Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg az érintettek...

Hogy mondjam meg az érintetteknek (pl. anyósnak), hogy nem szeretném, hogy olyan gyakran jöjjenek látogatóba? Hogy csináljam, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a 3 hónapos kislányommal, és néha tehernek érzek egy-egy látogatót, de ha szólni merek, minden nagyszülőtől ezt kapom: "hogy merem én megszabni, hogy mikor jöhetnek, mikor láthatják az unokájukat???"
2009. márc. 9. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

anyósnak férjed mondja meg, én is megkértem megmondta nem is lett sértődés...ha lett volna az se érdekelt volna, az én gyerekem én hadd döntsek felőle.

Volt olyan sőt mindig h nem szóltak h jönnek csak beállítottak vagy vártak minket du a ház előtt már...nehéz időszak volt

2009. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy majdnem szemben lakik velünk a párom anyukája....tehát amikor telefonál, hogy jönne, nem hazudhatom azt, hogy éppen nem vagyunk otthon...
2009. márc. 9. 13:54
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Miert nem szereted, ha mennek hozzatok? Elfoglalt vagy, hazimunka? Mert ha igen, akkor mondd meg amikor mennek hozzatok, hogy neked bizony sutni fozni takaritani vasalni...stb. KELL! Nem tudsz leulni beszelgetni veluk. Ha igy jo nekik, akkor jojjenek csak, aztan vigyazhatnak a babara. Ha olyan egyszeruek, ugysem ertik ezt meg, ugyis megsertodnek.

Esetleg oltoztesd fel a babat, vigyek el setalni, te addig tudod a dolgodat otthon tenni.

2009. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Arra is kell figyelni, hogy a párod ne legyen mérges, anyósodra gondolok.... Ő is nehezményezi hogy túl gyakran jönnek a szülei? Mert ha nem és neki jó így akkor vigyázz, mert tényleg nagy lehet a sértődés még köztetek is. Sok mama nem is foglalkozik az unokával, ilyen szemszögből nézve szerencsés vagy hogy sűrűn jönnek, biztos szeretnek téged is meg a picit is. Ha a szomszéd vagy a haverok jönnek még emellé sűrűn, az már tényleg sok lehet. Szerintem finoman ezt a témát nem lehet közölni, tuti rosszul veszi ki magát. Nehéz téma, de szerintem családtagot engedj bármikor magatokhoz , sosem tudod, mikor lesz még anyósodra is nagy szükséged!
2009. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
utolós válaszoló, én első vagyok, sztem nem ez a gondja a kédezőnek hanem egyáltalán nem szereti ha ott legyeskednek gyerkőc körül, ő szeretne még vele lenne, nem h más babusgassa felvegye mikor nem kéne, tanácsot osszon stb...sztem tuti nem adja oda h levigyék sétálni, én se engedtem...vannak ilyen típusú anyák::)ha tévedek kedves kérdező akkor bocsika
2009. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan mondd meg nekik ha tehernek érzed ha gyakran ott vannak. Ezért most nem kell nekik megsértődni. Maguktól is le eshetne nekik. Egy kisgyerekkel rengeteg kell foglalkozni, mellett ott a háztartás, főzni, mosni, takarítani. Érthető ha nincs energiád még a látogatóknak is jó pofizni. De szerintem ez annyira egyértelmű, hogy csodálom, hogy az anyósodnak még nem tűnt fel, hogy tehernek érzed a jelenlétét...

Szerintem is beszélj a pároddal, abból baj nem lehet.

Minden jót!

2009. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem vagy egyszerű helyzetben:-( szerintem is csak azt tudod tenni, hogy megkéred a párod, hogy beszéljen az anyukájával. Bár tényleg nehéz,és biztos, hogy lesz is belőle sértődés, de azért mégsem normális az, ha anyós akkor ugrik át hozzátok,amikor kedved van.

Vagy pedig még azt tudod tenni, hogy amikor felhív, hogy jöhet-e,mond azt, hogy pihenni készülsz.Vagy jön hozzátok valaki, vagy ti mentek valahova.

Talán ha párszor kapna olyan választ, hogy majd te hívod amikor ráértek,meglehet, hogy észre venné magát.

De tényleg nehéz,mert elég erőszakosak és sértődékenyek tudnak lenni:-(

Szerintem viszont jeleznetek kell, hogy nektek van családi életetek, és nem vagytok mindig kíváncsiak rájuk.

2009. márc. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút megértelek.A mi kisfiunk 7 hónapos, és most értem el azt, hogy nem állít be az anyós minden nap. Finoman a tudtára adtam, hogy van saját magánéletünk, szeretném azt úgy élni, ahogy nekünk jó, és nem az ő szája íze szerint. Egy kicsit rosszul esett neki, és néha még elszalad vele a ló, de olyankor finoman teszek valami célzást. Ha intelligens az anyósod, akkor csak megérti, de ha nem, akkor le kell ülni és megbeszélni,mert hosszú távon ez így nem működik.
2009. márc. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem a saját anyukám is néha terhesen sokszor akar jönni.

Néhányszor volt kissebb sértődés mikor mondtam mondjuk, hogy fáradt vagyok és aludnék, vagy mást csinálnék, de aztán a viharok elülte után kialakult egy rend és már nem hív napi 5-ször.

Szerintem mond meg kerek perec, amit gondolsz erről, ha elég jóban vagytok (én anyóssal nem vagyok olyan jóban, vele mindig a párom beszél), ha nem, akkor kérd meg a párod. 1-2 hét és elül a balhé (minden csoda 3 napig tart), aztán mindenkinek jobb lesz.

2009. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megsértődött, bár ő meg mindig az esti fürdetéshez jött, és maradt, míg a gyerek el nem aludt (volna). Aztán hozta egyszer a sógornőmet is, és már 4-en álltunk fürdetésnél és hárman nézték, ahogy szoptatok, persze a gyereknek se tetszett. Na akkor már nem szépen kiosztottam őket (előtte jó párszor apának is mondtam, hogy nem kellenek ide minden héten 4-5szor, pláne este fürdetésnél, nem volt semmi látszata), na azóta a fürdetés előtt mindenki lelép.
2009. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!