Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztó a családom! Tudtok...

Borzasztó a családom! Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Apám folyton iszik. azt hiszem akkor kezdődött mikor én kisgyerek voltam. megcsalta anyámat és a bűntudat miatt elkezdett inni. mára már alkoholista. amikor dolgozik, első dolga hogy igyon ha hazajön. ha nem dolgozik akkor már reggel borozgat. szekálja a családot (anyámmal és nővéremmel élek) és folyton elkölti a pénzt. megkérdeztem anyámat hogy miért nem vált el akkor mikor először megcsalta. azt felelte hogy a házasság arról szól, hogy együtt vagyunk jóban rosszban. erre mondtam neki hogy dehát szenvedésről nincs szó.. mire azt felelte, hogy ő nem szenved annyira hogy elváljon... én viszont eléggé szenvedek tőle...

apám viselkedése miatt anyám és a nővérem is már idegbeteg, a legkisebb apróságra is üvöltve reagálnak.. ha emberek közé megyünk együtt, mindig meg kell játszani a boldog családot, közben apu iszik és részegen hozzuk haza, a hazaúton pedig anyám és nővérem üvöltöznek..

szeptemberben valószínűleg egyetemista leszek és kollégiumban fogok lakni, de onnan meg hétvégente haza kell majd járnom...mégis alig várom hogy elköltözzek innen hacsak hétköznapra is...

de szeptemberig hogy bírjam ki? az osztálytársaimmal sem vagyok jóban, mind lenéz mert falusi vagyok (van egy-két kivétel mondjuk) és a stílusukat nem bírom elviselni... mit tehetnék?


2011. nov. 16. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahova én jártam egyetemre(Szombathely ex-tanárképző,ami néhány éve főiskolából egyetem lett,miután egyesült a soproni NYME-vel),ott sok olyan egyetemistát ismertem annó,akik egyáltalán nem,vagy épp,csak havonta 1x jártak haza,akkor is csak épp szimatot venni,feltankolni a hazai cuccokból(házi koszt,hús,tojás,tej,stb.)


Szóval senki nem utasít,senki nem kötelez téged a heti hazajárásra.S ha rámhallgatsz,ha ilyen brutálisan durva körülmények uralkodnak odahaza,én ellennék ott ahol a sulid van.Ha nem adnak pénzt,elmennék suli mellett valamit dolgozni,és a munkabér + ha sikerülne ösztöndíjasnak lenned,akkor ha szűkösen is,de el tudnál boldogulni.


Kötelezni pedig ne feledd,senki nem kötelezhet felnőttként a minden héten történő hazajárásra.Sokan itt nem is teszik,mert drága az ingázás,a vonat,- és buszjegy,a kocsi meg főleg,mert az üzemanyagárak a csillagos egeket verdesik.

2011. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A koliból nem kell hazajárni hetente,van,aki havonta egyszer megy.Annyit csak kibírsz.És ha ennyi évig kibírtad,szeptember már nem távolság.Kitartás:)))

Az osztálytársaid meg kit izgatnak?Te elmész egyetemre,ők meg ottmaradnak,pápá!Kösd le magad tanulással.

2011. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem gondolj arra, mennyire borzasztó lenne, ha nem lenne családod.
2011. nov. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!