Szerintetek ez külön kassza vagy közös kassza? (LENT)
Férfi jól keres az átlag többszörösét, nő gyed-en van. Férfi lakásában élnek. A férfi állja a teljes rezsit, x összeget minden hónapban odaad a nőnek, amit beoszt az ételre és a háztartási dolgokra és a gyerek étkezésére. Azon felül a férfi állja a saját ktg-eit, tankolás, telefon stb. A nő a gyed-éből kifizeti a telefonját, a kocsiját, fodrászát, kozmetikusát, a fennmaradó összeget hazaadja. Ruhára néha-néha tellik, de nem bánja mert el van látva ruhával, amíg gyed-en van az elég. A programokat a férfi állja.
Szerintetek ez így jó? Ez így korrekt mindkét fél részéről? Csak a véleményre lennék kíváncsi.
Ez szerintem nem közös kassza, viszont ha mindkét félnek megfelel, akkor korrekt. A mai világban már nem szabad teljesen közös kasszában gondolkodni. Szükséges, hogy a felek előre tisztázzák a dolgokat, hogy később ne legyen ebből vita.
Viszont azt nem értem, hogy miért a válás témakörben van.
szerintem sem közös kassza.
Bár én azért nem tudok érdemben nyilatkozni, mert a férjemnek nincs fix fizetése, fellépésenként kap pénzt, tehát mindig mást kell beosztani. Én most épp munkanélküli vagyok, néha vállalok egy-egy munkát, de amíg fix fizetésem volt, az is kevesebb volt. Nemsokára pedig babánk lesz. Mindig összedobjuk amink van, és abból költünk, de megbeszéljük hogy mire, mert sajnos be kell osztani, főleg hogy nem látjuk előre mennyi lesz majd. Természetesen én mindig kevesebbet tudok erre tenni, és ezért rosszul is érzem magam, és nem is merek olyan dolgokat megvenni, amik nagyon drágák.
lehet, h én vagyok a debil, de azt a pénzt, amiért a párom dolgozik meg, nem tudnám közösként kezelni.
mivel jogilag enyém a lakás, én állom a költségeit, hogy ebből később ne legyen vita (remélem nem jutunk ilyen szintre) viszont ő fizeti a kaját, és így egálban is vagyunk, mivel a két költség közel azonos összeg.
ha valami komolyabb dologra kell pénz, akkor összeadjuk, ha magunknak kell ruha, cipő, egyéb bolondságok, akkor a saját spórolt pénzünkön vesszük meg.
kicsit féloldalas a kérdező által leírt helyzet, de gondolom azért mert a gyed nem egy csillagászati összeg.
bár azt sem értem miért kell havonta kozmetikushoz és fodrászhoz járni, pláne úgy, hogy otthon van, és komolyabb helyeken nem kell megjelennie.
a kocsi és a telefon még oké, hiszen közvetve a gyerek érdekeit is szolgálja, h ki tudja hívni az orvos, vagy el tudja vinni hozzá.
Nem tudom, akkor ezek szerint én vagyok az UFO itt. Szerintem vagyis a párom szerint és szerintem, az "ami az enyém a tied" elv érvényesül. Első pillanattól kezdve tudtuk, hogy a másik szívesen bármikor bármit, ha van.
Nekünk elképzelhetetlen lenne az, hogy ennyire felosszuk a dolgokat, akkor ennyi erővel beszámíthatjuk, hogy ki hány falat kenyeret eszik:-S Az, hogy ha valakivel megosztom az életem azt jelenti számomra, hogy mindenemet megosztom vele és nem agyalok azon, hogy "mi van ha..." Nem is beszélve arról, ha közös gyerek van, miért lenne releváns, hogy ki mennyit keres. Gondolom az anyuka inkább a háztartás körül van, tevékenykedik, főz-mos-takarít...
Jövőtől én dolgozni fogok és nem fordul meg a fejemben, hogy mi van ha majd én adok többet a kasszába valószínűleg én tartom el majd a páromat...Amúgy ez a dolog forgandó, 4-5 év múlva lehet 10 x akkora lesz a fizetése mint nekem, akkor pedig ő sem lesz velem szemben zsugori. Mondjuk nálunk ez a KÖZÖS elv megy, úgyhogy nincs osztozkodás...
És itt nem arról van szó, hogy költöm a párom pénzét, vagy ő az enyémet, hanem a tény maga: nem értem miért kell idegenként kezelni a másikat, miért bizalmatlanok az emberek a saját párjaikkal szemben és miért van ez a tartás bennük??? Én mondjuk hasonló mintát láttam otthon és a párommal való kapcsolatom is más ezek szerint, mint a Tietek.
Szerintem egy családban, párkapcsolatban nincs helye annak, hogy osszuk, ki mi merre. (természetesen nem a kihasználásról van szó...)
Ma például egyáltalán nem mérvadó a fizetés. Apukám sokat keres, anyukám pedig keveset mert tanít, és sok ideig otthon volt velünk. Soha nem volt ebből gond.
Nem lehet így felosztani a dolgokat, pl akkor a szülést is felezzék el, meg a házimunkát? Én sem tudom ezt megérteni, mindig ahogy jön, úgy teszünk bele a férjemmel- aki sokkal jobban keres, és abba amibe kell.
köszönöm a válaszokat, de nem a kérdésre válaszoltok! Korrekt ez a felállás így, ameddig a nő gyed-en van?
Közös vagy külön ez a kassza?
Erre kérném a válaszokat!
köszi és szép napot!
Én az első oldalon válaszoltam és a kérdésre válaszoltam, de akkor leírom megint, bővebben:
"Korrekt ez a felállás így, ameddig a nő gyed-en van?"
Ha a férfi, aki 90%-ban állja a dolgokat korrektnek érzi, akkor miért ne lenne korrekt?
"Közös vagy külön ez a kassza?"
Szerintem ez külön kassza.
Hát szerintem mi a párommal nagyon kilógunk a sorból ezek szerint.
Mikor eldöntöttük,hogy összeköltözünk,mentünk a bankba és nyitottunk egy közös számlát és arra megy minden pénzünk.Egy bankkártya van hozzá,de ha neki kell valami akkor elmegy és megveszi,ha nekem akkor ugyanaz.
Szerintem a közös kasszánál minden közös.Nálunk is volt olyan sajnos,hogy nem volt munkája és csak én dolgoztam,de nem az volt hogy én tartottam el.
Lehet le leszek pontozva,de számomra ez így normális.Ha összekötjük az életünket és együtt akarunk megöregedni,akkor nincs enyém-tiéd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!