Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Mit tegyek ha a...

Segítség! Mit tegyek ha a családom ennyire ellenem van?

Figyelt kérdés

van két testvérem az egyik még pici a másik viszont már 20 éves. nevezzük őt Istvánnak. szóval 'Isti' kegyetlenül bánik velem.. bántott már fizikailag, és rengetegszer teszi lelkileg. én elég érzékeny vagyok, a legapróbb dolog is sirásra késztet, hát még az, hogy a saját családom így bánik velem. Persze csak azt veszik észre, hogy mi rosszat csinálok, de hogy mi jót?! azt soha.. nem mondanám, hogy rossz gyerek vagyok, mert nem igaz, volt egy-két rossz döntésem, amit már megbántam. de ettől még semmivel sem vagyok rosszabb mint a többi átlagos 15 éves. Ha itthon kell lennem folyton stresszelek, ideges vagyok. Szüleim mindenbe beleszólnak és csak azt nézik, h mikor lehet belémkötni...

lehet, h nem tűnik vészesnek, de összeroppanok a nyomás alatt... :/ nyugtatót is vettem már be, de nem akarok semmi drasztikus módszerhez folyamodni. csak azt szeretném, hogy békénhagyjanak... :(


2011. máj. 11. 17:58
1 2
 1/11 Darcy01 ***** válasza:

Ülj le a szüleiddel és mondd el nekik ugyanezeket a dolgokat. Mondd el, hogy mennyire bánt ez téged lelkileg, hogy folyamatosan rosszul érzed magad, nem szeretsz már otthon lenni, stb.

Remélem megértik!

2011. máj. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem vagyok az a 'szülőkkel leülős, beszélgetős' típus, mert akárhányszor próbáltam, mindig az lett a vége, h apukám ordibál, h nem vagyok normális, és hogy neki van igaza...
2011. máj. 11. 18:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Semmilyen rokonod nincsen, akivel meg tudnád ezeket beszélni? Amúgy eszedbe ne jusson legközelebb semmilyen gyógyszert bevenni! Magadnak ártasz vele és komoly bajod is lehet belőle!Nem tudom,hogy van-e a sulitokban iskolapszihológus, de lehet, hogy vele kéne beszélned ezekről a problémákról.Ha teheted, legyél sokat a barátnőiddel, addig sem vagy otthon. De valahogy meg kéne szüleiddel ezeket a dolgokat beszélned, mert teljesen tönkremész.Kitartás, és remélem,hogy minél előbb megoldódik ez a probléma.
2011. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sajnos nincs olyan rokonom akihez ilyesmivel fordulhatnék :/ Suliban sincs sajnos ilyen lehetőség, szóval maradtak a barátnők. rájuk tényleg bármikor számíthatok, úgy érzem hogy az ő barátságuk az egyetlen biztos pont az életemben. Csakhogy el lettem tőlük tiltva, mert apukám szerint rossz hatással vannak rám. Pedig senki másnak nem beszélnek olyan részletességgel az életemről, mint nekik. Ki se engednek már, mert azt hiszik, h majd piálni megyek meg cigizni.. hát ez a helyzet :S
2011. máj. 11. 18:13
 5/11 A kérdező kommentje:
de köszönöm, hogy írtatok :)
2011. máj. 11. 18:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég tré helyzet. A szavaidból azt veszem le, hogy egy teljesen normális, csaj vagy, semmi baj nincsen veled...Nem értem apudékat,hogy miért állítanak ilyet, hogy cigiznél. Vacak egy érzés, teljesen együtt érzek veled. A tesód, 20 éves létére meg egy agyhalott(ne haragudj, hogy így ismeretlenül ilyet mondok rá), de aki a saját testvérével így viselkedik, azzal valami baj van. Nem tudom, ő milyen(mármint mit csinál stb, lehet rossz társaságba keveredett, azért ilyen agresszív? Mindig is ilyen volt???Csak van olyan,amikor normális hangulatban van. Akkor kéne vele beszélned valahogyan, hogy ez mennyire fáj neked. Így nem lehet élni. A barátaiddal meg tényleg próbálj meg sokat lenni, beszélgetni,de az lenne a legjobb, ha valahogy beszélni kéne a tesóddal akár valami barátja révén, akit ismersz,mert ez így nagyon nem jó...Kitartás, és remélem, megoldódik ez a probléma.


18:07 es voltam

2011. máj. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jaj :S

Hát, sajnos vannak ilyen dolgok. De én csak annyit mondok, hogy bizonyíts! Tanulás, sport..stb :D Ha anyukád rákérdez hogy mi baj van, akkor elmondhatod, és ne hagyd szóhoz jutni, mert ezt ki kell beszélned magadból! Hidd el, ha apukád szívét nem is, de az anyukádét megfogja érinteni :) Ha nem javul a helyzet, annak valószínűleg család terapeuta lesz a vége. Van egy ismerősöm, akinek volt kb 4 barátja, és az anyukájával nagyon nincsenek jóban.. az egyik veszekedésükben az anyuka le r.ibancozta a saját lányát... annyira rossz lett a helyzet, hogy család terapeuta lett a vége.. :S

2011. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18:20-as vagyok

Nem megijeszteni akarlak ezzel, csak elmondtam a véleményemet. Az pedig, hogy a tesód tényleg így viselkedik 20 éves létére, az meg egy kész vicc... :S

Te értelmesebb vagy mint a tesód ( véleményem szerint :D )

Minden esetre érdekes :S

Szorítok neked, hogy javuljon a helyzet!!!! Mert ez nagyon nem jó így.. :(

2011. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem is anyuddal kellene először beszélni, olyankor amikor csak ketten vagytok otthon.De gyógyszert ne szedj semmi féle képpen! Rossz lehet, hogy a szüleid annyira sem bíznak benned, hogy elengedjenek a barátnőidhez. Valamit csináltál, hogy ezt váltottad ki belőlük??? Ha igen, akkor valahogy vissza kellene nyerd a bizalmukat, ha pedig semmit nem csináltál, akkor meg a szüleid paranoiások.
2011. máj. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! aranyosak vagytok :) a bátyám dolgairól meg sokat lehetne mesélni :D .. Ott kezdődik, h amikor mondom neki, hogy ez nekem fáj hogy így viselkedik, akkor elkezd nevetni rajtam.. néha viszont kedves , de van olyan is, hogy olyanná válik akit a rémálmaidba se kívánnál.. próbálok vele beszélgetni, de nem képes komolyan venni..bizonyítani is próbálok a szüleimnek, de végül feleslegesnek látom, mert úgy érzem semmi értelme...

remélem azért minden rendbejön, próbálok tenni valamit, aztán majd meglátjuk :)

köszönöm mégegyszer, hogy írtatok!

2011. máj. 11. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!