Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le szeretném szerelni rólunk...

Le szeretném szerelni rólunk az anyósomat, akik közel laknak egymáshoz, hogy oldják ezt meg sértődés nélkül? Most kizártam mert beteg, ne jöjjön a kisbabámhoz.

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 12:15
 1/8 anonim válasza:
100%
Rossz hír: ezt nem tudod sértődés nélkül elintézni. Legyél félreérthetetlen és konkrét. Meg fog sértődni, de hosszú az élet és kevés az unoka, úgyhogy majd megbékül. Ne hagyd, hogy elrontsa az életedet, inkább haragudjon meg.
2009. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ez engem is nagyon érdekel!köztünk 10 méter távolság lesz,ugyanis az ö telkükön építkeztünk.Most 1 fedél alatt lakunk, de már most helyre kell raknom néha.A minap közölte, hogy majd éjszakára nála lesz a baba( az ö szobájában!!!!), én pedig közöltem vele, hogy nem neki szülöm a gyereket, és nem vagyok hajlandó kiadni a kezemből!!!ez nem nagyon tetszett neki, de mit kellett volna tennem?mosolyogni és megköszönni a segítségét?Na azt már nem!!!!De nem nagyon veszi a lapot,mert 1-2 nap és kezdi elölről a hülyeségeit!!!!

Szerintem is légy határozott és ne törödj azzal, ha megsértődik, majd megbékél!!

2009. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon kicsi rá az esély,hogy ezt sértődés nélkül el tudnád intézni.Szerintem kezd a pároddal,oldja meg Ő a dolgot ha tudja vagy akarja.Ha nem megy,akkor ketten,vagy vésősoron kénytelen leszel Te megoldani.Legyetek határozottak,ne célozgassatok konkrétan de szépen mondjátok el mit akartok.Aztán ha nem megy úgyis kénytelenek lesztek durvábban fogalmazni,akkor már nem baj ha megsértődik.

Mi is közel lakunk anyósékhoz,nekem konkrétan jobban elegem volt a hisztis hü..e p....sógornőmből mint anyósból,így egy jó darabig tűrtem,vagyis csak finoman hárítottam a pofátlan tolakodásukat,az állandó okoskodásukat,aztán egyszer betelt a pohár és kiborult.Lett belőle több mint egy év haragszomrátok(hú de nyugodtan voltam),aztán rájöttek,hogy mi nem fogunk békülést kezdeményezni,mivel nem mi akartunk az ő életükbe mászni,hanem fordítva,így békültek.Most megtartjuk a 3 lépést,és ez így is marad.Nekünk is egy életünk van,majd azt mi úgy éljük ahogy mi szeretnénk,úgy neveljük a gyerekeinket ahogy mi szeretnénk..stb..

Ne hagyd senkinek felforgatni az életeteket,mert rámehet még a házasságotok is.


Sok sikert hozzá.

2009. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,megpróbálom először szép szóval,aztán ha nem megy akkor határozotabban.Csak az a baj,hogy ők így vannak kódolva,hogy nyakig benne legyenek a családtagok életébe...a tipikus "én nem akarok beleszólni de..."
2009. jan. 7. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tuti hogy sértődés lesz belőle, de egyáltalán ne foglalkozz vele. Rengeteg ilyen belepofázós családtag miatt ment már szétt házasságok tucatja. Legyél nagyon határozott és egy hajszálnyit se engedj, nem szabad, mert akkor egyre többet pofátlankodnak majd. Ha kell oktasd ki, ugasd le, de értesd meg a marha fejükkel hogy semmi közük a családodhoz, mert a férjeddel meg a picivel ti már külön egy egész család vagytok amibe senki atyaúristennek nincs beleszólása. :) És ne hagyd hogy erről megfeledkezzenek, ha kell akkor harciasan, de állj ki magatokért mert ronda vége lehet. Már nem a középkorban élünk hogy a szülők még fél lábbal a sírból is irányítani akarták a fiatalok életét. Jézus, hogy ilyenek még élnek. :O
2009. jan. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi ez jól esett!!!:->>>>>>az is baj különben hogy anyós egyoldalú versenyt csinál mindenből pl.ha anyukám 5000 ért vesz játékot a kicsinek,akkor ő rákontráz erre 15000ért,engem nem hat meg a pénzük,azt hiszik ezzel ők jobbak bárkinél,meg azt hiszi ha állandóan gyerek seggébe van őt szereti majd jobban....
2009. jan. 8. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi válaszoló vagyok. Majd leesik a nagyinak hogy marhára nem az ajándékot fogja nézni a csöppség se ha nagyobb lesz, hanem hogy ki szereti őszintébben. A gyerekek jó érzékelők. :D Max ideig-óráig hat rá egy játék vagy csoki, a hozzá viszonyulás, elejtett szavak, gesztusok úgyis elárulnak majd neki mindent, azt is hogy őszinte-e a túláradó szeretet, vagy csak látszat a másik nagyszülő legyőzése céljából. Én a vér szerinti nagyanyámmal sose jöttem ki, de a nagyapám második nőjét nagyon szerettem, ott nyaraltam rengeteget, a vér szerintihez meg csak akkor mentem ha nagyon muszály volt. Pedig nem tudtam volna normálisan megindokolni miért, valahogy ott nem éreztem azt a törődést amit a másik helyen megkaptam (pl odafigyeltek rám, nem hagytak magamra a tévével, hogy nesze nézzed..). Na jó, elkanyarodtam nagyon a témától, bocsi. :) Szóval csak határozottan, aztán meglátod nyugi lesz hamar. :)
2009. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ha mondjuk allergiás valamire, fűszer, állatszőr vagy ilyesmi, legyen az a "kedvenced", amit ő utál. És veszi majd a lapot, hogy nem kívánatos személy. És nyugodtan sértsd meg, nem ővele laksz, hanem a pároddal (vagyis férjeddel), sok ember van rossz viszonyba az anyósával. Na és? Ettől még nem dől össze a világ!
2009. jan. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!