Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéken szeretnék élni,...

Vidéken szeretnék élni, szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés

(Először is, elnézést ha nem a megfelelő kategóriában tettem fel ezt a kérdést, nem tudom melyik lett volna alkalmasabb.)

22 éves lány vagyok, egész életemben nagyvárosban, panelban laktam viszont gyermekkoromban sok időt töltöttem a nagyszüleimnél egy "világvégi" aprócska zsákfaluban, közel a szlovák határhoz. Sajnos amióta a nagyszüleim meghaltak már csak ritkán megyünk oda, elég messze van és költséges az út. Imádtam ott lenni,a friss levegőt, az állatokat, a gyümölcsösben lófrálni. Még dolgozni is szerettem volt, hogy egész délután csak a kukoricát törtem vagy gereblyéztem, etettem az állatokat stb. Már kb. másfél éve csak azon jár az eszem, hogy itt hagyom a várost, elköltözöm és állatokat tartok, növényeket termesztek stb.

Csak az a bibi, hogy egyetemre járok, 2 évem van még hátra belőle, jogász leszek (17 évesen még jó ötletnek tűnt). Ezzel a szakmával nem tudom mit kezdhetnék vidéken, pedig valamiből élni kéne. Nem sok esélyt látok rá, hogy ez összejön, de nem szeretném a városban leélni az életem, utálom ezt a nagy pörgést, az idegbajos embereket, nem akarok életem végéig naphosszat egy irodában ücsörögni. A párom benne lenne, hogy elmenjünk, ő szakács neki sem sok esélye lenne munkát találni...

Szerintetek csak álom marad, hogy elhagyjam a várost?

(bocsi, hogy hosszú lett)


2011. máj. 6. 13:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%
ahogy gondolod. tény hogy ott ezzel a szakmával semmire sem méssz de ha csak néha tudsz menni hétvégente vagy egy kicsit hosszabb időre és ott vagy az szerintem jó. legalábbis én nekem is jól esne ha kicsit kimozdulhatok otthonról
2011. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell elhagyni a várost ahhoz, hogy ez megvalósuljon. Csak vidéki kisvárosba kell költözni, közeli nagyvárosokkal, mint pl Győr. Dolgozni irodában fogsz, de haza már a kis tanyádra mész.
2011. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Bármily furcsa, vidéken is vannak jogászok. :)))

Anyagilag biztos nem jutsz oda, ahová Pesten juthatnál, de szerintem így is megéri. Sok sikert!

2011. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

Szakasztott ugyanígy vagyok, mint te. Falusi életre és kétkezi munkára vágyom, pedig diplomás tolmács-fordító és tanár vagyok. Hánynom kell az ülőmunkától, az állandó bezártságtól. Én nem adom fel, szerintem lehet találni valami módot, hogy összejöjjön, ha kell, elvégzek valami mezőgazdaságit.


26/N

2011. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
24%
Szép álom, csak sajnos nem lehet belőle megélni.Az viszont lehetséges, hogy egy város közeli faluban vesztek házat, onnan be tudsz járni dolgozni a városba, de lehet kerted, meg állataid is.
2011. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan falut kéne találnotok ahonnan könnyen el lehet járni a közeli városba.

Én is falun lakom, Pécstől 20km-re, bármire szükségem van 20 perc az út, a munkába járás is megoldható.

Így te kereshetnél egy olyan munkahelyet ahol nem kell egész nap bent lenni, vagy vállalkozásként csinálnád, így otthon dolgozhatnál a szakmádban és a ház körüli munkában is, a párod meg bejárhat a városba dolgozni, persze ha talál munkát.

Amúgy csak mellékesként írnám le, hogy a mai világban nem éri meg állatot tartani, az etetése rendkívül költséges, viszont ha téged ez inkább boldogít és nem a pénzért csinálnád, úgy már másabb a helyzet.

Hát sok sikert, én imádok falun lakni, bár állatokat már nem tartunk.

22/L

2011. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Én is vidéki kisvárost javasolnék, esetleg közel a fővároshoz és ha nem akad munka, dolgozni járnál Pestre.
2011. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megvalósítható! Egy vidéki városban keressetek majd munkát, amihez a kis település közel van mondjuk 20-30 km.-re. Onnan minden nap betudtok járni. Egyébként az állattatrásból és a mezőgazdaságból nem tudnátok megélni.
2011. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:10

Én is így vagyok vele, inkább kezdtem volna el a mezőgazdaságit.

2011. máj. 6. 13:14
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A szkeptikusoknak: azért 8 millió ember így vagy úgy, de eléldegél ma Budapest határain kívül. És nagy részük nem biztos, hogy elcserélné a szerény vidéki életét a nagyvárosi jómódra.
2011. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!