Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá őket, hogy...

Hogyan vegyem rá őket, hogy tartsák be az ígéretüket?

Figyelt kérdés

Az anyámról és a nagyanyámról van szó.

A nagyinak van egy nagyon szép nyaklánca, amit még nagypapámtól kapott az első házassági évfordulójukra. Nem túl csicsa de tényleg szép.

Még kicsi koromban mondta nagyi, hogy a 16. születésnapomra megkapom ajándékba. Hát az épp holnap lesz, de most már az a felállás, hogy csak jövőre akarja nekem adni. A lehető legidétlenebb kifogással jött. Azért nem kapom meg, mert két hónapja halt meg nagypapa és a gyászév leteltéig nagyi akarja még hordani a nyakláncot. Ez mekkora aljas dolog hogy a nagypapát is belekeveri.

Nekem kell az a nyaklánc mert nekem igérték. Ráadásul a suliban is mondtam már a csajoknak hogy azt fogom kapni. Tök ciki lenne ha mégsem.

Tegnap nagy veszekedés is volt, amikor közöltem hogy az nekem jár és igenis kérem. Nem tudom mikor hozzam szóba legközelebb és hogyan.

Ráadásul félek hogy az egyik unokatesómnak fogják adni helyettem, mert mostanában nagyon el van tőlle mindenki szállva. De azt nem tehetik meg, ahhoz nincs joguk.

Hogy érveljek hogy holnap kapjam meg a nyakláncot?


2010. nov. 16. 11:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
Hát nagyanyád helyében a lánccal fojtanálak meg!
2010. nov. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
Nem hiszem hogy ezen múlna az életed.. Majd neked ajándékozza, amikor akarja, ha nem, akkor pedig nem. És még veszekedni és képes voltál ezért? Szép, mondhatom.
2010. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen otromba követelőzés láttán semmit sem kapnál tőlem! Max. két akkorát, hogy tudd megbecsülni mások érzéseit.

2 hónapja halt meg a nagypapád, a nagyid meg gyászolni akarja, bizonyára kedves emlék neki a lánc. Te meg nyivákolsz érte. Önző dög vagy.

2010. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
96%

Sehogy! Igenis tartsd tiszteletben, ha nagymamád azt mondta, hogy a gyászév leteltéig nem adja oda neked. Ez nem a lehető legidétlenebb kifogás, hanem létezik ilyen.

Egyébként meg elég akaratos lehetsz.

Lehet, hogy tényleg "vér ciki" lesz, ha nem kapod meg holnap azt a láncot, de tudod mit?

Ha én lenék nagymamád helyében nemhogy holnap, de SOHA nem lenne a tiéd a nyaklánc!

Kissé tévedésben élsz, az a nyaklánc nem jár neked, hanem ha megérdemled, akkor megkaphatod, de nem úgy áll a szitu!

2010. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon éretlen vagy. Az ígéret nem azt jelenti, hogy szerződést írtatok róla. Ha a nagymamád a gyászév leteltéig még hordani szeretné, akkor szíve joga. A helyében utána se adnám neked a viselkedésed miatt.

21/L

2010. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyakláncot akarsz, dolgozz meg érte és vedd meg a keresetedből. De egy haláleset után ilyet csinálni. Az biztos, hogy többet az életben nem kapnál tőlem még egy morzsát sem. Van neked szíved, emberi érzéseid?
2010. nov. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Nem értitek. Kicsi korom óta akarom azt a láncot és éveken keresztül hallgattam, hogy majd az enyém lesz.

A nagypapa is nekem szánta és mellesleg nekem is hiányzik. Én is gyászolni akarom. Nekem nem jár tőle semmi emlék? Egyébként nagyim nem is szerette. Nagyon sokat veszekedett vele.

2010. nov. 16. 11:38
 8/47 anonim ***** válasza:
96%
nagyon gyerek vagy még. Az hogy valaki veszekszik a másikkal, nem jelenti, hogy nem szereti. A suliban a csajoknak meg ne hencegj, mert aki henceg az így jár ahogy te is .Kicsit vegyél vissza ebből az arcból, ha a nagyid akarja majd neked adja. Kész hullarabló vagy.
2010. nov. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
92%

Figyi már! Aki valójában gyászolni akar, akit mi idióta válaszadók félre értünk stb, az nem ilyen szavakat használ, hogy "kell, akarom".


Aki valójában megrázott az eset, az azt mondja, hogy nekem ezért és ezért fontos lenne a dolog, szeretném.


És képzeld, nem azért, hogy a suliban villogj vele.


Szóval remélem nem adja neked SOHA nagymamád.

2010. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
62%
Figyelj egy picit! Lehet hogy nagyon akarod, és pont ez a baj. Higgadj le, és majd ha "csak szeretnéd", akkor talán a tiéd lesz. Türelem!!
2010. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!