Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt szoktatok adni a...

Mennyi pénzt szoktatok adni a szüleiteknek? Ők kérik vagy magatoktól adjátok?

Figyelt kérdés

Persze,csak akkor,ha már van önálló keresetetek.

Eddig havonta adtam a szüleimnek 10 e-t,de anyukám már szinte hetente kér ennyit.

Pedig ők sem élnek rosszul,nem tudom,hogy hová teszik a pénzt.


2011. jún. 17. 10:09
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
hát ja vannak érdekes szülők...én havi 40-et adtam haza úgy hogy nem kaptam hozzá kaját max heti egyszer.és anyám folyamatosan b_szogatott hogy kevés víz kevés villany...aztán egyre többet akart.ráadásul elég rosszul álltam.elköltöztem...nem azt mondom hogy nem kell haza adni!de azért mindennek van határa
2011. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

csak 18 éves koromig laktam velük,addig amit kerestem (bedolgoztunk egy nyomdának,havi 100at kézbekaptunk) azt odaadtam,de megvettek nekem mindent

Utána egyetem,max kölcsön kértem,ha fizuig elfogyott a pénzem,de ők sosem kértek volna,hisz elég volt magamat fenntartani.

Azóta jól fizető melóm van,párommal élek,gyűjtünk lakásra,sosem kérnének,dolgoznak ők is.Kisöcsémnak szoktam venni dolgokat csak

24/N

2011. jún. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Vree ***** válasza:
Gyerektől nem illik kérni, keresőképes felnőtt meg megegyezés szerint. Szerencsére még nem olyan idősek a szülők nálunk hogy nekünk kellene őket támogatni, gondolom akkor annyit adnék hogy nyugdíj mellett (ha van) normálisan meg tudjanak lenni.
2011. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Én is adni szerettem volna a szüleimnek, mikor megkaptam az első fizumat, de anyukám nem akarta elfogadni. Én is hajthatatlan voltam, meg Ő is. Így megbeszéltük, hogy odaadom neki, ő pedig majd visszaadja, amikor el szeretnék otthonról költözni, hogy el tudjam kezdeni a saját életemet. :) Szóval, nálunk így volt. Anyukám azt mondta mindig, hogy soha nem tudná "elvenni" a pénzemet. Pedig nem vette volna el, hanem én adtam volna, hisz, mégis csak ott laktam, s már volt keresetem.

Ma már nekem is van 2 kisgyerekem, és azt hiszem én is így fogok tenni, ahogy anyu. Nem fogok pénzt kérni a gyerekeimtől, soha. Maximum félre rakom nekik. :)

25/N

2011. jún. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Annyit kér, amennyit csak tudok adni. Van amikor az egész fizetésemre pályázik. Ha nem adok, jön a lelki zsarolás, hogy miattam nincs pénze semmire a tesóimnak.

Már nem adok, mert úgy is csak cigarettára költené.

2011. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
51%

Mi 12 000 adunk ide,de mivel anyóséknál is szoktunk lenni oda is 12.000 +a net 4000.Én eddig nem idíg dolgoztam,de ugyanúgy odadtuk,most cigit kellett nekik venni meg pizzát,mondtam neki jó volna a pénz mert tankolni kellene s nincs miből + még tartozik 10.000ft-tal is.Bunkón közölte hogy majd odaadja mert csak rinyálok,persze azóta semmi.Mindíg azt hajtogatja hogy nekünk van pénzünk,csak ha lenne akkor befejztem volna már rég a jogsit.havi 20.000a tankolás,mondom neki ad nekem valaki kölcsön egy tízest tankra?síri csend.Tőlünk mindenki kér,de megadni már luxus.De ha mi kérnénk nem adna senki.Mondókáztak hogy van itt pénz,hogy kocsit vettünk,de nem érti hogy muszály volt mert a páromat kirúgták volna,Napi 1órát autózik,aztán 2órát még buszozik a melóig.

24/L

2011. jún. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
51%

Ja igen mondják hogy a villanyba,stbe is beszállhatnánk....

24/L

2011. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
15 000 ft, amit hazaadok, mellette még előfordul, hogy én megyek boltba+ ált. hó második felében mindig jön, hogy adjak még 20-at. Így lényegében nekem nem marad szinte semmi.
2011. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
53%

Ha otthon laknék, 30at vagy 40et odaadnék havonta. Most albérletezem, ezért pontosan tudom, hogy normálisan kell minimum 30 ezer, hogy kajálni tudj, plusz ugye a rezsirészed. És még mindig olcsóbb, mint ezen felül még kifizetni 40et albira.

Szerintem havi 40 reális. Gondolj bele, mennyibe kerül csak egy tisztességes ebéd.

2011. jún. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
nyugdíjjasok....kb 100e-ből 45töt adunk....de ebben ugye minden "ellátás" benne van...ugyan ez 1 albérletben nem jönne ki 100e-ből..
2011. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!