Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá őket?

Hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kérdésem hogy (szeretnék egy lovat) és hogyan vegyem rá a szüleimet ,mert apu úgy ahogy benne van de anyu nem igazán akaródzik bele menni. :( Már egyszer sikerült rávennem őket a kutyámra úgy hogy az egész lakást képekkel tömtem tele(kutyás képek), de nem hiszem hogy a lónál működne. Mit tegyek? Tippek sikersztorik? BUNKÓK KÍMÉLJENEK! előre is köszi :)
2011. jún. 19. 12:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy megvan a szükséges feltétel. DE! Tudod te mennyit kell foglalkozni egy lóval? Pár hónap után meg lehet, hogy nem is kellene... Ha anyukád és apukád is dolgozik, te fogsz egyedül foglalkozni a lóval? Remélem jól ledob majd a hátáról..
2011. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"tehát tudom"


az a probléma hogy nem tudod. a lóvaknak a gyógyszereit nem támogatja a tb és ezért is nem egyszeri költség a ló.

2011. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat. Ezen esetben egy csendes estén le kell ülni a szülőkkel, és megvitatni, miért is szeretnéd Te a lovat, mit tudsz biztosítani, ők miért nem szeretnék, mi akadályt látnak ebben.

Előre le kell rakni a játékszabályokat, hogy mi lesz, ha mondjuk Te beteg leszel, akkor ki gondoskodik róla, míg gyógyulsz, hogy mi a teendő extra kiadás esetén (ló betegségei), és minden eshetőséget végigjárni.

Ne úgy kezd, hogy : jó lenne egy ló, szeretnék... stb.

Inkább így lenne szerencsés : ha arra gondolnék, hogy szeretnék majd egy lovat ,nektek mi lenne a véleményetek? Ne azt gondoljátok, hogy most rögtön, csak mégis mit gondolnátok erről?

Szóval szépen lassan kezdeni a beszélgetést, nem rögtön letámadni őket.

Egyenes beszéd kell, igen, de nem rögtön bele a lecsóba, mert feldolgozni sem tudják.

Sok szerencsét, kitartást.

Második voltam, a sok kérdéssel.

2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg de te is a tipikus elkényeztetett kamasz példája vagy, ha kell valami az kell azonnal, kellett a kutya az már nem elég, most kell valami más, és vered magad a földhöz, ha nem kapod meg. Fogalmad nincs a pénz értékéről, lehet ti jómódúak vagytok, de az átlagember mondjuk fél évet dolgozik azért a 600ezer forintért, tudod mit jelent ez? Félig évig minden nap mimimum 8 óra munka. Ha a szüleidnek sok pénze is van, nyilván jó esetben ők is azt kemény munkával szerzik, és ehet, hogy nem a lóra szeretnének kiadni éppen annyi pénzt. És ahogy írták egy lovat ápolni, rendbetartani kell, rettentő sok a fenntartási költség. Kutyáddal eleget foglalkozol? Lenne időd a suli tanulás mellett mindennap a kutyával lóval is foglalkozni? Nem hiszem...
2011. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

De ne okoskodjatok már itt! 6 éves korom óta vannak lovaink

4 éve járok lovagolni(western millitary) Tehát jó lenne vissza fogni és én azt kérdeztem hogy hogyan vegyem rá őket nem hogy szerintetek mi merre hány méter!

2011. jún. 19. 15:40
 16/18 anonim ***** válasza:
Én írtam ötletet, látod :) Kettővel ezelőtti.
2011. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó és ha van pénz, helye a dögnek, ambíciód, akkor mit kell meggyőzni a szüleidet? Mert ha ők is szeretnének már intézték volna és nem kéne könyörögni......
2011. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi neked! :)
2011. jún. 19. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!