Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá őket?

Hogyan vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kérdésem hogy (szeretnék egy lovat) és hogyan vegyem rá a szüleimet ,mert apu úgy ahogy benne van de anyu nem igazán akaródzik bele menni. :( Már egyszer sikerült rávennem őket a kutyámra úgy hogy az egész lakást képekkel tömtem tele(kutyás képek), de nem hiszem hogy a lónál működne. Mit tegyek? Tippek sikersztorik? BUNKÓK KÍMÉLJENEK! előre is köszi :)
2011. jún. 19. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem akarják akkor ne erőltesd. Egy lóval sokat kell foglalkozni, nem mondhatod, hogy bocsi most nincs kedvem kitakarítani, nincs kedvem lovagolni, nincs kedvem ápolni stb-stb. Rengeteg munka van vele, amit egyedül nem biztos, hogy eltudnál végezni. A szüleidnek meg lehet, hogy energiája nem lenne ilyesmivel foglalkozni.


Azt is tartsuk szem előtt, hogy egy ló tartása nem olcsó mulatság!!

2011. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mekkora a tanyátok? Istálló van?(vagy hely lenne építeni?) Futó-rész? Havi kereset? Nem tudom, hány éves vagy, de diákmunkából egy lovat nem lehet eltartani.

Takarmányt, egyéb kellékeket meg tudod szerezni?

Bocsi, ezek alap kérdések, ha ezekre adsz választ, szívesen válaszolok a kérdésedre :)

2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát egy lovat tartani igen izgalmas dolog. Én pl pónit szeretnék, de ugysem kapok...

Ezért mégsem rakok képeket mindenhova :)

Szerintem segits otthon a házi munkába, mondd anyudnak, hogy segitesz mosogatni, meg próbálj szorgalmas lenni és akkor mondd, hogy ezzel kiérdemelhettél már egy lovat, vagy ilyen valamit... segits otthon és szerintem kifogod érdemelni!

2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Megint második vagyok, bocsi... a trágyás-helynek (ahol a trágya majd érni tud, komposztálódni) arra is kell egy darab föld, ezt elfelejtettem.

A napi csutakot meg tudod oldani, nincs kötött munkád? Nem könnyű feladat, és ha kihagyod, könnyen jöhetnek a betegségek, a megfázásnál úgyszintén, erre is nagyon vigyázni kell. Meg tudod oldani?

Hol szeretnéd lovagolni (mozgás nagyon kell neki), betonúton vagy földes részen? Mert akkor fokozottan kell figyelni a patkolásra is, ellenőrizni, cserélni (nem olcsó feladat).

2011. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én inkább azt kérdezném meg először, hogy tudsz lovagolni? Mert nem írtál erről semmit. Hány éves vagy?


Én is szerettem volna már 10 éves korom óta lovat, mégis csak 20 évesen lett. De megérte várni.


Sok lovardába jártam, különböző lovakon tanultam és olyan helyzetekbe kerültem, amit edző nélkül nem tudtam volna megoldani.


És tényleg sok munkával jár, sokszor már lovagolni sincs időm, vagy az időjárás nem engedi. Éppen ezért jövőhéten megyünk olyan bértartóhelyre, ahol van fedeles.


Szóval, ha mégis sikerül rávenned szüleid, szerintem bértartásba vigyétek, ahol tudnak nektek segíteni!

2011. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

egyik régi osztálytársamnak volt lova


egyszer mondta nekik h 40rugó/hó a tartása.



úgyse kapod meg ha nem vagytok kőgazdagok.

2011. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

legy él jó gyerek. Mutasd ki, hogy szót fogadsz, segítesz ottjhon , takarítasz, nem dusszogsz, tanulsz. Emlékeztesd rá a szüleidet hogy az átlag gyerek nem ilyen.


A lényeg hogy legyen alapja annak hogy te megérdemled a lovat, mert sok gyerek csak követelőzik, de a kötelességeiről megfeledkezik


És hogy nagyon örülnél egy lónak.

2011. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A kutyatartáshoz nem viszonyítanám a lótartást, mert ég és föld a kettő. Törődni mindkettővel kell, de anyagilag messze van a kettő egymástól.
2011. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Te mész majd ganézni minden nap? Meg ugye te fogod előteremteni a pénzt a ló tartására?

Nyilván nem!

Szóval akkor addig ne követelőzzél, amúgy nem sok értelme van a saját lónak. Járj ki inkább valahova lovagolni.

Ja és ha anyádék azt mondják, hogy nem, akkor az NEM!

2011. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De van minden! kint a kertben van egy bazi nagy karám meg van gané hely meg minden van már nyereg,kengyel,futószár,....(előző lovainkról), tehát tudom hogy kell vele bánni, meg van rá pénzünk 600.000ft nem olyan nagy dolog egy lóra , meg különben is egyszer kell ki fizetni 14/L
2011. jún. 19. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!