Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "nagy a nyomás" a férfiakon?

"nagy a nyomás" a férfiakon?

Figyelt kérdés

Most halottam az RTL klubbon, híradóban,miszerint a magyar(!) férfiak úgy gondolják hogy nagy a nyomás rajtuk, mert el kell tartani a családjukat a házimunkában és a gyereknevelésben is ki kell venniük a részüket... kb ennyi mondanivalója volt a bejátszásnak...


Te mit gondolsz erről?


Én őszintén szólva leborultam a székről, és még mindig röhögőgörcs kínoz... b@sszus... ezzel szemben egy nőnek:

- anyának kell lennie

- nőnek kell maradnia

- dolgoznia kell (munkahely)

- háztartást kell vezetni (otthon)

- gyereket kell nevelnie

- ki kell "szolgálnia" a pasiját


Szóval 6:3 arányban a nők győztek... szerintem. Te mit gondolsz erről?


2011. jún. 19. 18:48
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

18:54

ez a TE kultúrád.

előző

2011. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenkin nagy a nyomás.

De miért ne segítene egy férfi a házimunkában, ha ő is és a felesége is dolgozik? Szerintem akkor az úgy fair, ha otthon is megosztják a munkát.

Ha a feleség otthon van, természetes, hogy jóval többet bevállal az otthoni munkából, viszont a gyereknevelés más.

Van olyan apa egyáltalán, aki nem szeretne részt vállalni a gyereke nevelésében még akkor is, ha a felesége háztartásbeli?

2011. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

"lehet hogy nektek több a dolgotok de egyikőnk se boldogabb a másiknál és ez a szar mrs. röhögőgörcs"


Le merném fogadni, ha neked annyi dolgod lenne mint egy nőnek, akkor már annak is tudnál örülni (ergo boldogabb lennél) ha legalább 5 percre letehetnéd a hátsódat mr kötekedő! Mert ha több a dolgod akkor kevesebb az időd! Ha ezt még nem vetted volna észre!

2011. jún. 19. 18:58
 14/43 anonim ***** válasza:
64%

"Régen is ellátták a nők a háztartást,nevelték a gyereket,és dolgoztak mellette napi 8 órát."

nem igaz

Régen is ellátták a nők a háztartást,nevelték a gyereket,és dolgoztak mellette napi 16 órát.

2011. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
70%

18:58

Nem értem, miért kell a férfinek kevesebbet dolgoznia?

2011. jún. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
62%

"annyi dolgod lenne mint egy nőnek"


egyszer megkérdeztem anyut hogy miért nem főz vagy miért nem dolgozik. aztmondta nekem azért mert ő 5 gyermeket szült. szomorú történet ,de igaz.

egyik nemnek sem könnyebb a másiknál.

2011. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
Valószínű, nem annyira az otthoni kötelességek miatt, hanem a kifelé rugalmas magyar munkaidők miatt.
2011. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező! Szerintem most dobd a sutba a kötényt meg az egeret, aztán ülj be egy sörre egy kerthelyiségbe egy barátnőddel! Hidd el, túléli a munkád meg az otthonod a hiányodat egy órára.

És ne nézd annyit a tévét! Nehogymár a mártíromságot is irígyelnem kelljen a férfinemtől!!

46n

2011. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

"Le merném fogadni, ha neked annyi dolgod lenne mint egy nőnek, akkor már annak is tudnál örülni (ergo boldogabb lennél) ha legalább 5 percre letehetnéd a hátsódat mr kötekedő! Mert ha több a dolgod akkor kevesebb az időd! Ha ezt még nem vetted volna észre!"

Marhára nem értem mi írogatsz, neked is a konfliktus kell, azt írtam egyikőnk se boldog mrs. visszaválaszolgató!

2011. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
63%

Egyik nemnek sem kellene sajnáltatnia magát. Hányingerem van attól, ha arról hallok, hogy milyen nehéz szegény férfiaknak. Tényleg, dolgozni meg gyereket nevelni olyan nagy feladat, de férfit most hallok először panaszkodni.


Attól viszont még inkább hányingerem van, ha a nők kezdik el sorolni a k*rvasok feladatukat. Különben is. Ki mondta, hogy anyának KELL lennie? Az legyen anya (apa), aki vállalja, örömét leli benne, és ne panaszkodjon, ő akarta a gyereket (ha meg a párja miatt ment bele, akkor se panaszkodjon, nincs mire). A gyereket kell nevelnie tételre is igaz ez.


A pasit kiszolgálni azt mire érted? A szexre? Ja, hogy nem az a cél, hogy mindkettőnek jó legyen, hanem eszköz a pasi irányítására... Gratulálok, szánalom.

Esetleg arra gondolsz, hogy a pasi cs*cskáztatja a nőt? Azt nem kell hagyni, és egy normális pasi nem is teszi, velem nem tették még, mert nem hagytam! Ennyi.


A felét le lehet húzni. Marad a "nőnek kell maradni": ez szerintem saját érdekünk, ha vágyunk még szerelemre, vagy társadalmi elfogadásra. Ha nem kell, ez se kell.


"Dolgoznia kell:" nem kell, élhet segélyekből is, ha elég barna hozzá, vagy mehetsz a híd alá is. Esetleg eltartathatod magad egy pasival, viszont ekkor már tényleg lehetsz anya, nő, szolga, mert anyagilag kiszolgáltatod magad, és azt tesz veled a pasi, amit akar. Dönthetsz.


"Háztartást kell vezetnie": na ez nem kerülhető ki. Mert ha egyedül élsz, akkor is szükség van takarításra, főzésre. De ez az egy marad, a többi fakultatív.


36/N

2011. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!