Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "nagy a nyomás" a férfiakon?

"nagy a nyomás" a férfiakon?

Figyelt kérdés

Most halottam az RTL klubbon, híradóban,miszerint a magyar(!) férfiak úgy gondolják hogy nagy a nyomás rajtuk, mert el kell tartani a családjukat a házimunkában és a gyereknevelésben is ki kell venniük a részüket... kb ennyi mondanivalója volt a bejátszásnak...


Te mit gondolsz erről?


Én őszintén szólva leborultam a székről, és még mindig röhögőgörcs kínoz... b@sszus... ezzel szemben egy nőnek:

- anyának kell lennie

- nőnek kell maradnia

- dolgoznia kell (munkahely)

- háztartást kell vezetni (otthon)

- gyereket kell nevelnie

- ki kell "szolgálnia" a pasiját


Szóval 6:3 arányban a nők győztek... szerintem. Te mit gondolsz erről?


2011. jún. 19. 18:48
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
84%

mark86


19:26

Ezt a kapcsolat elején nem árt felismerni és vagy megpróbálni változtatni vagy mást választani.

Egy olyan kapcsolatnak ahol a férj/apa lesz.r mindent úgy is válás lesz a vége,vagy boldogtalan évek.

2011. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

Olcsón át lehet ma már operáltatni :)


Különben igazad van, sok nőnek az a benyomása, hogy nem számíthat igazán a férjére. Sok férfi meg agyon van terhelve..

De nem kell így lennie, lehet ezen javítani.

Épp ma hallottam a Szt. István terv (Böjte Csaba) férfinevelés részéről, igazán hasznos és megvalósítandó ötletnek tartom. Hiszen tényleg, sok fiú a csonka családban irreális férfiképpel nő fel.

2011. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

"Sokan figyelembe veszik a pénzt de igazából ez egy valós és jogos ösztön a nőknél ugyanis: szívesebben szülnek gyereket egy biztos háttérrel rendelkező,magabiztos embernek mint annak aki csak sodródik az árral."


Nem sok férfi képes ezt manapság felfogni, legalábbis ezen az oldalon ez már irreális igénynek tűnik a legtöbb pasi szerint.

Én pl. úgy vagyok vele, hogy engem nem kell eltartani, de azért ne essünk át a ló túloldalára, nehogy már én tartsam el a pasit is!

2011. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem pl tök magának csinálja (meg nekem is ezzel) a stresszt: kitalálta, hogy ő legyen a családfenntartó és én meg a házi tűzhely őrzője. Úgy képzeli el, hogy én ne dolgozzak, inkább meggebed a munkába (most is a másik gépet tolja), de cserébe én vigyem tökegyedül a háztartást és a gyerekeket.

A kezdetek kezdetén nem így egyeztünk meg (hanem mindenben felesben), és láthatóan nem is működik, mert roppanunk mindketten bele: ő a felelősségtől, hogy egyedül termelje ki 4 főre a pénzt, én meg abba, hogy tényleg csak én foglalkozom a házzal meg a gyerekekkel és az összes felnőtt kapcsolatom leépült, őrülök meg itthon és hülyülök el, már szerintem vissza sem vennének dolgozni annyi év kiesett. Beteg ez így is.

2011. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
ÓÓÓÓ, szegények!..És akkor mit szóljanak a nők?Akiknek meg kell mindazt csinálniuk, amit a kérdező már felsorolt?!Úgy látszik a mai férfiak nagyon el vannak kényeztetve és tunyulva, ha már ez is sok nekik.Márpedig ennyit igazán megtehetnek.Ha nem kéne a nőknek is munkahelyen robotolni, akkor nem lenne fontos, hogy a férfi házimunkát is végezzen.
2011. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel..

Amúgy nem hiszem, hogy elvárás lenne hogy a férfiak eltartsák egyedül a családot. Legalábbis az én környezetemben a nők is dolgoznak és igencsak tolják a pénzt a családi kasszába, ugyanúgy ahogy a férfiak. Akkor ők is ugyanúgy kivehetik a részüket a házimunkából, nem?

2011. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

de sok itt a felháborodott nő


na akkor aki úgy gondolja hogy neki milyen rossz a férfiak meg messze nem csinálnak annyit azok a saját párkapcsolatukban is ezt tapasztalják vagy csak hallották a környezetükben élő nőtársaiktól (a másik oldal ismerete nélkül)


Tehát arra lennék kiváncsi hogy aki a kérdezővel egyet ért az tényleg így él hogy több dolga van mint a férjének, ki kell szolgálnia, vagy náluk ez nem divat, de a környezetében mindenkinek?


Akinél meg ez van az miért nem hagyja ott ezt a kizsákmányoló kapcsolatot?

2011. jún. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
én is röhögtem ezen egy jót... egy aprócska fokkal sincs rajtuk nagyobb nyomás, mint rajtunk nőkön már pár száz éve... semmi irreális elvárást nem támasztunk velük szemben, tehát egyáltalán nem értem mi ez a marnyíkolás a részükről...
2011. jún. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Tehát arra lennék kiváncsi hogy aki a kérdezővel egyet ért az tényleg így él hogy több dolga van mint a férjének, ki kell szolgálnia, vagy náluk ez nem divat, de a környezetében mindenkinek?"


Igen, több dolgom van.

Nem szolgálom ki. De a bugyrocskám tele azzal, hogy két gyereknek meg tudtam tanítani, hogy a tányérjukat evés után vigyék ki, egy felnőtt emberre meg rá kell szólni, hogy magától nem sétál ki. Ha valakit gyerekekre jellemző dolgokra kell figyelmeztetni, az ne lepődjön meg rajta, ha nem nézünk fel csodálattal rá, mint egy hős férfire.


"Akinél meg ez van az miért nem hagyja ott ezt a kizsákmányoló kapcsolatot?"


Csöbörből vödörbe lenne....

2011. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

én megértem a férfiakat... 100 évvel ezelőtt, de lehet, hogy még a XX sz. első felében is, egyetlen dolguk volt: anyagi biztonságot megteremteni. Slussz.


Nem kellett a nők érzelmeivel és szexuális igényeivel törődni, a nők leginkább tárgyak voltak, birtokolták őket. Ha nem akart szexelni, akkor is kellett neki, max a férje megerőszakolta. Nem kellett azon görcsölni a ffiaknak, hogy a nő élvezi-e, mert senkit nem érdekelt.

Ha a nő odaszólt ,akkor repült a pofon, és akár félholtra is verhette, nem kellett visszafognia magát, átgondolni, hogy esetleg miként kéne a konfliktust megoldani.

Nem kellett a főbb döntéseket a nővel egyeztetni, hiszen ő volt a pénzkereső.

Nem kellett a háztartásba belefolynia, hiszen az a nő dolga volt, vagy a cselédségé.

A gyereknevelésből is csak annyira kellett kivenni a részét, amennyire akarta, mert vagy a nő, vagy a nevelőnő nevelte a gyereket.


Ehhez képest ma: dolgoznia kell, házimunkát várunk tőle, gyereknevelést, érzelmi életet és annak minden velejáróját, élvezhető szexet és gyengédséget, és még sorolhatnám.


Persze régen is voltak olyan ffiak, akik előrébb jártak mindezekben a korukhoz és társadalmukhoz képest, de nem ez volt az általános.


Szerintem nekik nehezebb megtalálni önmagukat, mint a nőknek. A nők mindezeket lehetőségekként élik meg, a ffiak pedig nehézségekként. A nők önmegvalósítanak, a ffiak önmaguk lustaságát, egoját, agresszióját, önzését kell meváltoztassák. Szerintem ez nehezebb.

2011. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!