Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok, akiket suliba lenéztek,...

Azok, akiket suliba lenéztek, leértékeltek hogyan tudtátok elfeledni? Mennyire változott később ez a dolog?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel mindenki véleménye, akit akár otársak, akár más lenézett, kinevetett, leértékelt külsőleg, személyileg, vagy másként. El tudtátok-e feledni a sérelmeket? Változott-e vmit nálatok ez az egész, pl. egy új környezettel? Nem voltatok visszahúzódóak, önbizalomhiányosak? Ha igen, miként tudtatok ismerkedni új emberekkel?

Köszi:)


2011. máj. 24. 13:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

az még lemaradt, hogy elnézést kérek azoktól, akiknek ezzel a kérdéssel felszakítottam a sebeit...

csak érdekelne, hogy mennyire változhat az ember élete ezen a téren:)

2011. máj. 24. 13:39
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az új környezet segített. Tudtam, hogy nincs igazuk és kb csak unatkoznak, azért terrorizálnak és amikor végre új suliba kerültem, tudtam, hogy soha többet nem látom majd a buta fejüket és sosem kell többé minden reggel gyomorgörccsel kelnem miattuk. Nagyon felszabadító élmény volt új helyre menni. Nem lett maradandó lelki sérülésem, mert tudtam, hogy hülyeséget beszélnek, csak fárasztó volt nagyon és ugye frusztráló, hogy na, vajon mikor vernek meg?
2011. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még a mai napig ugy érzem h nem vagyok elég jó/szép,stb...sose érzem azt h végre sikerült vmit jol megcsinálnom,ha a főnököm hivat,pl. rögtön az jut eszembe h rögtön lecseszést kapok...utálom ha néznek,nem merem vállalni sokszor a gondolataimat mert félek kinevetnek ugy is...és már 30 éves vagyok lassan...
2011. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

engem is kinéztek, általánosban és még gimiben is. túl stréber voltam, szűz, nem voltam divatos, sem kikent-kifent meg nem feleltem meg nekik, hogy miért, máig sem tudom.

akkor bántott, de nem érdekelt. akkor lettem jobban, amikor osztálytalálkozónk volt. én sikeres voltam munkahelyen, magánéletben is. ők meg +10év és ki voltak égve...hát ennyi. ki mint vet, úgy arat :)

2011. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Általános suliban nagyon rossz volt,minden iidótaság miatt bántottak,csúfoltak,6. után jelentkeztem is 6 osztályos gimibe,onnantól csupa normális ember vett körül,mai napig megmaradtak a barátságok,pedig már sok éve érettségiztünk.


Volt nemrég általános sulis osztálytalálkozó,valami oknál fogva meghivtak.Elmentem.csak lestek amikor kiszáltam a kocsiból,amikor elmondtam hogy mérnökként dolgozom x cégnél,akkor mégjobban.Az egyik meg is kérdezte h nem e tudnék melót valamelyik soron...

Nem tűnt el nyom nélkül a tüske,igy nemet mondtam,pedig tudtam volna jobbat is,aki rendes velem,annak én is segitek.


az a 6 év amig oda jártam,meghatározó volt,arrogáns vagyok mai napig az idegenekkel és azokkal akik nem szeretnek.Sikeres nő vagyok,de kevés embert engedek magamhoz közel.Értük viszont bármit.


De az ilyenekért...


örülök hogy elkerültem onnan,rajtam kivül 1 pasiról tudok aki továbbtanult,a többiek munkanélküliek 8 álatlánossal,a lányoknak meg 20éves korukra már volt gyerekük,pedig nem cigányok...

2011. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet elfelejteni. 8 éve érettségiztem, de lehetetlen. Koptak ugyan a dolgok. Az öt éves találkozóra nem tudtam elmenni, munkaügyi okokból. Sokszor gondolkozom, h milyen jó lesz, ha majd megint találkozom velük a 10 évesen. Ilyenkor viszont belémhasít egy csomó rossz emlék. Pl, mikor azzal szórakoztak, h felhívogattak este és röfögtek a telefonba meg azt mosdták, h mi van te sertés. Ebből az volt a legrosszabb, h pont olyan csinálta, akivel nem is volt se rossz, se jó viszonyom, de a többiek fűtötték. Minden azért volt mert kövér voltam. Elsőbe még úgy mentem, h mindenkivel barátságos voltam (nem mintha nem lennék kedves, egyébként is rendes vagyok a körülöttem élőkkel) Viszont nem tudták elviselni, h dadogtam (addig nem is dadogtam, de úgy néz ki pszichés volt a környezetváltozás miatt, addig észre sem vettem, míg nem kezdtek el csúfolni) + kövér voltam (ez jelentős hátrány volt). Egyébként jó osztályéletünk sem volt, csak egyes klikkek hitték azt, h mennyire jól intéztünk mindent (többnyire utolsók voltunk minden megmérettetésben). Elég rossz, h ez így történt. Nem tudom, h máshol jobb lett volna-e. Nagyon sokáig nem sikerült feldolgozni (nem is sikerült teljesen)Elfelejteni 4 évet nem lehet egykönnyen.
2011. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segített, hogy én egyetemre mentem, ők maradtak, tehát semmi közöm nem volt már utána hozzájuk. Sokat segített az új környezet + a káröröm, hogy a legtöbb embert, aki piszkált, nem vették fel sehova, de dolgozni sem tudtak elmenni. (Gonosz vagyok, tudom.)


Még mindig nagyon kevés az önbizalmam, de már sokkal jobb. Szerintem az ilyet nem felejti el az ember, főleg, hogy ez olyan korban történik, amikor érzékenyebbek vagyunk, de megfakulnak az érzelmek idővel.

2011. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! nekem is az ált.suli hagyott mély nyomokat...én nem voltam kövér, de nem voltam "menő", se csinike, depressziós is voltam, meg akartam felelni a tanulásban is, ami már sok volt, és eléggé sápadtka is voltam, ezért is volt, aki beszólt...meg nem sokat beszéltem...és ezért le kellett nézniük:S

még mindig látom magam előtt azoknak az arcát...

én ezekkel az osztálytalálkozókkal meg úgy vagyok, hogy soha...nem akarok velük találkozni...mondjuk lehet, ha sikeres lennék a szemükbe néznék, de lehet inkább akkor sem, mert nem akarok rájuk még gondolni sem:(

2011. máj. 24. 14:02
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem két dologgal is csúfoltak,általánosban.

Az egyik az alkatom volt,hogy dagi voltam,a másik meg az édesanyám,aki sok mindenen ment keresztül és belebetegedett...Hogy tetten túl magam,14 éves koromra bulimiás lettem,ez azóta megváltozott,mert megismertem a páromat és van már 2 csodás kislányunk,de a mai napig kicsi az önbizalmam,a párom nagyon türelmes ember : )A második meg nem igazán lehet,védem a mai napig őt,hisz ő a legjobb anya,már most itt lakik velem...

REMÉLEM EZT OLYANOK IS ELOLVASSÁK,AKIK GÚNYOLÓDNAK,MERT SAJNOS NEM GONDOLNAK BELE HOGY EL ÉLETRE MEGSEBEZHETNEK VALAKIT!

2011. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egyébként engem is az alkatommal csúfoltak (dagi voltam) + elég rossz anyagi körülményeink voltak, nem jártam olyan szép ruhákba, néha késve fizettünk be egy-két dolgot, stb... Emiatt visszahúzódó lettem, később meg már amiatt is gúnyolódtak.


13:57-es voltam. Remélem, hogy pér ember, aki gúnyolódik másokon, és olvassa ezt a kérdést, abbahagyja.

2011. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!