Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéken szeretnék élni,...

Vidéken szeretnék élni, szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

(Először is, elnézést ha nem a megfelelő kategóriában tettem fel ezt a kérdést, nem tudom melyik lett volna alkalmasabb.)

22 éves lány vagyok, egész életemben nagyvárosban, panelban laktam viszont gyermekkoromban sok időt töltöttem a nagyszüleimnél egy "világvégi" aprócska zsákfaluban, közel a szlovák határhoz. Sajnos amióta a nagyszüleim meghaltak már csak ritkán megyünk oda, elég messze van és költséges az út. Imádtam ott lenni,a friss levegőt, az állatokat, a gyümölcsösben lófrálni. Még dolgozni is szerettem volt, hogy egész délután csak a kukoricát törtem vagy gereblyéztem, etettem az állatokat stb. Már kb. másfél éve csak azon jár az eszem, hogy itt hagyom a várost, elköltözöm és állatokat tartok, növényeket termesztek stb.

Csak az a bibi, hogy egyetemre járok, 2 évem van még hátra belőle, jogász leszek (17 évesen még jó ötletnek tűnt). Ezzel a szakmával nem tudom mit kezdhetnék vidéken, pedig valamiből élni kéne. Nem sok esélyt látok rá, hogy ez összejön, de nem szeretném a városban leélni az életem, utálom ezt a nagy pörgést, az idegbajos embereket, nem akarok életem végéig naphosszat egy irodában ücsörögni. A párom benne lenne, hogy elmenjünk, ő szakács neki sem sok esélye lenne munkát találni...

Szerintetek csak álom marad, hogy elhagyjam a várost?

(bocsi, hogy hosszú lett)


2011. máj. 6. 13:03
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Pest melletti faluban élek, jó helyen, közel a város, nincs túl nagy baj a lakossággal sem, az emberek 80%-a földművelésből és állattartástól élt itt a település megalapulása óta. Ennek úgy kb 10 éve lett vége, miután a gazdag paraszt famíliák egymás után jelentettek csődöt, adósodtak el és veszítették el megélhetésüket. Valóban nagyon szépen meg lehetett ebből élni sokáig, de mostanra már kiszorítja a magyar mezőgazdaság termékeit a sok bóvli import cucc, az itteniekre pedig rárohad az áru, vagy pedig jóval ár alatt kényszerülnek eladni termékeiket.. Az utóbbi években egyre többet fedezek fel közülük raktárosként, árufeltöltőként, benzinkutasként.

Ha nem ilyen nagyüzemben gondoltad a mezőgazdálkodást, akkor még kevesebb esélyed van érvényesülni, egyedül annyit érhetsz el, hogy saját magadat ellátod jó minőségű élelemmel, és néha szomszédnak eladsz néhány tojást, ha neki éppen nincsenek tyúkjai..

Ne haragudj, de én nem látok túl sok realitást az álmaidban, vágyaidban. Nem csak a te elszántságodon múlik, hogy működik-e a dolog - márpedig te huzamosabb ideig még csak nem is foglalkoztál ezzel - hanem nagyon nagy szerepet játszik benne a gazdaság pillanatnyi helyzete és az éghajlat kiszámíthatatlansága, ezek egyre nagyobb problémákat okoznak már egy ideje. Átmeneti felmelegedés miatt elfagy a termés, esőzéstől elrohad, a szomszéd almásából átterjed a tiédre is a fertőzés ami elpusztítja a gyümölcsöst, éssatöbbi..

Ha belefognál, valószínűleg hamar felőrölne a kiszámíthatatlanság, így én inkább azt javasolnám, olyan helyre költözz, ahonnan dolgozni is tudsz (valami mást), aztán ha pár év múlva úgy gondolod, fenn tudod tartani magad pusztán mezőgazdaságból, csak akkor égesd fel magad mögött a hidat.

2011. máj. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Köszi a tanácsokat, tudom hogy nem lenne egyszerű és nem is szeretnék nagyobb "gazdaságot" létrehozni csak ilyen önfenntartó szinten. De ez másik jövedelemforrás nélkül nem megy. Ezért is mondtam, hogy csak álmom de azért kíváncsi voltam a véleményekre.

Viszont nem tudom meddig fogom bírni ezt a városi életet, így is néha rámtör a pánikbetegség, a tömegiszony, a depresszió...egyedül a szabadban érzem jól magam. Ha lesz rá lehetőségem elköltözöm egy közeli faluba vagy kertvárosba.

2011. máj. 6. 16:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!