Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt szoktatok adni a...

Mennyi pénzt szoktatok adni a szüleiteknek? Ők kérik vagy magatoktól adjátok?

Figyelt kérdés

Persze,csak akkor,ha már van önálló keresetetek.

Eddig havonta adtam a szüleimnek 10 e-t,de anyukám már szinte hetente kér ennyit.

Pedig ők sem élnek rosszul,nem tudom,hogy hová teszik a pénzt.


2011. jún. 17. 10:09
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

14:26,nem keresnek rosszul a szüleim.

És már nem csak 10 ezret adok nekik,hanem ennek a többszörösét.Már elköltöztem,saját lakásom van,magamnak veszek mindent,a szüleimtől nem kérek kölcsön.

Ha meg rámerek kérdezni,hogy mire költik el,akkor csak jön a sablonos válasz,hogy kajákra,meg számlákra...

2011. jún. 17. 22:21
 32/38 anonim ***** válasza:
76%
Határozd el hogy 1 hónapig semmit se adsz, ha a következő hónapig leadnak 10 kilót mert nincs kajájuk a következő hónapban vigyél nekik kaja csomagot, ha nem kapcsolják ki az áramot és nem halnak éhen küldöket a búbánatba mikor kunyiznak.
2011. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 14:26


Te komolyan tehetősnek mondod azt, aki 100 ezer körül keres??? Egy.

Kettő. Én is nagyon szegény körülmények között nőttem fel, anyukám alig bírt nekünk néha ételt venni, mégsem fogadott el tőlem, s a testvéreimtől sem egy fillért se, pedig könyörögtem is neki, s szívből adtam volna..


Tudod mit mondott? Azt, hogy "Ne add ide kislányom a pénzed, gyűjtsd össze, hogy majd ha szeretnél elköltözni, akkor legyen egy kis pénzed"

S tudod mi történt? Összegyűjtöttem. Eltemtem belőle tanulni... Elvégeztem egy egyetemet. Ma pedig egy olyan jól fizető munkahelyem van, hogy úgy támogatom anyukámat, ahogy csak tudom!! Nagyon boldog vagyok, hogy vissza tudom neki adni ugyan azt a támogatást, amit anno ő nyújtott nekem!

De ahhoz, hogy a gyerek tudja támogatni a szülőt, előbb a gyereknek talpra kell állnia, s ahhoz ha tetszik, ha nem, a szülő támogatására van előbb szükség.

2011. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:43


Mielőtt írsz és támadsz kicsit jobban olvasd már el amit írtam. Amelyik család nem olyan tehetős, gondolok itt a 100 ft környékén kereső szülőkre!!!!!!!!!!! Épp azt írtam, hogy aki e környékén keres azok nagyon nem élnek jól.

2011. jún. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
* 100 ezer forint
2011. jún. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek akkor, félre olvastam. Nem támadásnak szántam, csak meglepődtem. Szóval ne haragduj kérlek.

Viszont a többihez ugyan úgy tartom magam.

Attól, mert egy szülő szegény, még nem kell a gyerekét is a szegénységbe taszítania. Hisz így hosszútávon mindkettőjüknek rossz. Legalábbis én a saját példámból merítkezek.

Szerintem egy szülőnek addig kell gondoskodnia a gyerekéről, amíg az talpra nem áll, s el nem tudja kezdeni a saját életét. Attól, mert az a gyerek elkezd pénzt keresni, a szülőnek ez a kötelessége nem szűnik meg létezni...

Egyébként, elég fura, de nálunk itt vidéken meg is szólják azt a szülőt, aki pénzt fogad el a még nem önálló gyerekétől (tehát, amikor még a szülőkkel lakik). Hogy honnan tudják meg? Fogalmam sincs, de itt kb minden kiderül. :)

2011. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit, hogy büszke lehet az a szülő magára, aki úgy vélekedik, hogy "ha nem tetszik neki, hogy fizetni kell, akkor költözzön el otthonról albérletbe, vagy vegyen lakást HITELRE, és akkor majd meglátja, hogy mennyire jó dolga volt otthon, mikor még csak néhány tízezer forintot kértek el tőle a szülei" ...

Annó a férjem szülei csinálták ugyan ezt. Náluk laktunk kb fél évig, de fizettük a reszi felét, és teljes mértékben magunknak vettük a kajánkat.

Ennek ellenére persze mindig azt kellett csinálni, amit ők mondanak. ha valami nekik nem tetszett, egyből jöttek azzal, hogy, akkor menjünk albérletbe...

Addig addig mondogatta, hogy el is mentünk, és sokkal jobb volt az albiban, mint náluk. Azóta kb a férjem havonta egyszer beszél a szüleivel, annyira megromlott a kapcsolatuk a szülei viselkedése miatt.

Szóval, nyugodtan lehet a gyerek arcába vágni, hogy ha nem tetszik valami, költözzön el... persze úgy, ahogy akar. Mi szülők pedig ne is gondoljunk abba bele, hogy néha nekünk is alkalmazkodni kéne, nem csak annak a gyereknek. Ugyebár...

Ennyit erről :)

2011. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Már elköltöztem,saját lakásom van,magamnak veszek mindent,a szüleimtől nem kérek kölcsön.


ha elköltöztél akkor még pénzt sem kéne adnod, hisz neked is élned kell valamiből.

2011. jún. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!