Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt sértődés nélkül hogy...

Ezt sértődés nélkül hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Barátnőm a férjét rajtam keresztül ismerte meg, nekem munkakapcsolatom volt vele. Ritka idegesítő (durván infantilis és nem veszi észre magát) természete van,de a havi 5 perc kontaktot kibírtam vele.

Nemrég elhívtak engem és pár embert vidékre. Egy barátom jött velem, ő még a kocsiból se szállt ki (indult volna bemutatkozni), a fickó már akkor két beszólással felnyomta az agyvizét. Később többször összevesztek, mert a fickó utasítgatta a haveromat, mintha az apja lenne.

Az asztalnál ülve én is néha rámarkoltam a hamutartóra és csak a barátnőmre való tekintettel nem vágtam hozzá.


Egy hasonló vidéki összeröffenést szervezek, ahová az említett barát jönne, illetve két külföldi, itt élő barátom is. Mindenki más nagyon jó fej a társaságból, de a barátnőm férjének nagyon nem örülnék. A barátnőm megörült a lehetőségnek és mondta, hogy jönnek. A lánynak nagyon örülnék, de ha jön a férje, félek, hogy valaki kiviszi az erdőbe, lelövi és elássa...


Mit tegyek? Azt mégse mondhatom, hogy "Mari, te gyere, de Bélát ne hozd légyszi, mert nem tud viselkedni".


2011. jún. 3. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem, én meg pont hogy mondanám. Mari, téged nagyon szívesen látunk, de a férjed, úgy vettük észre, nem nagyon érzi jól magát a társaságunkban. Ezért inkább gyere Béla nélkül, ha meg tudod oldani.

Nekem volt egy ugyanilyen kolleganőm, a férje olyan volt, mint a falhoz vert lóf.sz... Megmondtuk neki, mondta, hogy tudja, és igyekszik ezentúl otthon hagyni. Megjegyzem, a pasas is fellélegzett, hogy nem kell velünk tölteni a drága idejét...:))

2011. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyek? Azt mégse mondhatom, hogy "Mari, te gyere, de Bélát ne hozd légyszi, mert nem tud viselkedni".


Pedig ez a legegyenesebb legegyszeűbb megoldás,ha én nem akarok valakivel együtt lenni,nem hívom meg és lekakilom ki mit gondol,közlöm is vele,meg lehet sértődni azt könnyebb,mint viselkedni,kontrolálni magunkat, de egy ember miatt nem kell a többi ember kiruccanást is tönkre vágni,

De ha nem akarsz egyenes lenni szórd el pár helyen hogy Béla is jön a többiek modják vissza majd lehet a meghívást,hogy ha Béla jön ők nem.Utána meg lehet újra szervezni nem szólni barátnődéknek,bár abból még nagyobb botrány lenne,szóval az első megoldást javaslom inkább,mindig a sárga úton.

2011. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hú, nem egyszerű. Talán az lett volna szerencsésebb, ha nem szólsz a lánynak sem, de ha meg utólag tudta volna meg, hogy mit szervezel, akkor azért lenne sértődés... Eléggé olyannak tűnik a helyzet, hogy választhatsz, melyik ujjadat harapod meg. Úgy gondolom, olyan megoldást kellene választani, hogy a lehető legtöbb embernek a lehető legjobb legyen, vagyis finoman el lehetne mondani a barátnődnek, hogy hagyja otthon a férjét, mert a társaág egy része nem látja szívesen. Esetleg olyan programokat szervezhetnél, ami a fickót biztosan nem vonzza, de a többieknek tetszik (ha nincs ilyen, az szívás).
2011. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy egy ilyen ember képes baráti társaságokat megmérgezni tönkretenni.
2011. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!