Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bennem ez az érzés, hogy...

Mi bennem ez az érzés, hogy rosszul esik, hogy a párom mindent megenged magának, miközben nekem gyógyszerre nincs pénzem?

Figyelt kérdés

külön kasszán vagyunk (ő azt hiszi ez a közös kassza)tehát ő rengeteget keres, én alig és nem érzem úgy, hogy bármit is sajnálnék a páromtól, de annyira rosszul esik, amikor pl tudja, hogy lassan magánorvosi kivizsgálásra szorulnék, de nem vállalom, mert nem tudnám fizetni, mellette meg ő több 20ezres "lábon él" (konditerem, márkás cuccok, nagyobb kocsi tervek, magántanár, magánorvos - fogfehérítés meg ilyenek miatt, duplán vesz magának drága napszemüveget, amíg én éveken át vigyázok egy kínaisra)


nem tudom magamban hova tenni, hogy MIÉRT esik rosszul ezt nekem látni, annyit említettem már neki, hogy amikor tankol is, úúú ez nekem egy heti kajám, ő meg csak mosolyog egyet, büszke magára, hogy megteheti.

olyankor eltudnék rohanni, hogy kiengedjem a gőzt.


miért nem tud engem nem érdekelni ez?


2011. jún. 8. 20:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

örülök, hogy mindenkinek tiszta teljesen a kép :)

nos tartok a beszélgetéstől, mert félek nem találok megértésre, tekintve, hogy az sem érti hogy most nem közös kasszán vagyunk.

egyszer idéztem neki saját magát, hogy mondott már olyanokat, hogy:

"azért nem költök rád, mert azt magamra is költhetném" és:

"nem azért akarok keresni, hogy te elköltsd"


és pluszban attól is tartok, hogy ha felhozom neki pl a betegségem, hogy kellene hogy érdekelje legalább, ha már nem is ad kezelésre pénzt, akkor is csak ahhoz lyukadunk ki, mint eddig, hogy "nincs neked semmi bajod"


és tartok attól, hogy bármilyen ilyen témámban CSAK azt látná, mintha le akarnám húzni!


és igen fordított esetben 100% hogy én támogatnám őt, ahogy eddig is támogattam mindenkit, akivel éltem és közös jövőt terveztünk. mert szerintem ez a normális.


a lényeg:

azt sem tudom hogy hozzam ezt fel neki, hogy ne támadást lásson benne, vagy panaszkodást, hanem hogy miről szól egy párkapcsolat!


tekintve, hogy itt is nem tudom hányan félreértettek.

nos a páromtól is ez várható, tekintve, hogy tőle is megkaptam nem egyszer.

2011. jún. 9. 11:37
 42/61 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megmutathatnad neki a ma 7:55-os hozzaszolast a kozos kasszarol. Nalunk ferjemmel hasonlo a dolog: MINDEN penz kozos, nem szamoljuk, hogy ki mennyit ad bele es mennyit kolt (persze normalis keretek kozott). Valahogy be kellene hogy lassa a volegenyed, hogy amit ti csinaltok, az NAGYON nem mormalis, es NEM kozos kassza. Es ezek a beszolasok... Nem akar azert keresni, nehogy te elkoltsd??? Ne haragudj, en nem mennek hozza, ez egy ontelt barom (ne haragudj a kifejezesert), nem ferjnek es apanak valo!
2011. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

igen, volt hogy nemegyszer példálóztam másokkal már neki (hiszen mindenhol ezer meg egy különb sztorit hallok, mint ami nálunk megy)

nos, ezekből azt vonta le, hogy:

szívesebben vesz nekem ékszert, mint adna arra, amire ténylegesen szükségem van, mert teljesen más ajándékozni, és mikor "várják".

arra akart kilyukadni, hogy mindenki felnőtt, mindenki tartsa el magát.


szóval a példákból sem világosodik meg...

más ötlet?


amíg ez nem változik, tudom, hogy nem férjnek való, addig is húzom az időt, nincs kitűzve még a házasság napja.

2011. jún. 9. 15:17
 44/61 A kérdező kommentje:

jelenleg azt találtam ki, hogy felhozom neki, anya ad pénzt magánorvosra, mert nem hagyja hogy a gyereke beteg legyen.


viszont lehet hogy ez nem jó ötlet megint, mert már ezzel éltem egyszer anno, ilyen "éreztető" technikával és abból az jött le, ha a szülők segítenek, ő odaadja a felét - és mindez CSAK azért, hogy a szüleim előtt ne tűnjön "önzőnek"


tehát lehet fel sem hozom ezt mégegyszer

2011. jún. 9. 15:19
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Én már csak azt nem értem, hogy ha ilyen, akkor miért vagy még vele ?

Egy dolog, ha jóképű, vagy humoros tud lenni, vagy jó az ágyban, de ha neked ez amit itt írsz, hogy igényed lenne és nem kapod meg fontosabb, akkor lép legyél bátor és változtass. Ez az ember nem neked van szánva.

2011. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

azért vagyok még vele, mert reményeim fűződnek ahhoz, hogy egyszer felfogja, hogy ami az ő baja, az az enyém is és fordítva.

ez a "jóban rosszban" rész az oltár előtt.


és nem terem minden fán normális ember.

neki legalább már ismerem mik a vonzatai, most egy új kapcsolat ismeretlen terep, ott is kiütközne ez-az, kezdhetném előlről itt a más jellegű kérdéseimmel, amire megint mi lenne a válasz? lépj tovább.

nos, valahol csak meg kell állni...

2011. jún. 9. 15:52
 47/61 anonim ***** válasza:
Ez most "ha nincs ló, jó a szamár is" elven működik nálad, sosem értem meg azokat az embereket akik csak megszokásból vannak valakivel, félnek változtatni, ha valami nem működik jól azt nem kell erőltetni. Előző válaszamiban kicsit félreértettelek de most világos nekem is, szoval ez a férfi nem érdemel meg téged, nagyon papucs vagy ebben a kapcsolatban, elnézed neki a hibáit, mi lesz a házasságban?Majd ha megcsal azt is elnézed neki mert a bizonytalanságban szültél neki egy gyereket hátha attól megváltozik?Majd akkor a gyerek érdekei miatt nem hagynád el. Ki életét akarod élni? A gyerekedét hogy majd esetleg mindent megkapjon ami neked talán gyerekkorodban nem adatott meg vagy a férjedét hogy neki legyen kényelmes és legyél egy biztos pont, holott te nem lennél boldog? Hidd el az ilyen embereket nem lehet megváltoztatni bármennyire is szeretnénk, talán egy kis időre, de egy életre semmiképp. Ne félj továbblépni, keresd addig a boldogságot amig megtalálod!
2011. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

07.55-ös sokkal jobban leírta mint én (első).

Egy szó, mint száz, kivétel nélkül mindenki úgy látja, hogy a párod nem való sem apának, sem férjnek. Véleményem szerint még barátnak sem. Én 4 évig próbáltam megmagyarázni alapvető dolgokat az exemnek. Nagyon sokáig hittem azt, hogy majd nekem sikerül, ami másnak nem. Sajnos be kellett látnom, hogy "beletört a bicskám". Hagyd azt az embert, ne foglalkozz ilyennel. Egyszer megtalálod majd az igazit. A fiatalságodat nem szabad elpazarolni egy ilyen emberre.

2011. jún. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

El kell döntsd a sorrendet, hogy mik férnek bele az eltűrés tarsolyodba, amit megváltoztatás nélkül egyszerűen csak elfogadsz.

Ha még nem vagytok házasok, gondolj bele, hogy ez az ügy tényleg ekkora és nem birod elviseni, vagy nem, mert ha nem birod ezt, túl nagy falat neked, akkor ne is menj bele a jóban-rosszbanba.

Igen, minden kapcsolatban vannak megváltoztathatatlan kisebb kivetnivalók. Az ember csak tudja, hogy neki ez mégis mennyit ver a latba.

Nálulnk egy időben agyamra ment a videógémezése a férjemnek. Aztán belegondoltam, a fenébe, végülis velem is foglalkozik (bár talán többet is elbírnék) a gyerekekkel is, melóból hazajön nem máshova, nem iszik, még el is mosogat ha megkérem. Ennyire bánt tényleg az a hülye játéka ? És egy időben igen ennyire zavart. Aztán mégis rájöttem, hogy ez igazán nem nagy gond, elbirok vele élni.

Ha úgy csinálna viszont, hogy az én érdekeim semmit nem számítanak, és nem figyelne rám, még nagyoskodna is a pénzével, az már nagyobb gond volna bizony.

Szóval mindenkiben van hiba igen, de nem mindegy mi is az a hiba, és melyiket ki hogyan tudja tolerálni.

Hány éves vagy ? Igazából sosem késő változtatni, de ha fiatal, akkor pláne legyél bátrabb, mert mindenki megérdemel némi törődést (érzelmi, lelki, fizikai stb.), odafigyelést minden tekintetben.

2011. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

na kitört köztünk a háború!!!!!

lehet szakítunk is, mert felajánlottam, várom a válaszát.


ugyanis, elkezdtem sorolni, hogy jelenleg dagadt zombinak érzem magam, és szeretnék új frizurát, meg zsírleszívást, AMIRE GYŰJTENÉK MAGAMNAK stb


erre a pénzzel jött, hogy hogy engedhetek meg ilyeneket magamnak, amikor lakásra gyűjtünk, ő meg ezért dolgozik, és ne akarjak magamutogató lenni, meg hogy én csak szórakozásra gyűjtenék, meg mi az, hogy magamnak gyűjtök, mit akarok akkor a közösbe tenni!


erre elmeséltem neki, hogy ő mennyi mindent megenged magának, nem akarom sorolni, de én nélkülözök mellette, ami neki fel sem tűnik, ő meg költ magára és él, mint hal a vízben, és ha nekem van egy álmom, amire gyűjteni akarok, miért fáj neki, pláne nem magamutogatásra gyűjtök, tekintve, hogy a saját korosztályom "kezit csókolomoz" nekem, az utcára is alig merek kimenni és ez PÁNIK!


de ő csak azzal jött, soroljam miket költ ő magára, hát felsoroltam, miközben folyamatosan írtam neki, hogy nem sajnálom tőle, csak ÖNVÉDELEM miatt írok, hogy az egy dolog hogy nem költ rám, de hogy én mit szeretnék magamra költeni, abba hogy van joga beszólni, amikor fordított esetben nekem KÉPEM SE LENNE HOZZÁ


erre kilyukadt oda, hogy milyen gusztustalan vagyok, hogy kimutattam a fogam fehérjét, meg hasonlók


erre közöltem vele, ha egy pénzéhes sz*rnak néz engem, nincs értelme a kapcsolatnak, mert nem ilyen vagyok, félreértett, írtam hogy én örülök, ha neki van bármilye ami boldogítja, nem vagyok irígy, csak azért írtam, mert már engem korlátozni akar

ha továbbra is fenntartja a nézeteit, én NEM FOGOK OLYANNAL ÉLNI, AKI ÍGY GONDOLKODIK RÓLAM, írtam neki egy szavába kerül és viszem a gyűrűt!


azóta csend

2011. jún. 17. 11:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!