Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg szépen...

Hogy mondjam meg szépen sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
Légyszi az olvasottak alapján ne mondjátok azt, hogy hálátlan vagyok de ez már idegesít. Nevelő anyám folyamatosan kidobja a pénzt pedig még én aki általában sokat költök is spórolok mert tudom hogy sok az adósság. Most is vett nekem egy 10000ft-ért de nekem egyáltalán nem tetszik ráadásul a suliba nem is tudom hordani mert ott nem engedik ezt a fajta cipőt. Nekem meg pont suliba kellett volna úgyhogy most várhatok még vagy egy évet hogy kapjak egy cipőt addig a szakadtba kell járnom. Mindig mindent nélkülem vesz és még meg is jegyezte h amit vesz nem hordom de arra képtelen volt rá jönni hogy azért mert nélkülem veszi. Mondtam neki szépen hogy a suliba nem fogják elfogadni ezt a cipőt és erre azt mondta hogy áááá biztos elfogadják. Nem akarom megbántani de nála van a blokk és vissza lehetne váltani de nem tudom mit mondjak neki. Tudom hogy a cipő miatt nem kéne ennyire kiakadnom de tök kevés pénzünk és beérném egy olcsóbb cipővel is ami tetszik és szívesen hordok. A leírás alapján biztos hülye p***nak tűnök de sosincs pénz befizetni a lakbért de luxus cuccokra mindig telik neki. Nem érti ha elmagyarázzák neki olyan mintha ha falnak beszélnénk. Segítsetek indokot keresni hogy miért kell vissza cserélni a cípőt. Bocsi a helyesírási hibákért. Elöre is köszi a válaszokat!
2010. okt. 21. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Mondd,hogy töri a lábad!Vagy egyszerűen állj elé és közöld,hogy nem akarod azt a cipőt!
2010. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Nem vagytok egyformák, de ez nem baj.

Fogadd el, hogy ő így kényezteti, szeretgeti magát. Ez nem bűn, bár Te most másképp látod. Az is fontos, hogy be legyenek fizetve a számlák, de az is, hogy jól érezze magát a bőrében!


Ha neked kicsit más az értékrended, az sem baj, lehet róla beszélni. Mivel ettől nem dől össze a világ, szerintem nem is kell semmilyen indok, csak mondd el neki ezt így, ahogy van, ha furának is fogja találni, meg fogja érteni. (Az nem biztos, hogy el is tudja fogadni, ez egyéntől függ.) De a fejed leharapni biztosan nem fogja.


Az is fontos, hogy miképp mondod el ezt neki. Ne próbáld meg kioktatni, vagy rákényszeríteni, hogy az a jó, ahogyan Te gondolod. Neki megvan a maga nézőpontja, és abból nézve neki is igaza van. Te csak törődj a magadéval, ne őt akard megváltoztatni, az legyen a szemed előtt, hogy Te csak egy másik cipőt szeretnél, és szeretnéd, ha ott lennél, amikor neked vesz valamit. Ezt nyugodtan elmondhatod. :)

2010. okt. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem írtad hány éves vagy, gondolom kamasz, aki képes értelmesen, komolyan már-már felnőtt módon felelősen gondolkozni, szóval képes leszel nevelő anyukáddal egy felnőtt beszélgetésre.

Ezt kell nála kezdeményezni, egy beszélgetést, amiben lehetőleg higgadt maradsz, hivatkozni a család pénzügyi helyzetére és rámutatni, hogy tulajdonképpen minden felesleges pénzkiadás, amit olyanra költenek, ami a másik számára haszontalan. Mondd el, hogy tudod jól, hogy nem költhettek eszetlenül és éppen ezért lenne nagyon is fontos, hogy megfelelőképpen költsetek ruházkodásra, mert ez így Dunába hordott víz. Ébreszd fel őket abban is, hogy habár nem vagy saját kereső a családban dacára ennek mégis van saját ízlésed ezt tartsák tiszteletben.

2010. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megpróbálok beszélni de az a baj akármilyen higgadtan is beszélek mindig megsértődik és duzzog remélem most nem fog. 15/L
2010. okt. 21. 12:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen és elég sok az adósságunk,de ő mindig vesz egy csomó felesleges dolgot.Én még a leárazott pulcsit is ami 2000 Ft-sem merem megvenni ő meg 10-20.000-ért vesz ezt azt,mert h. az kell és most olcsó stb.Az tényleg jó ötlet ha azt mondod h. töri a lábad, vagy nyomja stb.mert arról nem tehetsz.aztán ajánd fel neki h. te vissza viszed és megpróbálsz venni egy másikat, hát ha kicsrélik.Mond meg neki h. tudod h. jót akart,de legközelebb inkább hívjon el magával és mielött megvesz vmit engedje h. felpróbáld, na meg akkor olyat tudtok venni ami neked tetszik.
2010. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az en anyosom is a legdragabb uzletekben vasarol, de olyan jol nem megy neki!Szerintem vannak ilyen emberek, az okokat pedig valahol melyen, a lelkukben kell keresni.Tudat alatt ertektelennek erzik magukat, allando szuksegletet ereznek az irant h, draga dolgokal gyogyitsak az onerzetuket.Remelem ertheto voltam.

Azt tanacsolom, h. nyiltan mondd meg neki h. mas a velemenyed a dolgokrol! Mondd azt , kicsereled a cipot es ezentul, penzt adjones majd te megeszed, vagy pedig egyutt vasaroljatok.

2010. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg egy hulye pi*sának tűnsz,de nem az én szememben.Nem értem miért kéne hazudnod,magyarok vagytok,magyarul beszéltek mit nem lehet azon megérteni hogy vissza akarod váltani a cipőt mert....................................szóval érted.
2010. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért milyen cipő az? Valami egyházi iskolába jársz, h nem engedik? Amúgy szerintem egyszerűen állj elé, és mondd meg neki, h nagyon örültél, h gondolt rád, de nem tetszik, és nem tudod iskolába hordani, ezért vigyétek vissza, és segítsen kiválasztani egy másikat, legközelebb meg szeretnél vele menni. Ezen nem nagyon lehet megértődni, érzi, h örültél neki, és h bele akarod vonni.
2010. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!