Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Augusztusba...

Mitévő legyek? Augusztusba esküvő (lenne) a párom megcsalt

Figyelt kérdés
Pár napja tudtam meg,hogy a párom megcsalt,sejtettem,megkérdeztem,beismerte.Időd kértem.hogy átgondoljam.De nemtudom mit tegyek?
2011. máj. 18. 15:59
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
96%
Már csak azért is lemondanám az esküvőt, hogy egy éltre megtanulja: a tetteinek bizony következményei vannak, és ha hibázik, azért vállalni kell a felelősséget.
2011. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
100%

17:00

Nagyon fontos, hogy szeressük egymást, de nem ez az egyetlen fontos dolog. Saját tapasztalatból tudom. Lehet akármilyen óriási a szerelem, ha a két ember nem tud együttműködni, nem egyeznek, nem tudnak összecsiszolódni, nem tisztelik igazán a másikat, meg számtalan olyan probléma lehet, aminek a leküzdéséhez több kell a szerelemnél. Hiába szeretek valakit, ha nem úgy szeretem, ahogy neki az jó, ha nem tudom boldoggá tenni, ha folyamatosan fájdalmat okozok neki (vagy fordítva, ő nekem) talán akaratlanul is, akkor valamit tenni kell. Vagy elszakadni tőle, vagy mindkettőnknek minden erőnkkel azon lenni, hogy megfelelő társsá váljunk a másik számára.

Amíg ez nem megy, addig hiába kérünk bocsánatot és bocsátunk meg ezerszer.

2011. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, ha ezek után megbocsájtasz neki, sőt, még az esküvőt is megtartjátok az eredeti terv szerint, akkor abból egy dolgot fog leszűrni. Azt, hogy büntetlenül megteheti, hogy megcsal Téged. Úgy vélem, ennél többet érdemelsz.
2011. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
95%

Hagyd ki ez esküvőt most . Ahogy előző is írta, azt támasztanád ezzel alá a párodnak, hogy megtehet bármit, te kiállsz mellette. Még ha ellened is van. Cselekedeteinek következménye van. Sokan belemennek sokmindenbe már sok év házasság után, mert olyankor már nehezebb változtatni. Te még el sem kezdted, várj is vele. Az ilyen kezdet nem jó, mit vársz később ?

Az se megy el magában, hogy megcsalt, de hogy annyira sem tisztel, hogy segítsen anyud halálán túltenni magat, hanem még beléd is rug. Tudod egyre inkább arra hajlok, vess ennek véget, és keress mást. Más is lehet igen csélcsap. De ő viszont már biztos az !

2011. máj. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdekelne, mennyi pénzt feccoltak bele a szüleim, hiszen ők is megérthetik, hogy az esküvő elmaradása nem az én hibám, hanem az övé! Egy jó anya vagy apa nem is engedné, hogy a lánya ezek után hozzámenjen az illetőhöz, még ha akarná se!!!

Én kivágnám, mint a sz.art. Még mindennek az elején vagytok, úsznia kéne a boldogságban, a tenyerén hordoznia, imádnia, ráértek befásulni 20 éves házasság után (bár az se törvényszerű, és pláne nem megcsalással)

HOgy állnál így az anyakönyvvezető/oltár elé? Szerintem ezzel odalenne a romantikának. Egy álmot ölt meg ez a barom, de majd beteljesíti valaki más. Ne tiszteld meg azzal, hogy a felesége leszel, hiszen nem becsül meg!

2011. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Lagzi ne legyen!És aki megtette az megteszi újra!Fiatal vagy még!:)
2011. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondja megbánta"


Lehet, hogy elhinném, ha egyszer történt volna meg. Ébresztő!!! (Annak is, aki folyamatosan kampányol, hogy maradjanak együtt!)


Igen, a szerelem fontos dolog. Az első szerelem is. Ennél csak egy fontosabb van: olyan nem első kapcsolatot találni, amiben az embert megbecsüljék és ne csalják, alázzák, hanem szeressék.

A személyiség a ebben a korban alakul, fejlődik. Már nem vagytok ugyanazok az emberek, akik akkor, mikor megismerkedtetek. A változást (ami ebben a korban viszont törvényszerű!) pedig nagyon nehéz elfogadni. Még annak is, aki már tapasztalt kapcsolatokban, annak meg pláne, aki még csak most tanulja a kapcsolatokat. Ezért nem tartósak a tiniszerelmek általában. (Igen, vannak kivételek, de ez pl. nem az.)


Az első szerelmet (meg a sokadikat sem) tényleg nem lehet elfelejteni, kitörölni, DE nem is kell. Meg kell őrizni a szép dolgokat, hálásnak lenni azért, hogy az illető része volt az életednek, hatással volt rád. De aminek vége, az nem szabad erőltetni, mert könnyen több szenvedést okoz, mint boldogságot. Véglegesíteni meg pláne nem szabad a dolgot. Igen, el lehet válni - de ha egyből így mész neki, felesleges megtenni.


Korábban is azt mondtam, csak rövidebben, most is ezt mondom: ha akarsz még esélyt adni a pasinak, ne rúgd ki azonnal (bár nagy jövőt nem jósolok) - de az esküvőt halasszátok el, a TE érdekedben.

Nagyon fiatal vagy még. Ha a párod VALÓBAN szeret és meg akar tartani, elvesz egy év múlva is, közben ki tudod próbálni, valóban meg tudsz-e bocsátani (ha akarsz), és meg tudsz-e bízni benne.

Ha viszont az esküvővel akarod megtartani (vagy ő téged), az nem fog menni. A papír nem garancia semmire.

2011. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Egyre jobban arra,hajlok,hogy eskűvőt lemondom,de egy esélyt adok neki,kap tőlem pár hónapot,ha akar bizonyítani akkor menni fog neki,de ezek után nagyon sokat kell(ene) tepernie értem a kapcsolatért,sok mindenen átmentünk mi ketten már,az apukája lassan 2éve,hogy elhunyt,előtte úgy 2évvel a sógora,most az én anyum,de voltak szép időszakaink is ezeket leszámítva,és úgy gondolom nem csak a rosszat kell néznem a kapcsolatban ha döntésről van szó.Azért egy fél pontja van,hogy beismerte,tudom meg sem kellett volna tennie,nem is hibáztatom magam bár elgondolkodtam rajta de arra jutottam,hogy nehogy már én legyek a hibás,hogy megcsalt.

Majd alakul és ha nem tér vissza a bizalom akkor vége,de egy kis időd szánok rá,túl sok minden tart össze minket,úgy gondolom.Akármi is lesz "félek kicsit",de majd csak túlélem valahogy.Köszönöm mindenkinek a véleményt,tanácsot és a kedves szavakat.

2011. máj. 18. 21:37
 49/59 anonim ***** válasza:
90%

Most látom, hogy csak 21 éves vagy!!!! Már nem azért, de én most, 30 évesen is kidobnám a párom, ha félrelépne...

21 évesen pláne NAGYON fiatal vagy még ahhoz, hogy megcsalást eltűrj. Még ha 40-50 éves nő lennél 3 gyerekkel, közös házzal, közös hitellel, RÉSZBEN megérteném, hogy dilemmázol, vele maradj-e (bár akkor is hasonlót tanácsolnék végül...) - de így?!1-2 szép élmény, az egy dolog - én úgy gondolom, ezzel a tettével mindet bemocskolta, elárult! Fiatal vagy ahhoz, hogy ezt elviseld.

Ráadásul ilyen borzalmas dolog történt Veled, hogy elvesztetted édesanyádat - nagyon sajnálom! :( - és akkor ahelyett, hogy teljes mellszélességgel melletted állna, és igyekezne annyi lelki terhet levenni a válladról, amennyit csak tud, még PLUSZBAN RAK RÁD TERHEKET?! Ennek aztán tényleg van bőr a pofáján...

Most meg kihasználná, hogy a gyász miatt gyenge vagy, így nincs erőd kidobni. Hát szerintem legyen, ez egy lelketlen szemétláda...

Mint itt írta egy velem egykorú férfi, a megcsalás egy folyamat, azaz az, hogy megbánta, nem jelent semmit, mert nem egy kósza pillanat alatt landolt a nőben, hanem előbb izzott a levegő, ezt a vonzalmat ő HAGYTA kibontakozni, smároltak, vetkőztették egymást és még ott se jutott eszébe, hogy "na és a páromnak, akinek ráadásul így is van elég baja, ez mennyire fájna?".

2011. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

Jól döntessz szerintem.

Azért mikor beszélgettek erről kérdezd meg, vagy beszéljétek meg, hogy vajon miért tette ? Mit hiányol belőled, amit másnál keres. Csak úgy lehet tisztán látni, ha kimondjuk a kívánalmainkat.

Sok sikert, és tarts ki amellett, hogy most nincs esküvő, de még adsz esélyt.

2011. máj. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!