Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá őket a haltartá...

Hogy vegyem rá őket a haltartásra?

Figyelt kérdés
A szüleim nem engedik, hogy halam legyen. Pedig én nagyon szeretnék. Azt mondták, hogy azért nem lehet, mert macerás kitakarítása és büdös amit esznek. Én mondtam nekik, hogy megcsinálom majd és veszek nekik kaját stb. De sehogy sem tudom őket rávenni. :SS Kifogytam minden ötletből. Gondoltam, hogy veszek majd magamnak halat, elvégre nem olyan drága, de az akváriumot miből veszem meg? Na meg ami abba kell? Ugyanis zsebpénzt nem kapok csak suliidőben, de azt is csak akkor, ha 5-öst hozok. :S És akkor is csak 500 Ft-ot. :(
2009. aug. 1. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Az akvárium tartása nem kis pénz és munka.Nem csak annyi,hogy beleteszed a halakat,beleszórod az ételt,időnként kicseréled a vizet.Javaslom,hogy nézz utána az interneten,hogy mit írnak erről,akkor belátod,hogy a szüleidnek van igaza.
2009. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak lebeszelni, a halakrol, de tenyleg sok baj van veluk, meg csak nezegetheted.

Szerintem vegyel inkabb egy kis horcsogot, jatszhatsz is veluk, meg konnyen lehet tisztan tartani. Meg olyan edessek :))

2009. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hello. Énsem akarlak lebeszélni, csupán leirom a tapasztalataimat!

Nekem több mint fél éve van akváriumom.(és ne valami kicsire gondolj-->70 L)

Elöször is, az hogy "macerás kitakarítása" az részben igaz... mert kb. 3-4 hetente a víz 20-30%-át lekell cserélni... kivéve, hogyha nem 100L v a felett van akvárium(minél nagyobb az aksi annál "ön-ellátobb" magyarán kevesebbet kell takarítani..) A vizet nem "csak kiszedem és feltöltöm" Kellenek vegyszerek amik semlegesítik a csapvízből a klórt és a káros dolgokat.(vízkezelők)Kellenek még a növényeknek tápsók,folyadékok(vas pótlás...stb.) Kivéve, hogyha nem műnövényt teszel bele(azt is tehetsz, de az nem az "igazi") És kell még a halaknak enni is lemezes haltáp,kiegészítők(vörös szunyoglárva,tubifex,vizibolha. ezekből van még "mirelit" is és élő eledel is van, de nem anyira fontos megvenni, ám a halak jobban szeretik ezeket mint a lemezes haltápot)

Mondjuk kb. hogyha sok hal van és rendszeresen cserélsz vizet, veszel kaját, vegyszereket akkor kb. olyan 3000-4000ft egy hónapban fenntartani.

Ja, és nem is beszéltünk a technikai dolgokról...

Kell egy szürő,fűtőszál,hőmérő,fénycső,légpumpa.(természetesen hogyha olcsóbbat veszel ezekből számolj azzal hogy tönkre mehetnek..tapasztalat)

Kell még ugye talaj és nem árt hogyha van 1-2 "dísz" is.

És halakat is venned kell (logikus)Ezek a halak is megbetegedhetnek, tehát ha nem akarod, hogy kipurcanjanak akkor hogyha megbetegszenek venni kell gyógyszert nekik...

Végszónak: Egy akvárium nagyon szép és az ember órákig is eltudná nézni, de sokat kell vele melózni hogyha egy akarsz magadnak egy kisebb "vizivilágot" a lakásba.

Bocs, hogy egy kicsit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni! ;)

2009. aug. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4 éves fiamnak vettem akváriumot. Igaz nagyobb részt én takarítom, de szerintem ennél drágább és rosszabb állat is van.
2009. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. :) Azt hiszem inkább marad a tenegrimalac. :D
2009. aug. 1. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:

nemkell nagyban gondolkodni...

koliba nekünk volt hal...van olyan ami nem igényel sokmindent

kis "akváriuma" volt,akkora h tenyérben elfér (teteje visszafele hajlóó,mint egy borospohárnak,hogy ne ugorjon ki),valami ezres körül vettük,hal bele 500 volt,kaja 200,és 1 halnak az egy honapra elég volt

ilyen viztisztitók meg nem kellettek bele,mert ugye kevés viz,gyakran (hetente) cseréltük,meg vizbe kis köveket

és nem is kell nagy hely neki

egy ilyet te is megcsinálhatsz,ha látják h annak az egynek gondját viseled,lehet engedik h nagyobb akvárium,több hal,meg minden kellék

2009. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél 5 literes akváriumot, bele sziámi harcost, igénytelen, ráadásul tanítani is lehet :D
2009. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!