Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez külön kassza...

Szerintetek ez külön kassza vagy közös kassza? (LENT)

Figyelt kérdés

Férfi jól keres az átlag többszörösét, nő gyed-en van. Férfi lakásában élnek. A férfi állja a teljes rezsit, x összeget minden hónapban odaad a nőnek, amit beoszt az ételre és a háztartási dolgokra és a gyerek étkezésére. Azon felül a férfi állja a saját ktg-eit, tankolás, telefon stb. A nő a gyed-éből kifizeti a telefonját, a kocsiját, fodrászát, kozmetikusát, a fennmaradó összeget hazaadja. Ruhára néha-néha tellik, de nem bánja mert el van látva ruhával, amíg gyed-en van az elég. A programokat a férfi állja.

Szerintetek ez így jó? Ez így korrekt mindkét fél részéről? Csak a véleményre lennék kíváncsi.


2011. máj. 11. 15:33
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
56%

15:42 harmadik.


ez nem telejsen közös kassza


nálunk is így van. én ezt inkább különkasszának hívom.


én is "gyes"-en vagyok. a párom már elve nagyon magas kereseten van. míg mindketten dolgoztunk addig is volt egy közös kassaz oda ugyan annyit fiezttünk amiböl mentek a közös költségeink. és mindenki annyit tett fére és annyit költött ruhákra hobbyra amennyit akart.


én a gyes-böl adok most a közös számlára. és a közös számláról veszünk mindent a gyereknek és ami közösen használunk stb... de ruházkodásomat, egyéb dolgokat én fizetem ahogy a férjem is magának.


aki azt írta hogy a férj halála esetén éhen halna, nem értem. ha nincs a férjnek megfelelö biztosítása hiába vanna közös vagy külön kasszán akkor is nagy bajban lesznek.


én mondjuk adok a gyes-böl de azért arányában ez elég magas mert nem magyarország. ha nem kapok majd gyest akkor csak ö fog eltartani, remélhetöleg tudok majd félnapban a gyerek mellett dolgozni.

2011. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

Is-is. Nálunk tényleg közös kassza van. Mindketten egy, közös borítékba rakjuk a fizunkat. Ebből van a bevásárlás, tankolás, nekem a fodrász, páromnak a horgászjegy, stb, egyszóval minden. Amikor összeházasodtunk, mi azt mondtuk egymásnak: ami az enyém, az a tied is. volt amikor munkanélküli voltam, akkor nem a "férjem tartott el", hanem az ő "fizetéséből éltünk". Minden csak nézőpont kérdése.


Egyébként a fent említett helyzet szerintem teljesen korrekt.

2011. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez inkább hozzáállás kérdése: addig külön kassza, amíg külön kezelik a pénzüket és úgy veszik, hogy a másiknak a sajátjukból adnak X összeget.

Akkor közös, hogy (függetlenül attól, hogy éppen ki mennyit keres, hogy külön, vagy közös bankszámla van), mindent közösnek vesznek, nincs énpénzem-tepénzed, együtt döntik el, mire mennyit költenek.

De ez csak egy vélemény. Nálunk a közös kasszát az utóbbi jelenti, attól függetlenül, hogy éppen ki mennyit tud tenni az asztalra. De gondolom, ez relatív lehet, más másképp gondolja.

2011. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
59%
Nalunk ugyanez van. A ferjem dolgozik,mindent o fizet. En nem dolgozok es mivel kulfoldon elunk itt meg gyest se kapok.Szoval eltart minket a babaval. Es ez most kinek faj???? Szerintem ez normalis. Amelyik ferfinak ez nem tetszik az szuljon maganak ahogy tud, vagy ne legyen soha gyereke.
2011. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
8%

Oké, a kiemelés rendben, neveli a nő a gyereket, nincs is ezzel baj.


De arról semmit sem írtál, hogy MILYEN MEGTAKARÍTÁSAI VANNAK A NŐNEK?


Mit csinált az a nő, mielőtt összehozták a gyereket? Egy értelmes nő spórol és családalapításba ő is beszáll anyagilag, nemcsak eltartatja magát! Legalább egy fél lakásra való megtakarítása legyen már egy nőnek, mielőtt gyereket szül...


Kiemelted azt is, hogy a nő a gyedből fizeti a telefonját, a kocsiját, fodrászát, kozmetikusát... Nos ezek mind nagyon fontos dolgok. Valószínűleg a gyerek előtti időkben is fodrászra és kozmetikusra herdálta a fizetését. Nem inkább a gyerekre kellene költeni?!


Vagy esetleg van valami hosszútávú befektetése, esetleg bankbetéte a nőnek? Mert akkor mindjárt más a helyzet. (Viszont illenék azt is közösként kezelni, ha már a férfi fizet minden mást a megélhetéshez!)


Tehát eleve sántít a dolog. Miért lett feltéve a kérdés? Talán a férfinak kezd elege lenni, hogy a nő csak tékozol?

Nem is csoda, hogy a férfiak menekülnek az érdeknőktől. Sajnos ez a valóság, teljesen igazuk van, ritka a kivétel, az érdekkapcsolatok pedig az egész társadalmat mérgezik, visszahúzzák...

2011. máj. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
39%
A másik kérdésre: én korrektnek érzem a leírt helyzetet a fenti esetben. 15:55 voltam.
2011. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%

Ha nektek jó akkor jó. Mi is közös kasszán vagyunk, van mikor én keresek többet, van mikor ő. Most jelenleg én, de ezért nem nézem le és korrektnek érzem.


26/N

2011. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
66%

Olvasom, hogy többen sérelmezik, hogy a nő eljár fodrászhoz és kozmetikushoz. Most szerintem ez csak akkor probléma, ha amúgy tényleg nem költenek eleget a gyerekre. Közösen!

Ha mondjuk a férfi fizetése, kiegészítve a nő gyed-ével elég arra, hogy tisztességesen neveljék a gyereket, megadjanak mindent, amire szüksége van, emellett a nő megteheti és a párja sem bánja, hogy néha eljárjon fodrászhoz, kozmetikushoz, akkor nem értem, mi ebből a probléma? Persze más a helyzet, ha tényleg teljesen külön kasszán vannak, vagy a férfi nem szeretné, ha a nő ilyesmire költené az ő pénzét, vagy ha a gyerek tényleg nélkülöz. Ez nem derült ki a kérdésből.

2011. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
60%

ez közös kassza.

az is közös kassza, ahol a fizetés egy részét beadják a közösbe, egy részét pedig megtartják maguknak. Ez egy tehetős közös kassza, ahol mindkét fél megtart egy adag zsebpénzt. minden normális családban, ha megengedhetik maguknak, van zsebpénz. Az már mindegy, hogy előbb mindent átutalnak-e a közös számlráa, majd onnan veszik ki a zsebpénzt, vagy a fizetés egy részét azonnal megtartják.

A külön kassza attól külön kassza, hogy a másiknak nem adunk a mi pénzünkből, gazdálkodjon a sajátjából. Közös tervekre sem rakunk félre. EZ a külön kassza. Ilyenkor külön hűtőszekrény rész van, rezsin és a bérleti díjon kívül a felek semmit sem dobnak össze.

Együttélésnél, házasságnál nincs külön kassza, max egy tehetős (zsebpénzes) közös kassza.

2011. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
54%
Én azt veszem közös kasszának, amikor a pár a pénzét közös bankszámlán tartja, és abból fizetnek mindent. A külön bankszámla értelmetlen, mert duplázza a kezelési költséget is. Ez egy félmegoldás, közös kasszához hasonló, de nem az, mert a terheket nem viselik egyenlő mértékben.
2011. máj. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!