Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá őket hogy kint...

Hogy vegyem rá őket hogy kint cigizzenek?

Figyelt kérdés
Hárman lakunk együtt,anyu,tesóm és én.Ők ketten cigiznek ami alapjáraton nem is nagyon érdekel de az már igen hogy emiatt minden ruhám rettentő cigiszagú.Kértem őket menjenek ki vagy nyissanak rendesen ablakot amikor cigiznek de semmi.Itthon már nem is érzem a ruháimon de ha elmegyek valahova nagyon nagyon zavar.Múltkor a szárítóról vettem le egy felsőt és a suliba alig tudtam megmaradni a saját cigiszagomtól amikor én nem is cigizek:S Minden festés előtt anyu beadja hogy jaj ez után kint lesz csak cigizés de ez sose változik.(Egy másik kérdésről jött az ötlet hogy kiirjam a kérdést)
2010. okt. 25. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

A megoldást nem tudom, de nagyon együttérzek veled. Nem bírom a cigifüstöt és nagyon ideges lennék, ha valaki folyamatosan mérgezne/gyilkolna vele.

Szomorú, hogy anyukád ezzel nem törődik.

A büdös ruha is kellemetlen, de az egészségkárosodás viszont visszafordíthatatlan.

2010. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,annyit tudok tenni egyenlőre hogy legtöbbször nyitva az ablakom és az ajtóm becsukom bár evvel a füstöt nem lehet kizárni.
2010. okt. 25. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szagelszívót neked is ajánlom.

A te szobádnak pedig legyen mindig csukva az ajtaja. Nekem is dohányoznak a lakótársaim, így pl. ha mosok, behozom a szobába, az ajtóm becsukom, de max. kétóránként szellőztetek. Ezt ők nem bírják, ahogy megy be alul a hideg, becsukják a szobájukat, így a közös helyiségek is kiszellőznek.

2010. okt. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1.Felvilágosítod őket a passzív dohányzásról,ami majdnem olyan ártalmas mint az aktív,hátha meghatódnak attól,hogy nemcsak magukat,de téged is mérgeznek.

2.Elszeparálod őket a lakás valamelyik helységébe,ami ajtóval vagy elválasztóval zárható,ahol elég ha egy kis ablak van,és ezután csak ott dohányozhatnak.

3.Tűzzel-vassal kényszeríted őket kifelé.

4.Kivágod őket az ablakon,de előtte gyúrjál.

5.Térden állva a porban könyörögsz,összekulcsolt kézzel,a Teremtőre hivatkozva.


Ha ezek a lehetőségek nem jönnek össze,akkor még mindig beleugorhatsz a kútba,vagy beszerzel egy gázálarcot és egy vegyvédelmi köpenyt,végső elkeseredésedben kiköltözöl az erkélyre.

Kompromisszum: amíg száradnak a ruhák,addig ne ott füstöljenek.



"A cigaretta akkor is füstöl, ha nem szívják. A dohányzáskor képződő cigarettafüst háromnegyedét nem a dohányos szívja be, hanem a helyiség levegőjével keveredve mérgez minden jelenlévőt. A parázsló cigarettavégen és a fő légáram útján kívül eső, alacsonyabb hőmérsékletű részeken sokkal több káros anyag keletkezik, mint a cigarettába szippantás alkalmával, amikor a dohányos a cigaretta közepéből a magasabb hőmérsékleten képződő füstöt inhalálja.A dohányfüst méreganyagai különösen zárt térben rendkívül veszélyesek.


Passzív dohányosoknál akár 50 %-kal is nőhet az esély a tüdőrákra, sőt ez a tendencia még a dohányfüstben tartott hobbyállatoknál is kimutatható. A fejfájás, szédülés, a szemek égése, a köhögés és a különböző légzési problémák ehhez képest már szinte ártalmatlan jelenségek.

Ez azonban még nem minden. Számos vizsgálat alapján ugyanis úgy tűnik, hogy egyértelmű összefüggés mutatható ki a passzív dohányzás és a legkülönbözőbb szív- és érrendszeri megbetegedések, a szívinfarktus és az érelmeszesedés kialakulása között is, többek között, mert a passzív dohányzás is tönkreteszi az ereket, amelyek elveszítik tágulási képességüket, valamint könnyebben léphetnek föl véralvadási zavarok."


[link]

2010. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

12 évig dohányoztam, de soha soha nem jutott eszembe, hogy odabenn gyújtsak rá. Egy dohányozó kocsiban nem tudtam az utat végigülni a vonaton, nemhogy odabenn rágyújtsak, hogy lehetnek egyes emberek ilyen rohadt igénytelenek és gusztustalanok? Nem zavarja őket, hogy a bőrük hajuk mindenük undorítóan büdös???

Kérdező nagyon megértelek. A szobád ajtaját mindig csukd, a lakás több pontján legyen egy kis tál benne ecet, vagy tömény citromlé.Vagy antitabak szobaparfüm. Tudod az az elektromos. Ugyanolyan légfrissítő is van. A te ruháidat odakinn szárítsd és azonnal be a szekrénybe. Hermetikusan persze nem tudsz mindent lezárni, de ez is több a semminél. És mindig figyelmeztesd őket rá, hogy milyen igénytelenek, és ők is mennyire büdösek.

2010. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ötleteket.Ki fogom próbálni ezt az ecetes megoldást is :)
2010. okt. 25. 13:22
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Azért,novembertől-februárig ne tedd ki a ruhákat,mert lehet hogy vizesebben szeded be,mint ahogy kiraktad.Vagy olyan kemény lesz,mint egy kartonpapír.

Az ecetet meg felejtsd el,ne bohóckodjunk már,a kérdező komoly kérdést tett fel.Ennyi erővel a vizeletedet is kirakhatod egy tálba.Emlékszem erre a régi hülyeségre,de ez még abból a korból volt,amikor még azt se tudták milyen elemei vannak a dohányfüstnek,csak azt látták hogy füstöl.Már akkor is hülyeség volt,hát még ma.

2010. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van annyi hely a szobádban, beszerezhetnétek egy plusz szárítót, és a saját ruháidat ott teregesd ki, külön. Ennek persze csak akkor van értelme, ha -ahogy már többen leírták előttem- megpróbálod a szobádat a lehető legjobban elszeparálni a füstös levegőtől.

Egyébként tényleg hihetetlen, hogy mennyire nem képesek egymást tiszteletben tartani az emberek. Én is dohányzom, de ha nemdohányzó van a közelemben (pláne a saját gyerekem! - bár nekem még nincs, de ha lesz, akkor meg már a dohányzás úgysem lesz aktuális), akkor inkább kibírok órákat cigi nélkül, vagy megoldom máshol. De ha Te már kérted őket, és nem változtattak, akkor sajnos nem is fognak (egy jóérzésű embernek ezt magától éreznie kéne).

Nálunk is megy mondjuk a lakásban dohányzás (sajnos - lustaság :S De mi legalább csak magunkat és egymást boldogítjuk vele), de számomra a hálószoba abszolút tabu, nem bírok dohányszagban aludni, és én is utálom, ha a frissen mosott ruháim büdösek. Nálunk az ablakok szinte nonstop nyitva vannak, a hálószobaajtó viszont állandóan zárva. Ott nincs is dohányszag, szóval nálunk működik, remélem, nálatok is fog!

2010. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Moslékos vödör, ha hallgattál volna , bölcs maradtál volna...
2010. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Neked kellett volna hallgatnod,mert beetetted a kérdezőt,holnap megy a boltba,a zsebpénzét elkölti 5 liter ecetre,és minden helységbe rak egy tál ecetet - a semmiért.Csak nehogy felboruljon valamelyik tál,mert az isten se fogja kiszedni a szőnyegből.

Döbbenet hogy hasznos lett a válaszod,ebből látszik hogy szimpátia szavazás volt,és ez csak azt bizonyítja,hogy az emberi hülyeség határtalan.

2010. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!