 anonim ***** válasza:
79%
Még nincs veszve az az állami de az is biztos, hogy elég nehéz bekerülni. Javaslom a nyelvvizsgát nagyon a plusszpont miatt mert engem speciel már alig vesznek fel államilag támogatott képzésre pedig a max 80-am megvan. Szerintem a nyelvtan sem vészes, egy része tanulható és gondolom nem az egész nem megy. Ha töriből emeltezel akkor meg szeptembertől kezd el tanulni újra a négy éves anyagot. Az a fontos, hogy a százalék minél jobb legyen. Mert nekem 5ös lett de épp 60százalékkal és az sajna kevés.
2011. jún. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!