Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt szoktatok adni a...

Mennyi pénzt szoktatok adni a szüleiteknek? Ők kérik vagy magatoktól adjátok?

Figyelt kérdés

Persze,csak akkor,ha már van önálló keresetetek.

Eddig havonta adtam a szüleimnek 10 e-t,de anyukám már szinte hetente kér ennyit.

Pedig ők sem élnek rosszul,nem tudom,hogy hová teszik a pénzt.


2011. jún. 17. 10:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
El kell költözni.Ennyi pénzből már egy jobb albi is kijön.Amúgy kérdezd meg, hová teszi a lóvét.
2011. jún. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
amíg otthon laktam, addig adtam a rezsibe, de visszadták,hogy tegyem el a bankba.Amióta nem lakom otthon természetesen nem adok.
2011. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Otthon lakom. Van saját keresetem. felajánlottam, hogy adok haza belőle. Szüleim azt mondták, hogy amíg bírják anyagilag nem kell, spóroljak inkább. A szó szoros értelmében tehát egy fillért nem adok haza. De ha vásárolni megyek, akkor bevásárolok saját pénzből a háztartásba. 1-1 csekket befizetek.
2011. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Amíg velük éltünk, havi 50 ezret adtunk, nem kérték, de elfogadták. Amikor különköltöztünk, az évek során összegyűlt pénzt (kb 2 millió) megtoldották további 3 millióval, így kb 5 milliót kaptunk tőlük, aminek a nagy részét a ház átépítésére szántuk. Nagy telket vettünk, így ők eladták a régi házat, és mögöttünk építkeztek, párom édesanyja is ide költözött, neki már csak ő az egyetlen, aki él. Csak nagyon távoli rokonai vannak, nekünk viszont nagy a család, 4-en vagyunk testvérek, sok gyerek, szüleim testvére is a közelben él.


Én is ezt fogom tenni, maradhat a gyerek, az ő fizetéséhez mérten kérünk havonta, de azt egy az egyben megtoldva vissza fogják kapni, amikor elköltöznek. Jól jön az nekik majd.

2011. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Már elköltöztem...

De anya mindig mondja,hogy nekünk az a pár ezer forint(ezt így mondja) alig számít,de nekik meg szükségük van rá.

Ez nekem meg olyan rosszul esik,ha ilyeneket mond.

2011. jún. 17. 10:18
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Havi 40-et, mert nyugdíjasok, bár szerintem ez sok, nem élünk rosszul, de ez van. Viszont tudom azt is, ha nagyobb dolog kell ,megveszik nekem. Van, hogy nem tudok ennyit adni, volt már, hogy utólag hozzám vágták, hogy na, augusztusban is csak 30-at adtál. Ez van. De 5-6 hét múlva költözök:-) Nem tudom, akkor mi lesz velük anyagilag?!
2011. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
nem kérték de adtam, 30 ezer körül. Volt amikor többet volt amikor kevesebbet.
2011. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Már csak édesanyám él!Sajnos:( Nem fogad el pénzt, de hetente bevásárolok neki is alapvető dolgokat.
2011. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az összeg nagyságával kellene foglalkoznod, hanem azzal, hogy mire költik. Jó, nem azt mondtam hogy kérd számon rajtuk az utolsó fillért, de ha magukra saját szórakozásukra, jólétükre (mindenféle extra finomságok) akkor azért cseppet megnyugtatóbb a dolog, mintha alkoholra vagy valaki más elhordja tőlük.
2011. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én ha havi 40 ezret odaadnék,nem maradna csak 30 ezrem.Te vagy a hülye hogy odaadod amikor már külön élsz.Mire fel?Anyád egy zsaroló...
2011. jún. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!