Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akiket suliba lenéztek,...

Azok, akiket suliba lenéztek, leértékeltek hogyan tudtátok elfeledni? Mennyire változott később ez a dolog?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel mindenki véleménye, akit akár otársak, akár más lenézett, kinevetett, leértékelt külsőleg, személyileg, vagy másként. El tudtátok-e feledni a sérelmeket? Változott-e vmit nálatok ez az egész, pl. egy új környezettel? Nem voltatok visszahúzódóak, önbizalomhiányosak? Ha igen, miként tudtatok ismerkedni új emberekkel?

Köszi:)


2011. máj. 24. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13.53-as vagyok. Amit a 14.17-es írt a + jel után, az rám is igaz. + volt még egy osztálytársam, akivel így bántak, vagy még rútabbul, mint velem.
2011. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8.-ban általánosban új iskolába kerültem. Tele volt az osztály beképzelt, sznob gyerekekkel és ebben a különösen érzékeny életkorban még normális gyerekek közé sem egyszerű beilleszkedni, nemhogy ilyenek közé. Folyamatosan csúfoltak, szinte leprásként kezeltek, mert sajnos nagyon csúnya volt a bőröm (pattanás) és esetlen, hirtelen nyúlt kislány voltam. Azóta szerencsére nagyon változtam külsőre, már szép, arányos alkatom van és a bőröm se csúnya, de a mai napig nagyon dühös vagyok, ha eszembe jut, ahogyan bántak velem. Osztálytalálkozókra természetesen a lábamat nem teszem be, bár egyik évben elhívtak. Lelki törést szerencsére nem sikerült okozniuk, van egy szerető párom, könnyen barátkozom, annyiban van kihatással ez a felnőttkoromra, hogy nagy ívben elkerülöm a rongyrázó, kivagyi embereket.
2011. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem volt könnyű még az iskolát is ott kellett hagynom annyira kikészítettek. A mai napig nem tudom mi okuk volt rá. De túl léptem ezeken és ma már boldog vagyok, nincs bennem harag vagy megbántottság mert már tudom hogy kölykök voltak akik nem tudták mit csinálnak. A múlton túl kell lépni másként nem lehet.
2011. máj. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Általánosban minden rendben volt, de már akkor is elég csöndes típus voltam. Új emberekkel nem barátkoztam könnyen, de akiket ismertem, azokkal nem voltam csendes, nekik megnyíltam.

Aztán átkerültem gimibe, és ott már az első napon elkezdtek cseszegetni. Volt pár srác, akik azt hitték, hogy ők mennyire jól néznek ki, és az esetlen nyomikat, mint amilyen én voltam, csesztetni kell egész évben. Azt vettem észre, hogy nagyon néznek és röhögnek. Aztán jött az első szerelmes levél, persze csak cseszegettek, mert egyébként mondták, hogy milyen ronda vagyok. Elég messze ültem tőlük, és persze órán küldték a levelet, így körbe ment az egész osztályon, és mindenki elolvasta. Rajtam röhögött mindenki. Egyszer szóltam be az egyik srácnak, miután már 2.-ban elegem volt, hogy azzal is csesztetnek, hogy milyen fehér bőröm van. Persze meghallotta a tanár, és még én kaptam lecseszést. Volt egy olyan tanárunk, aki valószínűleg diák korába olyan volt, mint azok ,akik csesztettek. Na ő sokszor szólogatott be nekünk a nyomiknak, ezzel is hergelte a többieket, hogy nála nyugodtan lehet csesztetni minket. Ő is röhögött rajtunk. Az egyik lány rosszabúl járt mint én, őt keményebben bántották mint engem. Volt olyan, hogy lekevert neki az egyik csaj azért, mert ő megvédte magát. Azt csinálták, hogy üvegbe tettek vizet, és kilyukasztották a kupakot, azzal locsoltak minket. A lány pedig kiütötte a kezéből, és ezért még ő kapott verést.

Egyébként nekem azóta van szociális fóbiám. Akkor vettem észre, hogy baj van, mikor a buszra szállás is gondot okozott. Úgy éreztem, és ez most is így van, hogy mindenki engem néz. Boltba járni is utálok. Szóval ha zárt helyre kell mennem emberek közé, az gondot okoz. Ez mind azért van szerintem, mert úgy kezdődött, hogy az osztálytársak is néztek egyfolytában, ezért érzem a mai napig, hogy minden ember engem néz. Mondanom sem kell, hogy ez a betegség mennyire hátráltat a munkában is. Amint megérzem valaki tekintetét, egyből elcseszek mindent. Ezért tök béna is vagyok, mert ugye az embert mindenhol nézik. Főleg melóba. Osztálytalálkozóra nem mentem el. Aki szervezte meg se hívott, az egyik lány szólt, akivel jóban voltam. Két év alatt kibukott az összes ilyen osztálytársam, így a végére már meg is szerettem az iskolát. Egyébként nem hiszem, hogy ha ezeket a kommenteket olvassa egy ilyen diák, akkor majd abba hagyja. Inkább ötleteket szed, hogy miket csináljon.

Én azóta nagyon zárkózottan élek, és nem adom ki magam senkinek. Már nem is foglalkozom ezekkel a sérelmekkel, csak az a baj, hogy amiatt kialakult a fóbiám, és ez hátráltat az élet minden területén. Ügyintézés is pl. Még telefonálni sem tudok, pedig ott nincs is személyes kontaktus.

2011. máj. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

ajj...sajnálom, hogy ennyien vagyunk így:( mindenkivel együttérzek...

igen a legjobb, ha túllép az ember rajta, csak olyan nehéz...

az a szoc.fóbia nálam is van, tömegiszony, mindenki engem néz...a sok kinevetés miatt:S

abban bízok, h talán majd egy nagyon jó párkapcsolat kizökkent ebből...

köszönöm a válaszokat:)

2011. máj. 24. 19:31
 16/20 anonim ***** válasza:
Mindig azzal piszkáltak hogy kövér vagyok, pedig csak egy kis súlyfeleslegem van. Akkori barátnőm árult el a legjobban, volt nála egy kisebb kori fényképem és rajzolt Röfi orrot meg aláírta hogy 100ft-ért szopok...hát köszönöm akkorát életembe nem csalódtam mint akkor benne:( Ma is napig megvan benne, én sem tartom magam szépnek és képtelen vagyok magam elfogadni:(
2011. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az hiszem kéne valami saját blogot v fórumot létrehoznunk magunknak, ahol részletesen leírhatjuk egymásnak az tapasztalatainkat. Név nélkül persze v mindenki annyit mutat meg magából, amennyit akar. Ha gondoljátok írjátok le a véleményeteket erről és meglátom mit tehetek. Olyan lehetne ez, mint egy terápiás csoport :)
2011. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) az a fórum nagyon jó ötlet, de most komolyan:) ha más is benne lenne...az király lenne:D

utolsó előtti sajnálom, hogy így csalódtál...:( nem érdemli meg h egyáltalán gondolj rá...felejtsd el őt...

köszönöm a válaszokat:)

2011. máj. 25. 23:07
 19/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Fórumos oldalt nem találtam valami jót. Blogot csináltam: [link] Az első bejegyzést csak jelszóval lehet megnézni, ami pittypang. Mivel még elég "blog rookie" vagyok ezért kell egy kis idő, mire kisilabizálom, h tudnék embereket felvenni. Mindenről értesíteni foglak. :)
2011. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
szerintem nagyon jó lett már az első bejegyzés:) jó, hogy így elindítottad...hátha sokaknak segítséget jelent majd, ha írnak:)
2011. máj. 27. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!