Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez külön kassza...

Szerintetek ez külön kassza vagy közös kassza? (LENT)

Figyelt kérdés

Férfi jól keres az átlag többszörösét, nő gyed-en van. Férfi lakásában élnek. A férfi állja a teljes rezsit, x összeget minden hónapban odaad a nőnek, amit beoszt az ételre és a háztartási dolgokra és a gyerek étkezésére. Azon felül a férfi állja a saját ktg-eit, tankolás, telefon stb. A nő a gyed-éből kifizeti a telefonját, a kocsiját, fodrászát, kozmetikusát, a fennmaradó összeget hazaadja. Ruhára néha-néha tellik, de nem bánja mert el van látva ruhával, amíg gyed-en van az elég. A programokat a férfi állja.

Szerintetek ez így jó? Ez így korrekt mindkét fél részéről? Csak a véleményre lennék kíváncsi.


2011. máj. 11. 15:33
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Igen, így a normális. Nálunk túl nagy az anyagi különbség, megad mindent, de azon felül szeretné, ha ő gazdálkodna, forgatná meg a többletpénzt. Nekem nincs rá igényem, hisz ő teremti meg. Így is jól élünk.
2011. máj. 13. 20:50
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

rám meg pont ez vár a milliós havi fizujával a páromnak, én meg min.béren vagyok és gyesen (vagy gyeden?) leszek

és halálosan rettegek ettől a helyzettől, amikor kiszolgáltatottá válok, a fizetésem kiesik és a páromtól függök, tekintve, hogy engem eddig egy árva centtel nem segített soha.

2011. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló:akkor minek szülsz gyereket ha ennyire félsz a helyzettől?

na de hogy válaszoljak is,sztem ez félig külön félig közös.de jó ez igy.végül is teljesen hogy lenne közös a kassza?tök mindegy hogy ezt vagy azt honnan fizet az ember nem?hogy most az én pénztárcámból vesszük ki vagya másikéból.a végeredmény ugyanaz.meghát nem valami sok lehet a gyes,de elég hülyén nézne ki hogy apuka azt se tudná mi legyen a pénzzel,anyuci meg eszi a zsíros kenyeret.persze más ha az egyik fél mondjuk sutyiban eldugná a pénzt mondjuk,vagy csak magának vesz kaját a másiknak nem.(ilyet hallottam már h a feleségének nem vett kaját,azt mondta neki h vegyél a te pénzedből,de a csajnak már elfogyott)...lehetne sorolni még de ott a fejekkel van gáz nem a kasszával.

ja a válaszolóknak meg mérnem mind1 hányszor megy fodrászhoz ha megteheti,nem kell mindenbe belekötni(nyilván énis járnék ha tehetném)

2011. máj. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Ha megfelel nektek, jó így. :) De szerintem amíg számolgatjátok, mire kinek a fizujából megy, addig külön kasszának számít.

Nálunk tényleg közös számlára/-ról megy minden, két bankkártyával, a megtakarításaink pedig belôle hasonló arányúak, sôt most már a babáé is. Volt, hogy én kerestem jobban, most a férjem és én gyesen vagyok (de néha dolgozgatok, mert kell az agyamnak meg az önbecsülésemnek). Ismerjük egymás "rutin" költését, és tudjuk, mi számít már nagyobb kiadásnak, amit illik egyeztetni. Megbízunk egymásban - és nekünk azért jó ez így, mert akármi történik az egyikünkkel, ott a másik közös "lábnak" átállni rá :)

2011. máj. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

válasz:

ha mind a két fél elfogadja akkor korrekt

és szerintem ez félúton van a közös és a külön kassza között


amúgy meg mindig többet fog keresni egy férfi hiába megy vissza a nő dolgozni majd és ha együtt élnek akkor a kereset arányában kell viselni a közös dolgokat különbem az egyik félnek nem lesz "magánpénze" amit saját magára költhetne és ez megsínyli a kapcsolat is

2011. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam minden kommentet, csak néhányat, de némelyik nagyon elborzaszt. Már a kérdés is fura. Közösen vállaltátok a gyereket. Ezt úgy vitelezi ki az emberi faj, hogy a NŐ szül. Mert másképp nem lehet, mint tudjuk. Ezért a nő nem dolgozik, kapja a gyest meg a gyedet. Akkor mire föl a kérdés? Vissza kéne mennie dolgozni másnap, hogy többet tehessen a kasszába? Ezt várja tőle a férfi? Vagy bárkinek a párja? Nem azért vállaltak gyereket, hogy foglalkozzanak vele? (Bár manapság ez nem is annyira divat, pont azért mert akkor kiesik a nő a pörgésből és a kasszához sem tud annyit tenni amennyi elvárható(!) tőle.) Szerintem ez abszolút közös kassza. Mindenki beleteszi amit tud, ahhoz mérten ki mennyit kap. És nehogy már a fodrász csak anyuka érdeke legyen. Ez igen is közös kiadás, mert a férfi is profitál belőle jó esetben. A férfi nem kegyesen eltartja őket, hanem ő is ad amit tud, és örül neki hogy valaki foglalkozik a gyerekével, meleg étellel és otthonnal várja haza a munkából, és gondot visel a családra meg a háztartásra. Így fair. Szerintem ez így teljesen korrekt ahogy leírtad.
2011. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
Nálunk is így van,jól működik...:-)Mindig van nekem is neki is arra amire kell...
2011. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!