Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá őket, hogy...

Hogyan vegyem rá őket, hogy tartsák be az ígéretüket?

Figyelt kérdés

Az anyámról és a nagyanyámról van szó.

A nagyinak van egy nagyon szép nyaklánca, amit még nagypapámtól kapott az első házassági évfordulójukra. Nem túl csicsa de tényleg szép.

Még kicsi koromban mondta nagyi, hogy a 16. születésnapomra megkapom ajándékba. Hát az épp holnap lesz, de most már az a felállás, hogy csak jövőre akarja nekem adni. A lehető legidétlenebb kifogással jött. Azért nem kapom meg, mert két hónapja halt meg nagypapa és a gyászév leteltéig nagyi akarja még hordani a nyakláncot. Ez mekkora aljas dolog hogy a nagypapát is belekeveri.

Nekem kell az a nyaklánc mert nekem igérték. Ráadásul a suliban is mondtam már a csajoknak hogy azt fogom kapni. Tök ciki lenne ha mégsem.

Tegnap nagy veszekedés is volt, amikor közöltem hogy az nekem jár és igenis kérem. Nem tudom mikor hozzam szóba legközelebb és hogyan.

Ráadásul félek hogy az egyik unokatesómnak fogják adni helyettem, mert mostanában nagyon el van tőlle mindenki szállva. De azt nem tehetik meg, ahhoz nincs joguk.

Hogy érveljek hogy holnap kapjam meg a nyakláncot?


2010. nov. 16. 11:27
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
94%
Szívesen megmutatnám ezt a kérdést a kedves unoka válaszaival a szüleinek és a nagyinak...
2010. nov. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:
Jó, hülyeség volt itt kérdeznem, mert itt senki nem ért meg és a végére még én vagyok a szar, holott én lettem átverve és kisemmizve. De már megszokhattam volna, hogy mindig csak a szülőknek van joga hazudni.
2010. nov. 16. 12:43
 23/47 anonim ***** válasza:
96%
Te nagyon nem vagy tisztában bizonyos dolgokkal. Túlzottan elkényeztetett és nagyképü vagy. Itt csak te vagy az akit hizbáztatni kell. Majd ha felnösz talán rájössz.
2010. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
96%
Kisemmizve akkor lennél, ha valaki aljasul elvette volna tőled, ami jog szerint téged illet, vagy te dolgoztál érte. itt egyik sem áll fenn. Ezt értsd meg.
2010. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
91%

Jó, hülyeség volt itt kérdeznem, mert itt senki nem ért meg és a végére még én vagyok a szar, holott én lettem átverve és kisemmizve. De már megszokhattam volna, hogy mindig csak a szülőknek van joga hazudni.


Így van,te vagy a szar!

2010. nov. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
95%
Kíváncsi lennék, hogy hol kellett volan kérdezned, ahol mindezek alapján sajnálatban részesítene a hallatóság?
2010. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
89%
verd ki a hisztit nyugodtan, hátha a nagyid ráébred milyen szar alak vagy, és inkább a másik unokának adja! nem is vagy méltó egy ilyen ajándékra!!!
2010. nov. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
66%
Én bizonyos szinten megértelek-mármint azt, hogy csalódott vagy-, csak ezt rohadtul nem így kellene lereagálni. Persze nem szép dolog a családtagjaidtól, hogy nem tartják be az ígéretüket... de neked is vissza kellene venned. A lánc jog szt nem téged illet meg (ez még nem öröklés, nem te dolgoztál meg érte), szval szó sincs itt kisemmizésről. Elég lett volna szépen megmondani nekik, hogy kicsit csalódott vagy, amiért nem tartják be az ígéretüket, de nem minden szar szemét alaknak elmondani őket meg hisztizni. Ha meg tényleg "beégsz" a barátaid előtt, akkor nem olyan barátokat kellene választanod, mert a normális barátok az ilyen eseteket megértik. Mindenesetre ha tanácsokat kérsz, és mkitől ugyanazt kapod, akkor el kellene gondolkozni a dolgokon, nemcsak fröcsögni a válaszadókra... mert egyre inkább kimutatod azt, hogy mennyire egy hisztis, elkényeztetett kis akarnok vagy...
2010. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Tudtam én hogy megoldódik minden. Felhívtam aput és szóltam neki hogy jöjjön haza és intézkedjen :)
2010. nov. 16. 13:31
 30/47 anonim ***** válasza:
93%
Ó, az jó. Apu elveri a nagyit? Mi lesz, ha apád azt mondja, hogy kislányom, te milyen hülye önző kis dög vagy?
2010. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!