Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok a 16 hónapos...

Köteles vagyok a 16 hónapos fiam odaadni a nagyszülőknek láthatásra? A gyámügy kötelezhet arra, hogy odaadjam nekik a fiamat több órára, vagy ne tartsak ettől?

Figyelt kérdés
Biztosítva van a láthatás minden héten itt nálunk de Ők mindig többet akarnak,és elakarják vinni a gyereket úgy hogy a szülök ne legyenek ott.Az anyósom mindig hazudik,olyanokat mond hajam égnek áll tőle.Egész mások a nevelési elveink,és még pici a gyerek is.És a legfőbb baj nem bízok benne,senki sem szereti Őt mindenkivel össze veszik nincs állandó barátai a családba is mindenkit szurkál a vipera nyelvével.Most férjem oltógassa hogy ha meg lesz a másik babánk aki nyára érkezik és nem lesz időnk a nagyobbik fiunkra,és udba lesz a gyerek,és Ők azt akarják több időnk legyen.Ezt sem értem,hogy mondhat ilyent útba lesz a nagyobbik gyerekem.Mért Ő akarja/akarják megmondani mit tegyünk a fiúnkkal.Nekem sosem nem volt útba a fiam imádom minden egyes perc öröm vele,és imádom Őt ha meg lesz a pici attól neki ugyan olyan anyja leszek mind vagyok most.
2010. febr. 8. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagy köteles nekik odaadni, és nem vihetik el az engedélyed nélkül, akármennyire is a nagyszülei.


Sőt, bizonyos kor alatt még az apa sem viheti el a gyereket, csak odahaza látogathatja.

2010. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sürgősen igazítsd el anyósodat,még akkor is ha utána pár hétig nem beszéltek!Mondd el neki azt amit itt nekünk,aztán ha még mindig nem érti,kicsit határozottabban is fel lehet lépni,nem utolsó sorban a férjed is beszélhetne erről velük,végül is az Ő szülei
2010. febr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem,egyáltalán nem vagy köteles szülői felügyelet nélkül odaadni nekik!
2010. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

van nagyszülői láthatás. de a te esetedben ettől nem kell félni, mert ezt csak abban az esetben itéli meg a bíróság, ha a válás előtt olyan kapcsolata volt a gyereknek a nagyszüleivel, hogy a gyerek érdeke a láthatás. nálatok már csak a gyerek kora miatt sem feltételezhető ez.

és nem a gyámügy dönt láthatási kérdésekben hanem a bíróság, az meg elég lassú különben is


soxor elfelejtik, hogy a kapcsolattartás az elsősorban a gyerek érdekeit szolgálja és csak másodsorban a szülőét, harmadsorban meg senkiét.

2010. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm holnap jönnek férjem helyre tesz anyját ha nem én majd meg teszem helyette!

2010. febr. 8. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Együtt vagytok a férjeddel. Ilyenkor nincs láthatás, együtt nevelitek a gyereket.a nagyszülőknek annyi joguk van , amit ti megengedtek nekik. Nincs joguk követelőzni.Nem is értem, hogy jut ilyen eszükbe, hogy ilyen pici gyereket elvigyenek a szüleitől csak azért, mert nekik így jó.Elképesztő, nem a gyerek érdekeit nézik. Ne engedd!
2010. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek az unokanevelésre való alkalmassága ott kezdődne, ha elismernék a szülők abszolút kompetenciáját.
2010. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!