Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá őket?

Hogy vegyem rá őket?

Figyelt kérdés
Nincs még telefonom,mert a szüleim ezen a téren nagyon régimódiak vagy nem tudom,de nagyon tiltják valamiért.(Nem értem miért,mert van számítógép,tv,stb...nem is a pénz a baj.)Most rá szeretném őket beszélni,hogy hagy kapjak,mert nagyon szeretnék és már mindenkinek van.Hogy tudnám őket rávenni?Vajon sikerülni fog?13/l
2011. febr. 17. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán próbálj azzal érvelni, hogy bizonyára számukra is megnyugtató lenne a tudta, hogy bárhol és bármikor elérhető lennél, illetve ez visszfelé is működne, tehát ha baj van, eléred őket azonnal.


Jobbat nem tudok...

2011. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld elmondani nekik, hogy miért is szükséges neked a telefon. Az is oké, hogy szeretnél, meg van mindenkinek, de tudják, hogy mennyire kilógsz így a sorból?

Nekem az a véleményem, hogy tényleg nem olyan fontos az a telefon, pláne ha van interneted.

Ha csak szórakozásból kell, és nem szükséges, várj még, nem olyan nagy szám, csak a baj van vele, a pénzt meg viszi, viszi.

Esetleg állapodjatok meg egy fix összegben amit nem lépsz túl, és beszélgessetek el a telefon etikájáról is!

Ők használnak mobilt, vagy csak beszélgetnek rajta.

2011. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbálkozz egy egyszerűbb, olcsóbb típussal, hátha arra engednek. Esetleg nézz utána a családi csomagoknak, amivel még spórolni is lehet. Netezni otthonról is tudsz, mobilról felesleges szerintem. Meg ha nem is tudja a telefon, akkor véletlenül sem tudsz nagy számlát csinálni, mert fentmaradtál a neten...
2011. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon furcsa dolgo.Mert pl amikor én voltam ennyi idős, még nem is nagyon volt divad a mobil, kb. 16 voltam amikor kaptam egyet nagy nehezen.De igazából előtte nagyon jól megvoltam nélküle.Viszont már nem tudnám elképzelni az életemet nélküle(valahogy a rabjáváv válik az ember).De gondolom ma már más a divat és a 10-en éveseknek is van, így elég rossz lehet.Mond mega szüleidnek, hogy már más idők járják.Az ember fejlődik és alkalmazkodni kell egymáshoz.Régen megvoltak tv nélkül, most mégis van tv-jük.Mond meg h. te a zsbepénzedből veszel feltöltőkártyát és így legalább mindig tudni fogják h. hol jársz, mert bármikor felhívhatnak...
2011. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát igazából nem a pénzről van szó...hanem mindig azzal jönnek,hogy majd..meg kit hívnék?

És már 1. osztályosoknak is van,meg mindegyik oszt.társam hívja a szüleit programok után...:(

Meg olyan ciki volt,amikor év elején mindenkinek elkérték a számát a naplóhoz és nekem meg nem volt mit megadnom!:'(

2011. febr. 17. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Lemaradt a kérdőjelem, de azért voltam kíváncsi, hogy mennyire ismerik, mert ha azt hiszik, hogy csak beszélni akarsz rajta, akkor tévednek. Általában nem is arra használnád. Ugye?
2011. febr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem csak telefonálnék,hanem neteznék,játszanék,meg hát kihasználnám pl ébresztőjét...stb...

Amúgy anyukám csak telefonál,néha sms,apukám pedig fotóz,telefonál,smsezik,naptárazik...stb.

2011. febr. 17. 12:49
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor apa a megoldás. De akkor őt is vond be. Érdeklődj a telefonja iránt, és ha megkapod neki is mutass képeket amiket készítesz, meg ilyenek.

Hajts rá apa telefonjára, ő meg kapjon egy újat.

Az sem árt, ha a nagy kavarodásban te kapod a frisset! :)

2011. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát apa az övét tuti nem adná,mert neki az kell...de ha már megengednék,akkor természetesen újat kapnék...mert ugye nem a pénz a gond...
2011. febr. 17. 13:05
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy köszönöm az eddigi válaszokat*-*
2011. febr. 17. 13:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!