Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt szoktatok adni a...

Mennyi pénzt szoktatok adni a szüleiteknek? Ők kérik vagy magatoktól adjátok?

Figyelt kérdés

Persze,csak akkor,ha már van önálló keresetetek.

Eddig havonta adtam a szüleimnek 10 e-t,de anyukám már szinte hetente kér ennyit.

Pedig ők sem élnek rosszul,nem tudom,hogy hová teszik a pénzt.


2011. jún. 17. 10:09
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%

18 évesen költöztem el, de már azelőtt is dolgoztam és volt saját keresetem. Soha nem adtam le semennyit. Viszont magam oldottam meg a ruházkodásomat és a szórakozásomat. Kaja adott volt, mivel az utolsó években már csak apámmal ketten éltünk a házban.


Amúgy én ezt sosem értettem: attól, hogy a gyereknek lett fizetése, minek kéne a szülőknek lehúzniuk? Az egy dolog, hogy 19-20 éves, attól még nem eszik, fürdik, kapcsolgatja a villanyt többet, mint 14 évesen. Ha eddig is el tudták tartani, akkor ezután is tegyék azt. Vagy ne csodálkozzanak, ha sosem tudnak elköltözni a gyerekek, mert a fizetésük javát le kell adniuk.


Én sosem fogom ezt tenni a gyerekeimmel. Bevállaltam őket, anyagilag is, nem fogom sosem visszaszívni. Nem szólal meg a csengő, amikor elkezdenek dolgozni, hogy na, most már nekem is adhatnak. Eléggé önző dolognak tartom.

2011. jún. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Anyukámnál élünk, akinek annyi a nyugdíja, mint az én fizetésem. Ebbe a hónapba 50 ezret adtunk oda neki, hogy fizesse be a számlákat, ami kb 75.000.- volt. Ebbe az 50.000-be nincs kaja, azt magunknak intézzük. 3-an lakunk egy házban, (meg néha tesóm) (ő a gyógyszerek megvételében segít neki) így harmadoljuk a számlákat. Igaz, hogy mi csak este 7 után vagyunk otthon, amikor is eszünk alszunk, fürdünk, ez kb 2-3- óra, meg a hétvége, akkor is inkább csak este vagyunk otthon. (Bánt a dologban, hogy mindemellett anyukám a multkor kijelentette, hogy a fél házat tesómra akarja íratni, mert ő mennyit segít neki.)

Mindemellet lakáshitelünk van, csak még nem tudtunk beköltözni.

2011. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
84%

Tőlem soha nem kérnének egy fillért sem. Anyukám azt mondta a szülő feladata gondoskodni a gyerekéről.

Nekem sem lenne pofám pénzt kérni a gyerekemtől.

2011. jún. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Vree ***** válasza:
Én azt ajánlanám nézd meg mire költi. A te pénzed, tehát jogod van tudni. És ha úgy ítéled hogy nem szükséges dolgokra költi, akkor úgy dönteni higy kevesebbet vagy nem adsz. Az hogy "neked úgyis sok van nem fog hiányozni" szerintem rossz duma, én ilyen hozzáállásra nem adnék pénzt még a szüleimnek se. Mi is támogattuk sokszor a nagyszülőket, hogy ne nélkülüzzenek semmiben, de emellett ők is dolgoztak amit tudtak, és bizony komolyan beleszólt a család ha azt látta hogy pl. dohányzásra vagy alkoholra vagy más, káros vagy haszontalan dologra megy el a nagyobb része.
2011. jún. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
ne adj neki pénzt, fizess be egy egy csekket, vásárolj be. Ha elmész a boltba akkor tisztába is vagy az árakkal, semmit nem adnak ingyen.
2011. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
84%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:56


Teljesen egyet értek!! Illetve az utolsó kommentezővel is!

Én is anyuka vagyok, de nem lenne arcom a gyerekeimtől elkérni a pénzüket! Soha nem fogom megérteni azokat a büszke szülőket, akik mesélik, hogy a gyerekeik beleadnak a rezsibe, és még örülnek is (a gyerekek) hogy olcsóbban kijönnek, mintha albérletbe mennének... Hát ez valami eszméletlen rosszul hangzik.

És tényleg csodálkoznak ezek a szülők, hogy a gyerekeik miért nem tudják elkezdeni a saját életüket, egy saját ingatlanban még 30 évesen sem. Hát azért mert 40 ezreket elkérnek. S nem, hogy ők támogatnák a gyereküket, s ők gyűjtögetnének a gyereknek, hogy legalább valami kezdő tőkével hozzá tudjanak járulni a saját lakáshoz, hanem még el is kérik azt, amiből talpra tudnának állni...

2011. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem az utolsóval értek egyet még hanem vele :


A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:26

2011. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Pénz nem élelmiszert szoktunk vásárolni.
2011. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
16%

szerintem amelyik család nem olyan tehetős, gondolok itt a 100 ezer környékén kereső szülőkre, ott igen is a gyerek is beláthatná, hogy segítse a szüleit egy kicsit. Ha pedig annyira nem tetszik a dolog, akkor menjen el otthonról, vegyen lakást hitelre vagy menjen albérletbe, és majd észre veszi, hogy nem is olyan sok az a 10 ezer.

Addig tűnik soknak a szülők fizetése, amíg nem nekünk kell megdolgozni érte.

2011. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Ne kézpénzt adj hanem fizes be pár csekket és a bizonylatott nyomd a kezébe.
2011. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!