Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt maradnátok ezek után a...

Együtt maradnátok ezek után a párotokkal?

Figyelt kérdés
Van egy három éves kislányunk,eddig a szüleimnél éltünk.Egy hete hoztunk egy kiskutyát(van már két németjuhászunk),és mikor hazaértünk vele,édesapám kijött,megfogta a kislányunkat,aki nagyon sírt,mert a két nagy kutya megtámadta a picit.Én felkaptam a ksikutyát,párom meg fogta a két németjuhászt,akik jobbról-balról őt is harapdálták.Apám meg a kislányt fogta,én meg elvittem a kiskutyát,mehogy kiszabaduljon a két nagy,és nekem rontson a kicsi miatt.Párom mondja,hogy vigyem be a lakásba.Erre apám megkérdi,hogy hova?Párom rávágja,hogy hova vinné,anyámba,erre apu hogy oda kellett volna,páromnál elszakadt a cérna,lesz@rházizta apámat,s azt mondta neki hogy ne szidja az anyját,mert pofon csapja.Na itt elegem lett,leállítottam.Ő elment,keresett albérletet,hogy költözzünk oda.Talált is,megbeszéltük,hogy majd elsején mi is bemegyünk a kislányunkkal,ő addig ott van,mi meg hétvégén.De bennem olyan hatalmas tüske van amiatt,hogy így beszélt apámmal,hogy el se tudom mondani.Megértem őt is,hogy ideges volt,mert egyedül fogta a két németjuhászt,apu meg csak állt,holott segíthetett volna neki,mert én a kislányunkat fel tudtam volna még kapni,hogy bevigyem,meg párom is kapkodták a kutyák,de egy hatvan éves férfinek ilyent mondani,ezt szerintem soha nem fogom neki megbocsájtani.Ti mit tennétek a helyemben?
2011. máj. 17. 09:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
neked komolyan megfordult a fejedben, hogy elhagyod a párodat, mert idegességében olyat mondott amit nem kéne? ennyi? te jó ég...
2011. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Kései Sirató ***** válasza:
58%

Nem egészséges dolog a szülőkkel élni felnőtt korban. Amikor az embernek már van saját családja, akkor az az első, a nagy család csupán másodlagos. Életed párja legyen fontosabb, te is követsz majd el hibát és tényleg az a jó, ha elsimítod valahogyan.

Én külön költöznék, még az albérlet is jobb , mint szülőkkel élni. Egyébként is jobb, ha a kislányotok nincs kitéve 2 nagy kutya potenciális támadásának. NEkem is volt kutyám, ráadásul roti, sokat volt a lakásban, tiszta kutyaszőr volt minden, amikor kisbabám született, a védőnő tanácsára a kutya az udvarra került és csak kint aludhatott. A gyereknek nem tesz jót a kutyaszőr és egyéb betegségek, amit okozhat. Szóval menjetek külön. TE éreztesd a férjeddel is és apukáddal is, h mindkettőt szereted, fontosak Neked.

2011. máj. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

nyilván nagyon ideges lett a férjed, ő ott kínlódik a két nagy döggel, apád meg csak nézi... Ráadásul a beszólást is apukád kezdte. Mondjuk valószínű jogosan nem tetszett neki hogy hoztátok a kiskutyát. Egyáltalán kinek az ötlete volt a kiskutya? megbeszéltétek velük? gyanítom nem, mert különben az öreg sem akadt volna ki ennyire...


Ez az ő ügyük, nekik kell lerendezni egymás között. De gyanítom hogy már nincs is ebből probléma. A férjed megoldotta, elment albérletbe. Gondolom ez az esemény már csak hab volt a tortán. Ti is zavartátok a szüleidet meg ők is titeket, különösen a férjedet. Hát szét kell menni és kész.

2011. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

off: A kiskutya kölyök kutyus? Mert ha igen, akkor alapvetően is gond lehet a két naggyal. 25 éve vannak kutyáink, de egyik sem támadott/támadna meg egy kölyök kutyát. Arról nem is beszélve, hogy a Párodat is harapdálták. Ki lesz a következő? A kislány? Szerintem ezt is át kellene sürgősen gondolni. Talán megelőzhető lenne egy tragédia. A gyerek legyen már fontosabb, és a Párod is, mint a kutya. Annak ellenére mondom ezt, hogy imádom a kutyinkat. Egyszer próbálna emberre harapni... Mennie kéne. Lehet visszataszítónak tűnik az álláspontom, de jobb, mint amiket a hírekben látni, hallani a kutyatámadásokról. Bár mondom, alapvetően egy mentálisan egészséges kutya, akivel foglalkozva van, nem tesz ilyet.


A kérdésre: Próbáld Őket kibékíteni, a kislánynak Apukájára is nagy szüksége van, és gondolom Neked is a Párodra, és Apukádra is. Két "örjöngő" németjuhásztól lehet én sem kaptam volna nevető görcsöt, pláne mi közben rákapdosnak a lábamra...


Bocsi az offért

2011. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
28%

A parod kerjen az Edesapadtol bocsanatot! Eleg nehez helyzet volt, s talan idegesebbek is, tehat ezt egy sima beszelgetessel ellehetne rendezni, es nem elrohanni!

Azt is szoktak mondani, hogy ne azt nezd, hogy mit mondott, hanem azt, hogy Ki mondta!

Tehat a parod siman elnezest kerhet, hiszen az Aposa, es ennyi tisztelet kijar Neki. Nem csak a joban kell osszetartani, hanem akkor is, amikor nehezsegek vannak.

2011. máj. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nézd, amikor új család alakul (férj, gyekek), akkor elsősorban hozzájuk tartozol, és csak másodsorban a szülőkhöz. Ez a jegyesoktatáson szépen elmagyarázzák.

Ez nem jelenti azt, hogy bármelyikük részéről el kellene tűrnöd a tiszteletlenséget. Nem azért, mert apád 60 éves, hanem azért, mert emberek vagyunk. Ha ez fordítva történik, arra sem lenne mentség, hogy apád ordítozhat, mert 60 éves.

Mit tennék:

1. Mindkettőjüknek kihangsúlyoznám, hogy egyiküktől sem tűrök el ilyesmit.

2. Nem neked kell megbocsátani, hanem apádnak. A férjed kérjen bocsánatot. Ha apád megbocsát, ne foglalkozz vele a továbbiakban.

3. Költözzetek el, problémás a szülőkkel élni.

4. Mélyen gondolkozz el azon, hogy miért csak 1-jén költözöl a férjedhez. A családoknak együtt a helyük.

2011. máj. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok. Arra nem is gondoltál, hogy TITEKET védett meg a Párod a két kutyától? Inkább elviselte, amit Ő kapott, csak ne a kislányt, Téged vagy Apukádat támadják meg? Apukádnak lehetett volna annyi esze, a nagy szája helyett, hogy, segít neki... Legalább az egyik kutyát tartani. Ha csak az egyik kiszabadul a kezéből, nagyobb baj lehetett volna, hálásnak kéne inkább lenned... Gondolkodj kicsit!
2011. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
A párom kedves édes anyukája vette a kislányunknak húsvétra,anélkül hogy megkérdezett volna minket,és már szinte fenyegetőzött,hogy vigyük el,mert nem azért vette,hogy ő nézegesse.
2011. máj. 17. 10:30
 19/29 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem utolsó, hanem 10:22es voltam...
2011. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy együtt maradnék! De a párod nem fog veled együtt maradni, ha nem állsz ki mellette!
2011. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!