Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen padlón vagyok, nem...

Teljesen padlón vagyok, nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon valószínű,hogy jövőre csak kölstégk, jogi szakra vesznek fel,minden vágyam hogy jogot tanuljak,más nem is érdekel igazán,más szakmában nem tudom elképzelni magam.

a családom leszar,nem támogat anyámat nem érdekli hogy egyetemre akarok menni,és a sok pénz!Mindig azt sorolják hogy mi lesz,ha nem vesznek fel????hogy a mennyire sok pénz,hogy fogják gyözni!!!


2011. jún. 21. 12:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Férjem munka mellett levelező kezdte el, költségtérítésesen. Az első éve után átvették államira, azóta azon van.

Próbáld meg a levelezőt, mellette tudsz dolgozni, aztán ha jók az eredményeid, akkor másodévtől már államin is folytathatod.

2011. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
ő melyik városban tanult?milyen erdményel vették át?
2011. jún. 21. 12:48
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Bp, Pázmány. Ott hármas körüli átlaggal vették át. De a határvonal függ az adott évfolyamtól is, mert évfolyamátlag szerint húznak vonalat.
2011. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%
4es átleg kell bárhova jársz, plusz ugye az is, hogy az államisok között legyen sok 2,5 alatt telejsitő:)
2011. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Egyébként ő kampányszerűen tanult, bejárni alig járt be, évközben nem tanult, de a vizsgidőszakra kivett 2-3 szabit és akkor egész nap rágta a könyvet. Minden vizsgája sikerült. Ha valaki folyamatosan tanul, akkor a vizsgaidőszak nem ennyire húzós. A tanulnivalókat láttam, egy részüket jó dumakészséggel lehet teljesíteni, némelyiknél meg be kell magolni a törvényeket (Btk, Ptk). Nem teljes egészében kérik, de 2-3 oldalnyit be kell nyalni.
2011. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
csak én nappalin szeretném tanulni..
2011. jún. 21. 12:53
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szüleid nem vállalják a költségtérítést, és mindenképpen nappalira szeretnél menni, akkor csak az a megoldás, hogy jövőre újra érettségizel abból/azokból a tárgyakból, amelyek miatt idén esetleg nem éred el az állami finanszírozáshoz szükséges pontszámot. Addig dolgozol, közben tanulsz, és jövőre újra jelentkezhetsz. Mennyi pontod van amúgy? Viszel pluszpontokat? Jogi kar több egyetemen is van, lehet, hogy a -pl- az ELTE-re nem elég a pontod, Pécsre még igen.
2011. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
jövöre érettségizek,és vidéki egyetemre akarok eleve menni.mivel ott nem annyira drága a költségt. 40pluszpontom lesz majd.
2011. jún. 21. 13:07
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Akkor miből gondolod, hogy nem vesznek fel állami finanszírozásúra? A ponthatárokat évekre visszamenőleg meg tudod nézni, a felvételi tárgyakat szintén. A ponthatárokból +/- 10 ponttal ki lehet következtetni, hogy mennyit kell elérned a tuti felvételhez jövőre. Ha az érettségidet akarod beszámíttatni, és nem az osztályzataidat, akkor jövőre a felvételi tárgyakat kell nyomni gőzerővel, a többi lehet "korrekt".:-))) Ha belefér valamelyikből egy emelt szint, az tiszta haszon, és plusz pont.
2011. jún. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

korrekt vagyis 2-es?


igen csak félek hogy elfogom rontani az érettségit,nehéz feladatok lesznek(mivel a mostaniak könnyűek voltak)

nyelvtanból meg nem vagyok jó,és a magarhoz,hozzá tartozik.

2011. jún. 21. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!